Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na Daleky se sekyrou

  vydáno  •  povídky
  Fanfiction na seriál Doctor Who. Kromě Doctora, Daleků a Anastázie (prostě Nasty) se zde objeví zajímavá návštěva, která není z našeho vesmíru.

  Doctor Who: The Adventure Games, © Alík

  Seděla jsem na verandě a mlčky lízala nanuk. Dnešek byl na jedno brdo, ve škole čtyřka, táta z toho dostal hysterický záchvat. Ách jo! Proč všem dospělým tak strašně záleží na známkách? Najednou jsem uslyšela povědomý zvuk. Jako když přistává Tardis. Málem jsem smíchy omdlela. 

  Jasně, přijde Doctor, nabídne ti, abys byla jeho společnicí a utekla z tohohle příšerného života... Dál jsem lízala zmrzku a ignorovala to. Zvuky ale sílily a já doufala, že se pan Janda nesnaží zase nastartovat tu deset let nepoužívanou sekačku.

  Unaveně jsem se zvedla a šla se podívat, co se kurnik šopa děje. V tu chvíli, kdy jsem ji spatřila, jsem měla pocit, že omdlím. Před neopraveným plotem na mě čučela modrá policejní budka a vystoupil z ní on. Doctor! Ale to byla hloupost. Vždycky přistává v Británii nebo Americe, nebo minimálně ve Francii a podobně. A navíc - je to vymyšlená postava, kurnik šopa! Neexistuje! 

  Ale vím, už to vím, mám to. To je nějaká reality show, jasně. No jo! Nevím, jak přesvědčili Tennanta, aby do toho šel, ale nachytat se nenechám. „Dobrej den,“ usmívám se. „Jak se daří?“ Tímhle ho určitě vykolejím. Jednak stoprocentně neumí česky, a za druhé očekává, že padnu do mdlob.

  „Ahoj, neviděla jsi tu... takové kovové popelnice, které křičí ‚Exterminate!‘?“ Aha, česky umí. A těmi kovovými popelnicemi myslí Daleky, kdo jiný říká „Exterminate“? „Ne, kdepak. Vy jste z nějaký reality show?“ Vykulil oči. „Co?“ „Nic,“ zamumlám a pozvu ho dovnitř. Jestlipak si vzpomene, že desátý Doctor nesnáší mrkve? Jednu mu nabídnu, ale on jen zavrtí hlavou a povídá: „Nemám je rád.“ No, nevadí. Na něco ho nachytám. No jasně, Doctor umí několik miliard jazyků. „Mohl by jste mi říct, jak se... ehm... hebrejsky řekne... běžte doleva?“ Jen si cosi brumlá pod vousy (které nemá) a jde do mého pokoje.

  „Ideální. Nechtějí sem.“ „Jak se jmenujete?“ vyhrknu. Podívá se na mě, usměje se a povídá: „Říkej mi Doctor. Ty jsi... Anastázie, že?“ Zdola se ozývají divné zvuky a jakmile uslyším staré známé „Exterminate!“, dochází mi to: Tohle žádná reality show není. To je pravda.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 31. května 2015 v 18:20.
  esynka101 v něm napsala:

  Páni

  To je suprr :DDD