Alíkovina

Myši a jejich záliby

vydáno  •  Volný čas doma
Co myši baví a co ne? Myši baví hlavně kolotoč - od toho je neodtrhnete. Jsou považovány za roztomilá a chytrá zvířata a hlavně mají rády, když jim do klece dáte různé prolejzačky a bludiště. Nemají rády, když jim vezmete kolotoč a tlačíte jim na břicho.

(ilustrační snímek), © Profimedia.cz

Nezapomeňte jim dávat do klece čistou vodu a čerstvé ovocné jídlo. Také je nechte alespoň hodinku proběhnout po místnosti. Myši vám ale mohou zničit mnoho věcí, takže si dobře rozmyslete, jestli toto zvířátko opravdu chcete - když už si ho pořídíte, tak s láskou. Jestli si ho koupíte jen proto, že vám to někdo řekl, tak ho neposlouchejte. Když se totiž zvířeti nebudete dostatečně věnovat, mohlo by vám rychle umřít.
 
Když uvidíte, že se vašemu zvířátku nedaří, vyhledejte veterináře. A co když vám myš uteče? Nejdříve zkuste zjistit, kde je - na to přijdete podle zvuků ohlodávaní. Pak nechte v místnosti kousek potravy. Když si ho myš přijde sníst, opatrně ji vezměte a dejte zpět do klece.

Když mají přijít malé myši, nechte je raději na pokoji a samečka na určitou dobu odděleně. Buďte na zvířata hodní po dobu jejich březosti. Pokud si budou myslet, že jsou ohroženi, tak budou svoje mláďata požírat. Když se tak stane, raději vezměte mláďata a poraďte se s veterinářem.

Když se mají zvířata hrozně, tak to poznáte podle toho, že se nebudou mýt, budou se škrábat a pískat. Budou odmítat jíst a také pít, budou pobíhat dokola nebo jen ležet na jednom místě.

Vizitka autorky článku na Alíkovi pajinaaa

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (24)

Příspěvek z 13. června 2009 v 19:11.
VH1 v něm napsala:

Čikoun

Dřív jsem měla myšku Ocáska byla hodná,ale jinak si jí koupil brácha a nestaral se o ní tak jí nakonec vypustil ven27.A teďka mam strašně oprsklího osmáka Čika.25

Příspěvek z 14. dubna 2009 ve 20:32.
malajajap v něm napsal:

Osmák degu

já mám doma jen jednoho ale zato vyčuranýho Osmáka Degu Yerry25 

Příspěvek z 3. března 2009 v 17:09.
martinar v něm napsal:

Myši, myši, myši

Já mám doma 3 osmáky degu. Jsou moc chytří a snadno se ochočí.   26