Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na borůvky do Borovan

  vydáno  •  Příroda · Cestování · Rostliny · Prázdniny · Léto
  Škoda, že vám nemohu dát ochutnat. Byla jsem s rodinou na prázdninách v jižních Čechách, přesněji řečeno v Borovanech. To je kousek od Českých Budějovic a Českého Krumlova. A tam bylo zrovna borůvkobraní!

  Čerstvé borůvky si můžete dát se smetanou, na koláč, do knedlíků, zpracovat džem... , © Alík

  Když jsme tam byli, zrovna probíhalo borůvkobraní. Jestli vám to připomíná vinobraní, jste docela blízko. Akorát se všechno točí okolo borůvek. Sláva se konala v nádherném borovanském zámku. Jakmile jsme tam vešli, slyšeli jsme hrát hudbu a viděli sochaře vyřezávat sochy. O kus dál byl jarmark - prodávaly se sladkosti, borůvkové keře, upečený čaj, perníky, koření a vše další.

  Hlavním hřebem byly pochutiny z borůvek, jako jsou knedlíky se žahourem (borůvkami), borůvkové pivo a koláče. Vše nám moc chutnalo. Večer byla tombola a hrála jihočeská cimbálovka. Další den, což byla neděle, bylo divadlo pro děti, ale nejvíc ze všeho se všichni těšili na pojídání knedlíků se žahourem. Samostatnou soutěž měli dospělí, ale děti také soutěžily.

  fotogalerie

  Borůvkobraní 2009 na webu města Borovany: www.borovany-cb.cz

  Dospělí závodili, kdo jich sní nejvíce ze všech účastníků, a děti ve dvojicích. Při soutěži se snědlo 1129 knedlíků. Mně osobně se borůvkobraní moc líbilo a určitě bych vám doporučila, ať se příště přijedete také podívat a ochutnat borůvkové mňamky.

  Borůvková jídla se prodávají i v místních restauracích. Mějte se hezky a příští rok do Borovan určitě zavítejte!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 9. srpna 2009 ve 20:02.
  Brčko9 v něm napsal:

  Nadpis příspěvku

  Borůvkové pivo!!2121 Jak to chutná?21

  Příspěvek z 9. srpna 2009 v 11:20.
  modry30 v něm napsal:

  mnam

  boruvky jsou jeden z mich oblibenych lesnich plodu (hned po lesnich jahodach) takze autorce noc zavidim 161616

  Příspěvek z 8. srpna 2009 v 18:15.
  Střelka v něm napsal:

  borůvkobraní

  Já bydlim kousem od Borovan, mám tam dost kamarádů a taky sem tam byla na táboře a na tom borůvkobraní jednou taky416. Hrooozně se mi to líbilo. A ta společnost omeček a Nazaret, co to pořádá, tak je taky moooooc fajn4 a pořádá suprový kroužky, kurzy a tábory.410