Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na chvilku princeznou Arabelou

  vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Pohádky
  Už jste někdy viděli velice oblíbený seriál Arabela, který se vysílal v České televizi? Myslím, že většina z vás ho určitě zná. Obdivovali jste kostýmy jednotlivých postav? Já ano a také jsem měla možnost zhlédnout kostýmy i rekvizity právě ze jmenovaného seriálu.

  Výstava kostýmů a rekvizit ze seriálu Arabela, Praha 2009., © Radkaa

  Ty byly součástí výstavy, která se koná v Městském muzeu a galerii v Břeclavi. Nejdříve jsme si koupili vstupenky za 30 Kč a lístek, díky kterému jsme mohli fotografovat, protože na takovou výstavu chci mít vzpomínku.

  Když jsme vešli do menší místnosti, zaujalo nás mnoho figurín, které mají oblečené kostýmy ze seriálu. Je jich zde asi 50. Viděli jsme kostýmy Arabely, Xenie, Rumburaka, Fantomase a mnoha dalších postav. Mně se nejvíce líbily krásné šaty princezen Arabely a Xenie. Nejstrašidelnější byl Fantomas, který měl na obličeji masku.

  K vidění je také mnoho rekvizit, mezi něž patří dvě královské koruny, které si můžete vyzkoušet. Poté si i s korunou na hlavě sednete na královský "trůn" a cítíte se jako král nebo královna. nechybí ani cestovní plášť, kouzelný prsten, křišťálová koule, zvoneček a šperky. Jestlipak uhodnete, kterou ze jmenovaných rekvizit bych chtěla nejvíce? Je to kouzelný prsten. Dala bych si ho na prst, otočila s ním a měla vše, co si přeji.

  Nosit královskou korunu na hlavě není vůbec nic jednoduchého.

  výstava arabela

  Více informací o výstavě kostýmů a rekvizit ze seriálu Arabela najdete na www.vystava-arabela.cz

  Jestliže jste si už prohlédli kostýmy a rekvizity, můžete se koukat na seriál. Pohodlně se usadíte na židli a sledujete Arabelu. Pro menší je zde takový dětský koutek, ve kterém si mohou kreslit a pokud se jim to povede, bude to vyvěšené na nástěnce. Zdobí ji už mnoho povedených výkresů.

  Poslední část se mi také líbila - zkoušení kostýmů. Nejsou to sice ty kostýmy, které byly ve filmu, ale jsou hodně podobné. Pro dívky jsou tu krásné princeznovské šaty.

  Princezna a Fantomas.

  Princezna a Fantomas.

  Výstava kostýmů a rekvizit ze seriálu Arabela je k vidění v Břeclavi až do 20. 3. 2011. Na jaře výstava poputuje na hrad Křivoklát a v létě na zámek Jezeří. Rozhodně to není ztráta času a všem tuhle výstavu doporučuji. Zabavíte sebe i své rodiče a budete mít pěkné vzpomínky na tenhle seriál.

  Další zajímavé články:

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 30. dubna 2011 ve 21:31.
  Bětulínek v něm napsala:

  Reakce na lucka526:

  trochu to přehnaný je, ale taky nemůže říkat že co je starý to je blbý to není vǔbec pravda

  Příspěvek z 2. dubna 2011 v 11:00.
  saltatrix v něm napsal:

  arabela

  mě to moc bavilo jak jsem byla malá ....furt jsem se na to dívala do okola26

  Příspěvek z 27. března 2011 v 9:32.
  saba v něm napsala:

  arabela

  na to jsem se dívala pořád jako malá byla to dobrá pohádka442116