Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na gympl jsem se dostala až na odvolání. Není to ostuda?

  vydáno  •  Škola a poznání
  Mé skutečné jméno je Daniela a jsem nastávající studentkou osmiletého gymnázia. Také jste se od páté třídy rozhodovali, jestli máte zkusit přijímací zkoušky na osmileté gymnázium? Já ano, ale rozhodnout se bylo velmi těžké. Nakonec jsem si uvědomila, že nemám co ztratit, tak jsem to tedy zkusila.

  Přijímací zkoušky 2007 - Přijímací zkoušky na Gymnáziu Opavská v Plzni, © Daniel Beran

  Pak nastal ten den D. Ráno jsem se vzbudila, ale strašně jsem se bála, jestli to zvládnu nebo ne. Když jsem dorazila na gymnázium a vyšla z auta, tak jsem měla nohy úplně dřevěné. Byl to strašný stres.

  Zhruba po hodině jsme začali vyplňovat papíry s otázkami. Bylo to strašné - něco úplně jiného a neznámého. Vůbec jsem se nemohla soustředit. Byla jsem docela rozhozená. Asi po čtyřech hodinách jsem to konečně měla za sebou. Moc jsem si oddychla.

  Za dva dny byly neoficiální výsledky na internetových stránkách školy. Nedostala jsem se. Byla jsem 37, ale dětí brali jen 28 a 2 místa nechali na odvolání, takže celkem 30. Byla jsem z toho smutná, ale věděla jsem, že podáme odvolání, nebo že to můžu zkusit z deváté třídy.

  Konečně jsem si zvykla, že na to nemám a že jsem se nedostala. Zhruba tak za měsíc nám ale zazvonil telefon a byl to ředitel z gymnázia. Oznámil nám, že jsem se dostala jako první na odvolání. Naši z toho měli radost, ale já ne. Začala jsem o sobě vážně pochybovat, jestli na to mám nebo ne. Byla jsem opravdu zmatená. Pořád jsem si opakovala: "Mám tam jít, nebo nemám?"

  Když jsem řekla, ža teda na gympl půjdu, začala jsem mít veliké obavy, že až ti budoucí spolužáci zjistí, že jsem 29. z 30, bude to ostuda. Nevěřila jsem si do té doby, než jsem odletěla na dovolenou a nesrovnala jsem si všechno v hlavě.

  Od té doby věřím, že když jsem měla z pekla štěstí a budu se učit, tak mám na to jim ukázat, že blbá nejsem a že jsem schopná dostudovat. Vám všem vzkazuji, že když máte z pekla štěstí, tak si ho važte a ukažte, že se nebojíte a že ve vás přeci jenom něco je. A když mě poslechnete, ostuda to rozhodně nebude!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (94)

  Příspěvek z 29. srpna 2011 v 9:10.
  babygaga v něm napsala:

  Tedy...musím říct, že já jsem se dostala všude kde jsem se hlásila ( A to jsem se hlásila na tři )...a z vlastní zkušenosti musím říci, že scio testy jsou na nic...moje kamarádka se hlásila taky na gympl a měly tam také scio testy a jelikož ona má o dost podstatně horší známky musela scio testy šprtat dvakrát víc než ostatní a světe div se byla třetí. No a ještě něco já se hlásila do prahy kde se hlásilo 450 dětí ...!!! Takže jestli se někdo dostal na odvolání vůbec to není ostuda, jen měl prostě méně štěstí, to je celé takže by se vůbec neměl trápit otázkou jestli je dobře že se dostal, jestli neměl jít na normální školu...tedy podle mě jsou tyto otázky na nic...prostě jsem je dostal/a...

  Příspěvek z 28. srpna 2011 v 16:57.
  modrásek v něm napsal:

  Taky sem se dostala na odvolání. Byla jsem 31. a brali 30.  Taky se trochu bojím, ale mám tam hodně známých, takže se spíše těším.  Někomu se zkoušky povedli a někomu zase ne. Někdo musí být první a někdo poslední. Já jsem to měla jen o setiny.

  Příspěvek z 27. srpna 2011 v 10:41.
  _HarryPotter_ v něm napsala:

  Reakce na máča:

  Hele . . .  je sice bezva, že už jsi gympl dochodila, ale ráda bych viděla tebe, kdyby jsi chtěla něco napsat. A navím, když se ti článek nelíbí, tak si nečti. Mě se třeba líbí a nepřipadá mi zbytečný.