Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Myslíte si, že když se rodiče rozvedou, je to vaše vina?

  vydáno  •  Rodičům
  Už mnohokrát jsem slyšela, že si děti myslí, že se rodiče rozvádějí kvůli nim. Proto jsem vám o tom chtěla napsat. Já si totiž myslím, že kvůli dětem to nebude.

  Rozvod, rozchod, © Profimedia.cz

  Někteří rodiče to možná říkají, když děti zlobí. Nebo si děti myslí, že to je jejich chyba a zkoušejí to napravit. Většina dětí má opravdu pocit, že za to, že rodiče nejsou spolu, mohou ony. Někteří si myslí, že je to lepší, protože třeba na Vánoce dostanou více dárků. Ale je to pro děti hodně složité a možná z toho mají spíš trápení.

  Když se rodiče rozvedou, rozhodne soud komu dítě svěří. To dítě je třeba i nešťastné, protože chce k jinému z rodičů, ale samo se může rozhodnout až když je plnoleté - do té doby za ně rozhodují jiní. Skoro ve všech případech je třeba jeden týden u matky a ten další u otce, ale nemusí to tak být vždycky. O tom musí rozhodnout rodiče a soud.

  Přeji vám, ať vás nic takového nepotká. Jestli se vaši rodiče rozvedli a chcete se podělit o zkušenosti, můžete to napsat do diskuze.
   
  Vizitka autorky článku na Alíkovi Vaneska14

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 6. června 2009 ve 12:10.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na šandova:

  Horší je ,když umřou.

  Příspěvek z 16. dubna 2009 v 10:34.
  Xénie1999 v něm napsal:

  je to někdy až otravující

  není to nic lehkého se smířit s tím,že jste třema jen u mamky.Ale kamarádce se to stalo a myslíme si z jinými kamarádkami,že toho i využívá.její rodiče se rozvedli asi před 5-6 měsíci a odstěhovala se do stejné obce,jako bydlí moje babička a dokonce i naproti babiččinýho domu.Měli jsme úkol do přírodovědy měřit každou hodinu teplotu venku.druhý den dojdeme do školy a kontrolujeme si úkol.Ona paní učitelce řekne že nemá teploměr.Paní učitelka samozřejmně pochopí že se stěhovali a že doma nemají teploměr-i třída respektovala.Ale odpoledne(v ten den)jedeme za babičkou a oni tam ten teploměr přesejenom mají a dostali dokonce cena za největší teploměr v obci.samozřejmně jsem to řekla paní učitelce,že to není fér,ale ona si ještě na mě a mé kámošky "vylila zlost"a vynadala mě,co se do toho pletu.Řekla jsem té holce,která lhala že je lhářka a že neumí být fér.Od té doby ji nikdo nemá rád a stěžuje si,že nezapadá do kolektivu a ýe pude do jiné školy,ale ani jedno z toho není pravda,už jí nic nevěřím(e)!!!!

  Příspěvek z 10. dubna 2009 v 11:17.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na lucinecka8888:

  11.10 2008 nejsou ale vánoce