Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  My piano story, vše o klavíru mýma očima

  vydáno  •  Hudba

  Ahoj, rozhoduješ se nad hrou na klavír? Nebo se aspoň o tohle téma zajímáš? Nebo tě zajímá, jak jsem se k tomu dostala já a můj pohled na věc? Tak čti určitě dál. :)

  Klaviatura, © MabelAmber

  Z My story Z

  Začneme tím, jak jsem se k tomu dostala vůbec já. Světe div se, bylo to naprostou náhodou.

  Stalo se to před školním rokem, kdy jsem měla nastupovat do druhé třídy. Mé sedmileté já se tehdy rozhodlo, že bych se chtěla něčemu věnovat. S mámou jsme se o tom bavily a nakonec jsme se šly do místní ZUŠ (základní umělecké školy) zeptat na volné místo v baletu (ano, chtěla jsem být baletka :-D). Bohužel (nebo spíš naštěstí?) byla už u všech lektorek baletu místa zaplněná. Byly jsme už na odchodu, když vtom jsme na chodbě potkaly naši známou, která tam učila hodiny klavíru. Zeptala se nás, co tu děláme, tak jsme jí všechno řekli. Ona na to, že pokud ještě mám chuť zkusit něco nového, vypadla jí žačka, a tak má poslední volné místo.

  Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela, myslela jsem, že já a hudební nástroj k sobě nepůjdeme, jenže doslova z minuty na minutu se vše změnilo. Vůbec jsem s tím neměla zkušenosti, vůbec jsem nevěděla, co to obnáší, ale prostě jsem do toho šla. Hodně tomu i napomohla skutečnost, že jsme doma měli tehdy už nevyužitý klavír po mém starším bratrovi, který se dřív též učil na klavír. No a tak se to stalo. Nová kapitola mého života byla odemčena.

  Teď jdu do osmé třídy a na klavír se budu tedy učit sedmým (posledním) rokem. Jsem za tuto náhodu neuvěřitelně vděčná, klavír se stal neodmyslitelnou částí mého života a hraji na něj kdykoliv, ať už jsem veselá, nebo smutná.

  $> Rozhoduješ se, jestli chceš hrát na klavír? $>

  Určitě to zkus. Teda, pokud si myslíš, že máš aspoň trochu hudebního sluchu, tak to zkus. V jakémkoli věku. Jediný problém je, že je asi docela potřeba mít doma klavír. Pokud si nejsi ještě jistý, že tě to chytne a bude bavit, můžeš si ho zatím pouze půjčovat. Já jsem to tak také ze začátku dělala, ale poté je výhodnější si ho opravdu koupit. Jenom se neboj to zkusit, je to opravdu super. Můžeš si zahrát opravdu téměř cokoliv a ten čas tím strávený stojí za to.

  Doufám, že ti tento článek pomohl. @)->-

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 16. září 2018 v 18:48.
  Modralka v něm napsala:

  Ahoj, já už na klavír hraju osm let. Ze začátku to byla někdy nuda, ale dnes jsem ráda, že jsem zatla zuby. Dnes se můžu naučit moje oblíbené písničky, hraju na koncertech, v kavárnách, nebo při oslavách. Miluju to$>.

  Příspěvek z 13. září 2018 ve 12:18.
  Míjuš v něm napsala:

  Hra na klavír je neskutečně nádherná věc! $> Na klavír hraji již skoro desátým rokem, akorát s tím rozdílem, že jsem začala s klávesami, kdy mě rok a půl učila jedna o čtyři roky starší holčina, a poté jsem přešla jako samouk na klavír. Hudební nástroje jsou bezvadné v mnoha ohledech. :-)