Alíkovina

Myši na plovárně?

vydáno  •  Kultura
Možná si řeknete, že myši na plovárnu nepatří a pokud tam budou ony, tak byste tam neradi byli vy... Jenže tohle nejsou jen tak nějaké obyčejné šedivé myšky. To jsou myši veselé a ještě k tomu zpívající! Ba co víc - tyhle myši vytvořily celou hudební skupinu: Myš & Maš. Na pražské Občanské plovárně pokřtili nedávno svá CD určená nejmenším posluchačům. A nejen to...

© Radkaa

Členy seskupení Myš & Maš je šestice mladých talentovaných zpěváků v čele s Petrou Páchovou, semifinalistkou první řady Superstar. Možná si ji někteří z vás pamatují pod přezdívkou Zlatuška. Dalšími členy jsou: Petra Hamerníková, Adéla Zejfartová, David Bouša, Jakub Šlégr a František Pytloun. Skupina se představila vystoupením plným písniček, tance a legrace, při kterém se děti mohly samy aktivně zapojit, zatancovat si a zazpívat.

Leporela a CD, ale i samotnou hudební skupinu Myš & Maš přišel slavnostně pokřtít zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert, který popřál celému projektu mnoho úspěchů.

Leporela obsahují texty písniček, které naleznete na CD. Jedno z nich s názvem Jména dětí-kluci je inspirováno klučičími jmény. Dále CD obsahuje karaoke (hudební základy písniček bez zpěvu) a interaktivní hru Obrázkový Myšmaš. Druhé nese název Manekýnky v Africe. Obsahuje sice jen jednu, zato však obsáhlejší písničku o manekýnkách, které se rozjely do safari. Dále na CD najdete opět karaoke, 2 interaktivní hry a videoklip.

Písničky skupiny Myš & Maš jsou nabité rozmanitými hudebními žánry od mazurky až po Rock´n´Roll. Nechybí ani valčík, regée nebo twist. Do projektu Myš & Maš se může zapojit každý, kdo rád píše, skládá, kreslí, zpívá nebo hraje na hudební nástroj. Nejnadanějším bude nabídnuto uveřejnění v rámci projektu Myš & Maš.

Více informací o soutěži i o celém projektu a dalších připravovaných akcích najdete na www.mysamas.cz.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!