Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na babičku jsem byla naštvaná. Nemá internet

  vydáno  •  Příroda · Internet · Rodina
  Známe to všichni, kdo ne z vlastní zkušenosti, třeba alespoň z odstrašujících článků v časopisech. Přijdeme domů, pozdravíme rodiče, vezmeme si něco k jídlu a zapneme počítač. Do školy si pak připravíme až okolo osmé, deváté a pak spát tak kolem desáté. Dělala jsem to tak často. Ovšem pak se něco změnilo.

  Stačí pár paprsků sluníčka a jarní les se rozehraje mnoha barvami., © Radkaa

  Byla jsem u babičky, se kterou se nemáme moc v lásce. Nemá internet, proto jsem víkendy trávila u televize, nebo sama v pokoji. Jednou jsem se tak koukla z okna a zamyslela se: Co mně nutí k tomu, abych byla uzavřená a seděla jenom u počítače? Proč nestojím o kontakt se rodiči a o přírodu venku?

  Došla jsem k závěru, že je to takto snadné. Na počítači jsou lidé, se kterými si zkrátka rozumím. Se kterými mohu probírat cokoliv a poradí mi. Což se bohužel o rodičích říct nedá. Že koukat se na videa na youtube, nebo zapnout Alíka, facebook či na jaké stránky chodíte je mnohem jednodušší, než se ustrojit a vyrazit do lesa. Ovšem nikdy jsem si možná neuvědomila o co přicházím.

  Ten den jsem do lesa šla. Internet, jak jsem psala, babička nemá a tak jsem na sebe hodila bundu a řekla si, že se dřív jak do večeře nevrátím. Zbývaly mi asi tři hodiny. Tolik věcí, jako ten den, na internetu nezažijete. Můžete si sice přečíst miliony odborných článků na různých stránkách o tom, jak vypadá zajíc, ale nic vám nepopíše ten pocit, když běžíte po louce a zajíc před vámi vyskočí... Můžete si sice přečíst o tom, jak poznat smrt, ale nic vám nevynahradí pocit si sednout do ticha pod strom, cítit vůni lesa a přemýšlet. Tohle je to, co na internetu chybí. A já pevně doufám, že to tam dlouho nebude.

  Zkuste se zamyslet, jestli toto není také váš případ. A jestli byste také nepotřebovali zajít občas do lesa. Třeba s pytlem na odpadky a bavit se sesbíráváním plastů a podobného svinstva, kterým člověk lesy ničí. Uvidíte, že ten pocit vám nevynahradí žádné vítězství ve virtuální hře.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  Příspěvek z 29. května 2010 v 16:14.
  lilinka885 v něm napsal:

  Reakce na ÁjaNeumannová:

  mám ti poradit?Podle mnoha lidí umím poradit hodně dobře!

  Příspěvek z 2. dubna 2010 ve 14:01.
  NikkyT v něm napsal:

  hm...

  U mě je to trochu jinak...přídu dom....pohádam se s rodičema..zalezu do pkoje pustim pc u toho něco seřeru....pustim si Mika na plný pecky...znova se pohádam s  rodičema...pak okolo 11-12 v noci si du dělat úkoly atd a okolo 1-2 ráno du spát...a takle je to furt dokola...4

  Příspěvek z 28. března 2010 ve 12:33.
  Bels-Revenge v něm napsal:

  Reakce na Českobrodskejbombardér:

  skvěle :)