Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Na co si dát pozor, když vybíráte nový telefon?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 9. dubna ve 20:12.
  Mari1 v něm napsala:

  To je problém, když mají pravdu oba. Majda zastupuje obyčejné uživatele, kteří nechtějí nebo nemohou vyhazovat hromady peněz za telefon. (Osobně mi přijde naprostým plýtváním penězi utratit za telefon více než 5000 Kč. Protože s přísušenstvím a prodloužením záruky o rok až dva to vyskáče ještě výše.)
  Hogo zastupuje náročného uživatele, který má evidentně peněz hodně a může si tedy dovolit utratit za telefon 20 i více tisíc.

  Vždy jsem měla požadavky na telefon, aby uměl telefonovat a posílat zprávy. Později jsem uvitala, že uměl pořizovat obstojné snímky. Nemusela jsem tak s sebou tahat fotoaparát.

  Vyzkoušela jsem různé tlačítkové telefony Nokia, SonyEricson, Alcalet,... Z těch nových chytrých byl můj první nějaký hrozný a šílený Sony. To mě na dlouho odradilo od chytrých telefonů. Nic proti té značce, ale ten první byl šílený. Nechtěj po mě přesnou značku, s díky jsem tu příšernost nechala v ZOO v Praze (akce, kdy za určitý počet telefonů byla vstupenka pro třídu zdarma nebo za 1Kč - už nevím).

  V článku zmiňuješ Huawei telefon, ten jsem také měla, proti tomu je můj současný Xiaomi lepší - rychlejší, spolehlivější,...). Až si budu muset po nějaké době koupit nový, tak ten bude zase proti mému současnému lepší. Tak to zkrátka je. Oni všichni výrobci všech značek se snaží, aby přístroj vydržel jen po dobu záruky - průměrně vydrží přístroje kolem čtyř let. Tomu mému už je rok. A ano, měla jsem s ním problém. Moc fotím, měla jsem paměť telefonu téměř plnou a nefungovalo mi sluchátko. Po vymazání fotek a nahrávek už zase funguje, jak má. Ale já s telefonem telefonuji, posílám zprávy, fotím a občas se podívám na internet (spojení autobusů apod.). Na práci vždy upřednostňuji počítač. I nyní píši na počítači. :-)

  Příspěvek z 9. dubna ve 12:23.
  Hogo v něm napsal:

  Windows phone byl docela zajímavý systém, líbí se mi ta originalita a něco, co nejsou jen ikonky na ploše.
  Je na nic, že tu není moc konkurence, která by neměla s dnešními mobilními systémy moc společného a byla by svá, ale nějak to nevyšlo, škoda. :(
  Ale já jsem zatím spokojen s Androidem, vše tam běží krásně a i přístup Samsungu k telefonům, podpoře a těmto aspektům společnosti mi vyhovuje, rozhodně mnohem více, než u Applu. Proto budu asi na Androidu, nové funkce v Androidu 12 týkající se soukromí, přístupů k mikrofonu a kamerám, nebo třeba customizace barev prostředí se mi líbí.

  Příspěvek z 9. dubna v 9:28.
  –MM– v něm napsal:

  Neviděl jsem (a stále nevidím) v té diskusi nic, co by potřebovalo jakýkoliv správcovský zásah. Akorát to vyhrožování blokací není moc hezké… ale dál bych to neřešil. ;-)

  Jinak já mám telefony, které asi stály také desetitisíce, ale koupil mi je kdysi zaměstnavatel. :-P
  Android nechci a iPhone také nechci, takže mi mé Windows Phony zůstanou, dokud se nerozpadnou. Alík v nich funguje, Wikipedie také a víc nepotřebuju. Občas nefunguje zvonění, takže když mi někdo volá, musí mít štěstí. :-D

  Příspěvek z 9. dubna v 8:26, upravený po 3 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Já ji četl, ale diskuze to byla spíš taková napůl. Jako kdybyste si oba chtěli něco dokázat, ale stále se vám nedařilo najít nějakou společnou cestu, na které byste se mohli shodnout.
  Už jen ty vzájemné palečky dolů o sobě ledacos říkají. Nějaká nepříjemná atmosféra tu visela ve vzduchu.

  Příspěvek z 9. dubna v 1:08.
  –MM– v něm napsal:

  Debatu jsem celou nečetl, ale ve smazaných příspěvcích jsem nic nevhodného neviděl, tak jsem je obnovil. O:-)

  Příspěvek z 8. dubna ve 22:03.
  Hogo v něm napsal:

  Příspěvky z nějakého divného důvodu byly smazány, jelikož jsem kritizoval Majdy asi oblíbenou značku v diskusi o telefonech. Trošku to kazí význam diskuse pod článkem, ale myslím, že jsem sem dal pár důležitých a zajímavých faktů, které by neměli být smazány… (i když pořád nechápu, proč se vlastně docela zajímavá diskuse vůbec smazala)

  • Deset až dvacet tisíc je normální částka za telefon, naprosto v pořádku. Dostaneš super spolehlivé telefony, skvělý výkon a tak, když spousta lidí vybírá nový telefon, sáhne právě po těchto vlajkách za klidně i 30 tisíc korun, což dokazují třeba obří prodeje řady Galaxy S22, velké prodeje iPhonů a i dalších telefonů. IPhone 13 Pro Max za více jak 30 tisíc korun je v top 5 nejprodávanějších telefonů na trhu…
  • Koupím si telefon v řádech tisíců korun, přece chci, aby mi fungoval tak, jak má, a když mají takové problémy i vlajky za třeba dvacet tisíc korun, tak je sakra asi něco špatně… není chyba hardwaru, je to o práci na softwaru, což některé firmy neumí. Podepíše se to na běhu systému i optimalizace baterie, telefon s 5000mAh může vydržet méně než optimalizovaný telefon třeba se čtyřtisícovou baterkou.
  • V minulosti možná u Xiaomi platilo, že dostaneš za menší cenu lepší telefon, než konkurence, ale od roku 2020 a příchodem Mi 10 a Mi 10 Pro se to pěkně zničilo, od té doby to jde s Xiaomi z kopce, optimalizace systému kulhá a výrobce se soustředí prakticky jen na rychlost nabíjení.
  • Samsung začal brát vážně software až s aktualizací na Android 10.
  • Když je telefon nepoužitelný, znamená to pro mne, že nejde pro mé potřeby nějakým způsobem používat. Když jsem měl Redmi Note 4, zamrzla mu po půl roce používání půlka displeje a postupně se mi odloupával, asi špatné lepidlo… u Note 8T zase nefungovalo často notifikační centrum, nadstavba nejela plynule, spouštění aplikací byl opruz, nastavení bylo nepřehledné (což je u všech Xiaomi telefonů :D)… inu, mohl jsem mít jen špatnou zkušenost, ale očividně se Ti to děje také a všichni moji známí, co měli nějaký Xiaomi telefon říkají, že se se samovolnými restarty nebo neplynulým systémem setkávali také. Telefon by měl sloužit nám, ne my telefonu, a pokud telefon nefunguje tak, jak potřebujeme my, a nemůžeme za to my, tak ztrácí telefon ten komfort a pohodlí, co od něj očekáváme.
  Příspěvek z 8. dubna ve 21:41.
  Hogo v něm napsal:

  Máš očividně docela nízké požadavky, a trošku mlhavou představu o tom, co znamená „telefon, co funguje skvěle“.

  Příspěvek z 8. dubna v 17:45.
  majdula2000 v něm napsala:

  Když tady urážíš mobily, které fungují skvěle, tak se s tebou nemám o čem bavit. :-P

  Příspěvek z 8. dubna v 17:21.
  Hogo v něm napsal:

  Danielenl: Můžeš to nějak rozvést? Nechápu, co příspěvkem vyjadřuješ.
  majdula2000: Tvůj pohled má naprostá menšina lidí, popisuješ nenáročného uživatele. Firemní pracovní telefon, telefon pro hraní her nebo čistě jen telefon, na kterém vše funguje dokonale, přeci musí stát více peněz. Platíš si za výkon, fotoaparáty, delší podporu aktualizací, displej… ostatně to jsem popisoval v článku. Často i takový procesor stojí více, než Tvůj telefon.
  Nenáročným uživatelům může stačit telefon za čtyři tisíce, ale rozhodně bych netvrdil, že je poté blbost dávat za telefon více peněz.

  Stejně tak mohu říct, že jsou vyhozené peníze dražší sluchátka, protože ta věc z Aliexpresu za stovku taky hraje... ostatně tohle můžeš říct o všech věcech, nechápu to tvrzení, pro každého je důležité něco jiného. Pro mne je třeba důležité, abych se mohl na svůj telefon spolehnout vždy, když ho budu potřebovat, ale Ty si vystačíš se zasekávajícím se systémem, který Ti občas vyvede paseku.

  Upřímně mne tahle konverzace baví, nevím, proč končit, vysvětluji Ti tvé mlhavé představy a zároveň se dozvídám pohled očima člověka, který má funkčnost na tom posledním místě. Když Ti dojdou nějaké argumenty, můžeš pokračovat dál, přeci na těch mých slohovkách něco bude, ne? :D

  Příspěvek z 8. dubna ve 4:03.
  Danielenl v něm napsala:

  Já souhlasím s Majdou.ok
  Čím víc jsou nové věci tím hůř to funguje.:-|

  Příspěvek z 7. dubna v 18:00.
  majdula2000 v něm napsala:

  Podle mě je blbost dávat za mobil takové částky. Mám mobil, co stál necelé 4 tisíce, a můžu se na něj spolehnout úplně dokonale. Zachránil mě už nesčetněkrát. K čemu dávat za mobil mnohonásobně víc? To mi přijde jako vyhozený peníze.

  To je tvůj pohled (neznamená to, že to tak vidím i já ;-)). A už tu odpovídat nebudu, páč to nemá význam... :-)

  Příspěvek z 7. dubna v 17:46, upravený po 2 minutách.
  Hogo v něm napsal:

  Co? Však deset až dvacet tisíc je normální částka za telefon, naprosto v pořádku. Dostaneš super spolehlivé telefony, skvělý výkon a tak, sice Ti to možná nedochází, jelikož se v telefonech očividně vůbec neorientuješ a nevíš, která bije, ale když spousta lidí vybírá nový telefon, sáhne právě po těchto vlajkách za klidně i 30 tisíc korun, což dokazují třeba obří prodeje řady Galaxy S22, velké prodeje iPhonů a i dalších telefonů. IPhone 13 Pro Max za více jak 30 tisíc korun je v top 5 nejprodávanějších telefonů na trhu… ;-)

  Zohledňuji obecné problémy, doteď jsem se nesetkal s názorem, že je úplně jedno, jak telefon (ne) funguje, když se zapne… kdyby se mi začal restartovat telefon a umíral mu panel a dotyková vrstva, docela bych problém měl.

  Jinak pořád nějak nechápu ty odpovědi, vysvětlím Ti tu pár věcí, nějak ukazuji, co jak je a proč to tak je, a Ty odpovíš „Co člověk, to názor“… ;-D

  Příspěvek z 7. dubna v 17:23, upravený po 5 minutách.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nejsem blázen, abych si kupovala telefon za 20 tisíc, ani za 10. K čemu? A to, že má každý na věci jiný názor, je normální. To, že je pro tebe něco problém, ještě neznamená, že to musí být problémem i pro ostatní... To už bys mohl vědět. ;-)

  Určitě všichni víme, co se říká... Co člověk, to názor. :->

  Příspěvek z 7. dubna v 17:18.
  Hogo v něm napsal:

  Co to je za argumenty? Koupím si telefon v řádech tisíců korun, přece chci, aby mi fungoval tak, jak má, a když mají takové problémy i vlajky za třeba dvacet tisíc korun, tak je sakra asi něco špatně… není chyba hardwaru, je to o práci na softwaru, a to Xiaomi neumí. Tady vidím ten problém.

  Moc náročný uživatel…? Opět, koupím si telefon za hodně peněz, proč by se mi za ty prachy měl začít samovolně restartovat, když u jiných výrobců takové problémy nejsou? Proč bych měl něco takového odpouštět, že „telefony se někdy seknou, nejsou dokonalé“, když se to jinde neděje? A21s za čtyři tisíce korun běžela nesrovnatelně lépe, než Note 8T za pět a půl, i se slabším hardwarem…

  Možná jsem náročnější uživatel, ale prostě tohle se nikde jinde nestává. Špatná nálada u techniky není, je to stroj. Stroj na nějakou práci, ať už je menší, nebo větší.

  Příspěvek z 7. dubna v 17:05, upravený po 6 minutách.
  majdula2000 v něm napsala:

  Běžná technika pochopitelně není úplně dokonalá. Mobily, počítače i cokoli jiného se může sem tam zaseknout, vyžadovat restart či něco jiného. Pokud si myslíš, že je jedna taková situace třeba i za několik měsíců nějaká strašná tragédie, tak máš asi hodně zkreslenou představu. :-D

  Nebo jsi minimálně moc náročný uživatel, protože mi to, že se to občas stane, přijde prostě normální. Já mám taky třeba občas špatnou náladu, kdy se mi něco nechce, tak proč by se nemohlo nechtít i třeba mobilu? :-P

  Příspěvek z 7. dubna v 16:54, upravený po 4 minutách.
  Hogo v něm napsal:

  majdula2000: To už dávno neplatí, stačí se podívat na konkurenci… když se podíváš do seznamu nejvýhodnějších telefonů, Xiaomi (POCO/Redmi) se tam dostalo tak třikrát, ostatní vyplňují právem jiné značky. A že je úplně v pohodě… mno tady jsi to úplně netvrdila. ;-D

  Ano, v minulosti možná platilo, že dostaneš za menší cenu lepší telefon, než konkurence, ale od roku 2020 a příchodem Mi 10 a Mi 10 Pro se to pěkně zničilo, od té doby to jde s Xiaomi z kopce, optimalizace systému kulhá a výrobce se soustředí prakticky jen na rychlost nabíjení. ;-D

  Příspěvek z 7. dubna v 16:32.
  _BananaCherryNaty_ v něm napsala:

  Já mám Xiaomi redmi 9T

  Příspěvek z 7. dubna ve 14:46.
  majdula2000 v něm napsala:

  To je fuk, jen říkám, že mám Xiaomi skoro rok a půl a je úplně v pohodě, byť se mnou dostává leckdy dost zabrat. Nabízí totéž, co jiné značky, ale za daleko lepší cenu...

  Příspěvek z 7. dubna v 6:50.
  Hogo v něm napsal:

  majdula2000: Porovnáváš se staršími telefony, Lenovo už na českém trhu není (pokud nepočítáme Motorolu, ale to bych šel do detailů) a Samsung začal brát vážně software až s aktualizací na Android 10.

  Když je telefon nepoužitelný, znamená to pro mne, že nejde pro mé potřeby nějakým způsobem používat. Když jsem měl Redmi Note 4, zamrzla mu po půl roce používání půlka displeje a postupně se mi odloupával, asi špatné lepidlo… u Note 8T zase nefungovalo často notifikační centrum, nadstavba nejela plynule, spouštění aplikací byl opruz, nastavení bylo nepřehledné (což je u všech Xiaomi telefonů :D)… inu, mohl jsem mít jen špatnou zkušenost, ale očividně se Ti to děje také a všichni moji známí, co měli nějaký Xiaomi telefon říkají, že se se samovolnými restarty nebo neplynulým systémem setkávali také. Telefon by měl sloužit nám, ne my telefonu, a pokud telefon nefunguje tak, jak potřebujeme my, a nemůžeme za to my, tak ztrácí telefon ten komfort a pohodlí, co od něj očekáváme.

  Příspěvek z 23. března v 8:18.
  Alpina v něm napsal:

  Když ti na něm furt černá obrazovka když otevírám nějakou aplikaci. Pak třeba deset sekund nereaguje vůbec. A pak musím tu aplikaci shodit a zkusit to napodruhé…8-D
  Tak je zkrátka nepouživatelným.O:-)
  Sic můj děda by si s ním asi vystačil.

  Příspěvek z 23. března v 7:17, upravený po 9 minutách.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já jsem už měla i Samsung a Lenovo, takže bych neřekla, že nemám porovnání. :-P

  Krom toho nevím, jak porovnání souvisí s použitelností. Víte, co znamená slovo nepoužitelný? Je to něco, co nelze použít, ne něco, co někdo používat může a někdo ne. Tudíž pokud je telefon nepoužitelný, pak nezáleží na uživateli a používat se zkrátka nedá. Jestliže se používat dá (je jedno kým), pak se nedá nazývat nepoužitelným.

  Příspěvek z 23. března v 6:10.
  Hogo v něm napsal:

  Dokud nemáte porovnání s jiným telefonem, asi Vám to tolik nepřijde, mne to taky moc nepřišlo, ale po přechodu na Samsung jsem s Xiaomi nemohl žít ani na přenos souborů. ;-D
  Navíc je ta nadstavba pěkně hnusná a nepřehledná.

  Příspěvek z 22. března v 18:56, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Já možná i déle než Majda a to mám nějaký Xiaomi Redmi 7. 8-o

  Příspěvek z 22. března v 17:38.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já mám teda Xiaomi nějaký asi rok a čtvrt řekněme (od Vánoc 2020) a všechno stále ok. Nevím, co s těmi mobily děláte. :-P

  Příspěvek z 22. března v 17:03.
  Hogo v něm napsal:

  Honory bývaly nesmrtelné. :-3

  Příspěvek z 22. března v 6:53.
  Tobias7 v něm napsal:

  Honor 9 lite a jsem spoko, nespočetkrát mi spadl a stále je nesmrtelný, ani škrábanec, a to bez sklíčka. O:-)

  Příspěvek z 22. března v 6:22.
  Hogo v něm napsal:

  PanHambac: Hmmm, záleží, za kolik jsi ho koupil… pokud za těch osm tisíc, asi bych mnohem radši koupil Samsung Galaxy A52… ale nevadí. :)
  Alpina: Přesně tohle se mi stalo s každým Xiaomi, co jsem měl, ze začátku vše plynulé, docela fajn, půlrok uběhl a telefon v nepoužitelném stavu. Přešel jsem na S20 FE od Samsungu, a když jsem potřeboval nějaká data v Xiaomi, byl tak obrovský rozdíl v používání celých telefonů… ten telefon byl tak pomalý oproti Samsungu, říkal jsem si, jak jsem tohle mohl používat. ;-D

  Příspěvek z 20. března ve 20:25.
  Alpina v něm napsal:

  Já mám Redmi 9a něco přes půlku roku. Kupoval jsem ho s tím že na mobilu nic moc nedělám, spíše jsem uživatel PC…
  No ale jako po půl roce používání je spíše nepouživatelný.
  Bohužel to není jen má zkušenost. Spolužačka má nějaký iu draží mobil od Xiaomi a problémy má stejné. A otec ten má nějaký cenově kolem šesti tisíc. A už během roku se na něm vyskytlo dosti problému.
  Nemám tedy srovnání s jinými, ale za mně to dobrá značka není a našli by se lepší.:->

  Příspěvek z 20. března ve 20:12, upravený po 10 minutách.
  PanHambac v něm napsal:

  Hogo: Já mám Redmi Note 10 Pro. Jsem velmi spokojený.

  Příspěvek z 18. března v 9:19.
  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  Já mám Nokia dotikoví mobil nokia. Super:-|
  Pět tlapek.