Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Na gympl jsem se dostala až na odvolání. Není to ostuda?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 18:37.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  a) Ty jsi se vyjádřil, že podporuješ genocidu. Tím jsi ztratil jakýkoliv respekt, který jsem k tobě kdy mohl mít. (Pro jistotu tě cituju, aby sis to nesmazal ve snaze zahladit stopy: " Cikány (ano, jsem rasista).. ne počkat. to nepatří mezi nemám rád...já
  je totiž k smrti nenávidim a ''''řešení'''' tohohle problému je jedinej bod v
  kterym bych se shodnul s náckama".


  b) Tak to chodíš na mizernou školu. Navíc samozřejmě nevíš, co ti uniklo.


  c) Ne, ale státní maturity to nevyřeší.


  Různá stipendia mají různé požadavky.


  A z toho jsi se dostal k tomu, že se musíš umět pohotově vyjadřovat? Asi jsi ještě logiku na matematice nedělal.


  Takže génius má právo se chovat jako totální hovado? Každá věc kterou vypustíš z úst, potažmo z klávesnice, dělá, že vypadáš hůř a hůř.


  P.S. Třeba si tohle ještě přečteš až se vrátíš. Jestli ne, nezáleží na tom.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 18:37.
  verunka-14 v něm napsala:

  taky

  šla jsem tam, pač to chtěl taťka27 a byla jsem těsně pod čarou a já byla šťastna, pač to chtěl jen on, abych tam šla1123

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 16:46.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  a) Tím ukazuješ akorát svojí hloupost. Myslíš si, že na mě působíš jako inteligentní člověk?:)
  Hodnotíš mě podle vyjadřování po internetu a snad jsem od tebe nepřečetl odstavec, kde by nebyla aspoň jedna urážka.
  Pokud vím tak Strakonické gymnázium má docela dobrou pověst.
  b) Jistě, že nejsem. Uvedl jsem pouze konkrétní přiklad, pro který to platí. Každopádně v češtině, dějepisu se opakuje to samé, jenom podrobněji. Přiklad : při sportu jsem si rozbil koleno, dostal jsem otravu a půl roku osmé třídy jsem strávil v nemocnici. Nikdy jsem se nic z toho nedoučoval. A co mi uniklo? Vůbec nic..
  c) Takže podle tebe je správné, že idiot bude mít školy jen proto, že má bohaté rodiče?

  Pokud vím, tak abych dostal stipendium, musím si udržet určitý (velmi dobrý) prospěch. A já nechci ležet celý den v knihách.

  ''Já taky píšu rychle a mám mnohem míň hrubek, tak nechápu, proč je rychlé psaní omluva.''

  Dobře, někdy až budu mít čas. Každopádně to nemění nic na tom, že to byli lidé, kteří na to mají právo.

  P.S. Ještě jsem to stihl.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 16:22.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  a) Samozřejmě, že za moc nestojí, když jsi tam ty.


  b) Takže ty jsi pro vzdělávání kde se každý učí jen to, o co má zájem? To co tady říkáš je prostě kravina, jestli chceš prohlubovat znalosti na střední, tak nejdřív musíš nějaké znalolsti získat, třeba v té 6-9 třídě.


  c) Neplatí se náhodou za soukromé školy peníze? To není zrovna zadarmo.


  Jo UK je to nejlepší co můžeš v ČR mít, ale zahraničí je obvykle pořád lepší. (Na studium do zahraničí jsou stipendia.)


  Takže jsi vyvracel něco, co jsem nikdy neřekl. Hezké, ale zkus vyvrátit to, co jsem řekl.


  Přečti si je. Feynman nebyl zrovna milý člověk. Totéž Einstein.


  P.S. Nevadí.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 15:58.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  a) To už asi záleží na konkrétním gymnáziu. Pochopitelně se najdou ''nepovedené čtyřletky'', ale u nás bohužel osmileté opravdu za moc nestojí. Nejspíš to záleží na okolí gymplu (počet výběrových tříd atd.)
  b) Bylo to myšleno tak, že když se někdo o tu fyziku zajímá tak si přesně tyto věci odvodí sám nebo přečte v jiné literatuře a rozhodně se nepotřebuje je učit. Umět správně sestavit vzorec rozhodně není nic pro 6-9 třídu. Z toho si nikdo nic neodnese.
  c) Každopádně spousta lidí má maturitu ze soukromých středních škol téměř zadarmo. A to není fér.

  Už nevím, taky se mi nechce to hledat.

  Bavil jsem se o tom s jedním dobrým učitelem fyziky, který už je v důchodu a doporučil mi KU. Bohužel na studium v zahraničí peníze nejsou.
  Já se nesrovnával. Jenom jsem uváděl příklad, že i přes hendikep (především co se vyjadřování týče) se může ve vědě prosadit. Tím jsem ti chtěl aspoň z části vyvrátit to, že ve vědě je potřeba pohotové(!) a přesné vyjadřování. Tady jsem se totiž špatně vyjádřil. Vztahovalo se to k tomu, že když píšu na rychlo tak píšu nepřehledně a nepřesně. Je jasné, že přesné vyjadřování (s dostatkem času) je potřeba.
  Feynmanovy vzpomínkové knihy jsem měl nějaký čas na stole, ale nakonec jsem je nepřečetl, protože mě tak uchvátila ''Neobyčejná teorie světla a látky'', že jsem si po jejím přečtení hned půjčil Přednášky z fyziky. O soukromí Einsteina toho také moc nevím, ale vzhledem k tomu, že údajně trpěl nějakou poruchou podobnou autismu, se to dá pochopit.

  P.S. Kolem půl šesté jedu na několik dní pryč, takže nejspíš už nebudu moct odepsat

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 15:06.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  a) Tak tady si klidně dovolím nesouhlasit já. U nás na škole bylo jak čtyřleté, tak osmileté gymnázium. Krok se nikdy nesrovnal. Ze čtyřletého se polovina na vysokou nedostala a z těch co se tam dostala se tam polovina neudržela. Z osmiletého se na vysokou dostali všichni, dostali se na tu vysokou na kterou chtěli a 3/4 se tam udržely. A to je větší vzorek než "tvoje sestřenice".


  b) Aha, takže podle tebe ve fyzice nejsou obecné pojmy a psaní vzorců nic důležitého. Čeká tě zářná budoucnost hochu.


  c) Ale ono už gymnázium větší prestiž má. Na maturitním vysvědčení je napsané jméno a typ školy a výsledky studentů gymnázia jsou u přijímaček obvykle lepší.

  Kde jsem kritizoval tvoje hrubky? Nehodlám celou tuhle diskuzi číst znovu.


  Možnosti studia fyzika u nás jsou mizerné. Radši si sežeň peníze a jeď studovat do Japonska. Mají populační krizi, tak jsou tam vysoké školy po zahraničních studentech celé divé. Ano, ale nesrovnávej se s Hawkingem. Hawking je génius. Nemluvě o tom, že tvoje tvrzení že ve vědě není potřeba přesné vyjadřování je naprosto k smíchu.


  Přečti si Feynmanovy vzpomínkové knihy. Pravděpodobně změníš názor. (A hezké je, že mi vyčítáš srovnávání se s Feynmanem a sám se srovnáváš s Hawkingem.) Einstein taky nebyl v soukromí zrovna nejlepší člověk. Co se týče Feustela? Ano, samozřejmě, že na sobě musel pracovat, to platí u všeho. Stejně jako u inteligence je talent k ničemu, když s ním nic neděláš.


  A vážně, nebuď pořád tak defenzivní.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 ve 14:51.
  amandamesa v něm napsala:

  NIkdy

  Nikdy bych nešla na gympl nemám na to. A slyšela jsem ty co se tam dostali tak že se pěkně zhoršile že ve škole měli jedničky a tam že maj trojky čtyřky. 22

  Příspěvek z 11. srpna 2011 ve 12:24.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  a) Tady si dovolím nesouhlasit, nezapomeň, že 6-9 třída jsou v uvozovkách ještě děti. Moje sestřenice studuje 8 leté gymnázium, takže mohu srovnat. 8 leté gymnázium připraví lépe zvládnout ten ''''šok'''' při přechodu na gymnázium, ale poté se krok (minimálně) srovná.

  b) Moje pointa byla, že učivo 6-9 třídy v žádném případě není něco životně důležitého. Ve fyzice se nejdříve učíš spíše obecné principy, zjišťuješ jak funguje psaní vzorců, dozvídáš se základní fakta (která si každý s aspoň minimálním zájmem už dávno přečetl v knihách, populárně naučných časopisech - viz. 21. století )
  No nevím jak na tvé škole, ale my zatím učivo dějepisu, aj i češtiny (gramatika) prohlubujeme.

  c) A nemělo by to tak být? Gymnázium by jednoznačně mělo mít větší prestiž než ''''obyčejné'''' střední školy. Řekl bych, že je v zájmu samotných škol, aby k obtížnosti přihlédly.

  Zpochybnit mohu, jenže tak by jsme se dostali maximálně k bezduché hádce a urážkám. :D Pokud vím, tak jsi kritizoval i moje hrubky. Já mluvím o inteligenci tak, jak ji ''měří'' Mensa. Prostě inteligence je pro prosazení ve většině oborů potřeba. To jestli se dokážeš prosadit je už další věc.

  Dobře, promiň. Tady tápu, protože jsem se o tyto obory nikdy nezajímal. Jediné co mě v současné době zajímá, jsou možnosti studie fyziky u nás.
  Ve vědeckých oborech po mně nikdo nevyžaduje přesné a pohotové vyjadřováni. I Stephen Hawking dokáže publikovat neuvěřitelné myšlenky a ohromit velké množství lidí.
  Tady rozhodně nesouhlasím. Dějepis se prostě musíš naučit. Já se matematiku (pokud nepočítám dvě hodiny před čtvrtletkami) nikdy neučil a nemám sebemenší problém.

  Prosím, nesrovnávej se s Feynmanem. Feynman byl génius. Už jen když čteš jeho knihy tak se musíš divit jeho inteligenci, schopnosti hledat přirovnání a zjednodušení z ''obyčejného světa''. Bohužel jsem neměl možnost potkat ho osobně, takže asi těžko mohu posoudit jeho povahu, ale pokud vím tak byl velmi oblíbený mezi žáky. Údajně ochotně pomáhal studentům, kteří měli problém.Ti dokonce (zdroj: předmluva k Feynmanovým přednáškám z fyziky) po jeho smrti vyvěsili na budovu školy transparent s nápisem, že ho měli rádi. Také se zasazoval o popularizaci vědy. Tak se podle mého názoru nechová člověk, který považuje ostatní za idioty, kteří nestojí za jeho čas. Dalším příkladem je Einstein, i ten o sobě tvrdil, že není vůbec geniální, pouze tráví mnohem více času přemýšlením. Dalším příkladem je Andew Feustel (astronaut). Nedávno měl ''přednášku'' v ČB. Na otázku co je potřeba aby se člověk stal astronautem kupodivu neodpověděl: ''''stal jsem se jím, protože jsem vysoce inteligentní, nadaný a proto mě vybrali ve velké konkurenci ostatních''''. Odpověděl prostě, že je k tomu potřeba hodně na sobě pracovat...
  Opět se omlouvám za hroznou úpravu, gramatiku a mou neschopnost správně formulovat věty.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 10:11.
  luckatycka v něm napsal:

  Reakce na mocnost:

  nemu sí když se přihlásí na gympl s něakým zamněřením5555

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 10:11.
  Katchena v něm napsala:

  Reakce na Cezetka:

  Na gympl nemusí jen Einsteinové a chytrolíni. Na gympl se můžou dostat i pitomci, když budou mít štěstí. Například jeden ne moc chytrý spolužák od nás se dostal na gympl a byl 1.
  Vážně! Nedělám si srandu!

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 10:09.
  luckatycka v něm napsal:

  půjdu do 5 rozhoduju se mám z páté jít nebo ne a přesvědšila jsmě že když na to budu mít tak to zkusím

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 10:06.
  Katchena v něm napsala:

  Kamarád byl na přijímačkách a získal 30. místo z 30 a nikomu to nevadí. 25

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 9:39.
  Cezetka v něm napsala:

  Na gympl by se měli hlásit ti,kteří jsou vážně dobří ,takový ti Einsteinové ^^ ..Když tam půjdou o něco méně chytřejší lidé,nemusí to dát ...Dřív jsem taky chtěla na gympl,ale už nechci...i když mě by tam nejspíš ani nevzali :D.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 8:54.
  Arkngthander v něm napsal:

  Reakce na mocnost:

  A to je právě ta chyba, konkrétně chyba ve vnímání školy. Na gympl se nechodí, abys po maturitě hledal práci, gympl je odjakživa elitní (nebo teda někdy taky "elitní") střední vzdělávání pro ty, kteří chtějí studovat vysokou školu. A v tomto ohledu si nemohu stěžovat.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 8:36.
  mocnost v něm napsal:

  Chyba

  Bohužel nemohu souhlasit s volbou GYMPL, vystuduješ odmaturuješ na gymplu a pokud nepujdeš dál neseženeš zaměstnání :( Můj brtranec to tak má..má maturitu na gymplu a nikdo ho nechce protože nemá žádnou specializaci nebo zaměření..tak nějak je nic :(

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 1:50.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  a) Ano, množství učiva budeš lépe zvládat, protože máš osm, relativně stabilních let na to se naučit pořádně učit a nejsi na čtyřletém gymplu hozený do pomyslné hluboké vody, ať se rychle naučíš plavat.


  b) Pochopil jsem co jsi myslel, až když jsi to upřesnil. No, jak se řekne prohlubuje. Například genetiku jsme na nižším stupni gymnázia vůbec neměli, ve fyzice jsme dělali něco úplně jiného, angličtina neopakovala, výtvarná a hudební výchova byly úplně jiné, dějepis se neopakoval, společenské vědy jakbysmet, v češtině se už vůbec nebrala gramatika, ale literatura a trochu sloh. Byly sice potřeba znalosti z nižsího stupně, ale 90% bylo nových.


  c) Jak která vysoká škola a jak který obor. Každá vysoká škola i obor funguje jinak. Jestli bude pro gymnázia těžší verze povinná, tak se prostě jen sníží hodnota obecných čtyřletých středních škol.


  Zpochybnit moje vzdělání můžeš. Nebude to na mě mít žádný účinek, stejně jako moje zpochybnění nemá účinek na tebe. Ale já se tím bavím. Jestli se chceš taky pobavit, posluž si. (Jo, a nechytám se pravopisu, chytám se větné skladby. To jsou dvě odlišné věci.)

  Vida, nejsi úplně blbej. Každopádně inteligence je hezká věc, ale člověk taky musí vědět co s ní. Podle tvého měřítka jsem teda génius, moc ti děkuju.


  Já nestuduju filosofii, studuju na filosofické fakultě. To je docela zásadní rozdíl. Angličtina a čeština nevyžadují inteligenci? Já myslel, že schopnost se jazykově vyjádřit je jeden ze základů jakékoliv inteligence. Celá fyzika, chemie a matematika ti nebudou k ničemu, když o nich nedokážeš mluvit. A jo, dějepis na středoškolské úrovni moc inteligence nevyžaduje, pokud nechodíš na dobrou školu. (A mimochodem jsou to společenské vědy, ne psychologie.) Ještě ti prozradím tajemství. Matematika se dá našprtat daleko jednodušeji než třeba dějepis. Ve středoškolské matematice je toho mnohem míň k naučení než k dějepisu.


  Nemusíš být tak defenzivní. Že se tak nechová vzdělaný a inteligentní člověk? To opět ukazuje tvojí tragickou neznalost dějin. Většina inteligentních a vzdělaných lidí byli naprostí zmetci. Znáš třeba Richard Feynmana? Jeden z největších vědců 20.století a osobně neuvěřitelně nepříjemný.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 0:56.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  a) V tom případě si protiřečíš s tím, že se osmileté gymnázium vyplatí už z toho důvodu, že budeš lépe zvládat velké množství učiva na vysoké škole.
  b) Ano, čeština mi nejde, nikdy mi nešla. Opravdu je nutné znovu rozebírat moji hroznou větnou stavbu? Řekl bych, že jsi pochopil, co jsem myslel.
  Podle mých zkušeností se učivo přímo neopakuje, ale prohlubuje se. Stavíme na učivu 6-9 třídy. Z toho si jistě snadno vydedukuješ, že nám nic z učiva neunikne.
  c) To, že kvalitních vysokých škol je přeci jen nedostatek, jak jsem říkal. Ty jsi mi oponoval, pokud si nepamatuješ. Tudíž je k získání kvalitního vzdělání třeba aspoň trocha nadání.

  Vím, ale jednak se uvažuje o tom, že pro gymnázia bude těžší verze povinná. také pochybuji, že vysoké školy ke zvolené obtížnosti nepřihlédnou při přijímacím řízení.

  Také bych mohl zpochybnit tvoje vzdělání. Upřímně řečeno od člověka, který se ''chytá'' pravopisu a uráží, také moc nečekám.

  Já si myslím, že inteligenci měří IQ testy (Nemá cenu psát, kolik mi vyšlo, protože by jsi mě opět pouze urážel), úspěšnost v olympiádách a také známky. Jistě, samotné nic neříkají, ale pokud přihlížíš i k času věnovanému učení, tak toho napoví poměrně dost.
  Doufám, že tentokrát nebude úroveň mého textu pod tvou úroveň.
  Pokud studuješ filosofii, tak předpokládám, že jsi maturoval z angličtiny, češtiny, dějepisu a pravděpodobně psychologie (možná se mýlím). Každopádně ani jeden z předmětů nevyžaduje inteligenci (jako v případě matematiky, fyziky nebo i chemie). Stačí se prostě našprtat (viz jeden z mých kamarádů).
  Opět mě urážíš. Dáváš názor do souvislosti s inteligencí. Tak se nechová vzdělaný a inteligentní člověk. Omlouvám se za hrubky, nesrozumitelné věty a vůbec za moji debilitu. Snad aspoň z části pochopíš, co jsem měl na mysli.

  Příspěvek z 11. srpna 2011 v 0:09.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  Najdi si mezi nástěnkami "Dva hádaví kamarádi". Určitě se ti to bude líbit. (Ano, tohle je k tématu.)

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 23:56.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  Neurážím, říkám pravdu. Všechno, co jsem o tobě řekl, ti můžu dokázat z tvých vlastních slov.


  a) Vážně se musíš na 4letém gymplu víc učit. Možná, pokud musíš dohánět náskok, co má ten osmiletý.


  b) Vzhledem k tomu, že není pravda, že se od prváku jen opakuje učivo z 6-9 třídy, tak jsem, uznávám hloupě, předpokládal, že myslíš že se v 6-9 třídě všechno jen opakuje. Tady jde opět o ten větný rozbor. Nemáš ponětí, jak věty fungují a říkáš věci, které implikují něco jiného než chceš říct.


  c) To je hezké, ale co to má společného s čímkoliv, co se tady předtím řeklo.


  Poslední verze státních maturit měla těžší verze jen dobrovolné.


  Vím snad, jestli tě z gymplu už nevyhodili? Skoro bych to u tebe čekal. (Tohle byla urážka.)

  Jestli si myslíš, že známky měří inteligenci, tak jsi úplně blbej. A to říkám jako někdo, kdo maturoval s vyznamenáním. Já taky píšu rychle a mám mnohem míň hrubek, tak nechápu, proč je rychlé psaní omluva.


  Já zcela respektuju tvoje právo mít jakýkoliv názor chceš. Bohužel je ten názor pochybný, i když srovnatelný s inteligencí jakou projevuješ. Ale studuju na UK, filosofickou fakultu. Blíž říkat nebudu, příliš by to prozradilo mojí identitu.


  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 23:48.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  P.S. To, že se přiznam k tomu že jsem rasista a uvědomuju si to je podle mého názoru dobře. Uvědomit si něco je první cesta k nápravě :) ..nebo ty máš v lásce cikány? Možná že v tvym městě ''''neokupujou'''' park a neplivou tam po malejch dětech..ale u nás se opravdu hezky nechovaj.

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 23:43.
  Petaxis v něm napsal:

  Petaxis

  Hm, já to tak měla po devítce, ale nakonec jsem tam nešla.

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 23:43.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  + opět promiň za hroznou češtinu a špatnou úpravu textu..zase jsem to psal narychlo :)

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 23:42.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  Nezlob se, končim :D jsi ubožák :D tvuj styl neni ani tak argumentace jako soustavný urážení :D
  Takže naposled :

  a)Víc se musíš učit stejnak na 4 letym gympl..to ti nedošlo?..a kdo je tu retard :))
  b) ''''řekni mi, prosím, co důležitého se od 6 do 9 třídy naučíš?:) všechno se opakuje a probírá do hloubky znova'''' - copak jsi nepochopil že se opakuje to učivo 6-9 třídy? (v prváku atd.).. opět. kdo je tu retard? :))
  c) Jak už jsem psal..příklad je muj bratranec kterej už 2 nebo 3 roky nemá výšku a teď si bude horko těžko dodělávat nějakou ''''slabší'''' v budějovicích - takže ne, opravdu ne, na KU se každej kdo chce nedostane :D:D

  Proto snad bude jednodušší verze, ne? Nám o tom říkala třídní a údajně to bude že těžší verze je pro studenty gymnázii (popř. třeba těžší verze matiky atd bude pro studenty speciálních škol které se na to zaměřují) ...když o tom až tak moc nevíš tak proč se hádáš?

  Kdybych měl stejné znalosti tak už asi na gymplu nejsem a vyhodili mě protože bych to nezvlád..ne?:D Podmiňovací způsob..jasně..nemusíme tady snad slovíčkařit, záměr byl jasný :)

  Já známky říkal proto, že si o mě z nějakého důvodu myslíš, že jsem úplně blbej :D tak aby jsi pochopil, že třeba taky nemusím :-/..vím co je třeba na matfyz, ale i tak děkuju za radu :)
  Opět opakuju že na gramatiku nehledim (taky kdo po prázdninách nepíše s hrubkama :D) protože píšu rychle :)¨

  Tak to gratuluju a doufám že se při tom naučíš i slušně respektovat názory ostatních :). Na jaké škole a co studuješ? jestli se můžu zeptat :)


  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 23:03.
  Disneygirl v něm napsal:

  Reakce na GdNoNiNka:

  Pokud tě to baví, tak co by ses rvala na gympl. Po devítce jsi dost stará na to, abys věděla, co chceš dělat, a pokud jsi aspoň trochu tvůrčí a šikovná, tak je jen dobře, že bude zas o jednu snad dobrou kadeřnici a vizážistku víc. Tak do toho25

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 22:55.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Hawkfrost:

  Stačí  mi vědět, že sám o sobě říkáš, že jsi rasista, abych věděl, že máš inteligenci vlažné vody. Navíc jsi podle svých vlastních slov proti bezpečnosti na dálnicích (a to ti můžu dokázat).


  a) To ale říkáš něco jiného, než jsi říkal ve svém prvním příspěvku do diskuze. Tam říkáš, že se na gymnázium většinou hlásí lidé, co nejsou ve výběrových třídách a proto jsou hloupější. Tady říkáš, že na gymnáziu máš jen výběrové třídy, kde je několik lidí co tam nepatří.
  Proč by normální třídy předbíhaly proto, že se učí míň? I když zapomeneš vědomosti, tak se alespoň naučíš věnovat čas učení, což je na vysoké škole k nezaplacení.


  b) Od 6 do 9 třídy se neopakuje ve větší hloubce. To se opakuje až na vyšším stupni gymnázia. Každopádně, prakticky všechno co se v té době naučíš je důležité. I větné rozbory, i když na to jsi možná ještě nepřišel.


  b) Ano vysokých škol je málo, ale třeba na univerzitě Karlově studuje 50 000 lidí, což je prý 1/6 všech vysokoškoláků v ČR. Kolik lidí studuje na průměrném gymnáziu? U nás to bylo 300 lidí a to počítám jak osmiletou, tak čtyřletou část. Trochu nepoměr.


  Ne, státní maturity to nevyřeší. Systém není nastavený na to, aby se najednou maturita zase stala výdobytkem a ne jen nutným bodem na cestě za vzděláním. Státní maturity budou muset mít nutně nízké nároky, aby prošli i studenti z odborných škol, co se učí víc odborných předmětů, ale zato míň češtiny, matematiky, jazyků a podobně.

  Já jsem tě neurážel. Byl to podmiňovací způsob. Jestli máš teď stejné znalosti, jako jsi měl když jsi se na gymnázium hlásil, tak trpíš mentální retardací. Není to urážka, je to pravda. Jestli máš jiné znalosti (předpokládám větší), tak to není urážka, protože se tě to netýká. (Ale chápu, máš trojku z češtiny. Porozumění komplexním větám se naučíš až za pár let. Já měl v tvém věku taky problémy.)


  Na matfyz záleží spíš na matematice a fyzice, nemyslíš? I když, jestli chceš jít na matfyz studovat lingvistiku, tak to s tou tvojí češtinou tvé šanci nevypadají moc dobře.


  A díky za přání, ale štěstí nepotřebuju. Předběžně přijatý na magisterské studium už jsem  a u bakalářek jsou v komisi stejní lidé jako u přijímaček.


  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 22:35.
  žanetkam v něm napsala:

  Ne není to ostuda

  Dani není to ostuda já sem taky na odvolání :)

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 22:32.
  Hawkfrost v něm napsal:

  Reakce na PrincessTana:

  ehm... nedělej ze mě idiota prosím :D už jenom to že mě neznáš a navážíš se do mě svědčí o tvé inteligenci.
  a) U nás ( gymnázium strakonice) jsou dvě třídy (po 32 lidech) skoro zaplňený výběrovkama - jazyková a matematická třída ..zbytek byli lidi z normálních tříd (a ano, je to znát..dost mě sere těch pár lidí ve třídě)
  Ano, gymnázia jsou tvrdší..ze začátku. ale to že si natlučete o něco víc vědomostí (a akorát znepříjemníte dětství) je nanic. Matika, fyzika..všechno..buď zapomenete nebo to bude k ničemu. Nakonec vás normální třídy předběhnou jako vždycky..
  b) řekni mi, prosím, co důležitého se od 6 do 9 třídy naučíš?:) všechno se opakuje a probírá do hloubky znova
  b) tenhle bod jsi krapet nepochopila..gymnázií je hodně, dobrých vysokých škol málo. jasně že se něco naučíš..otázka je : bude to dost? i když tenhle problém asi vyřeší státní matury protože to právě tihle lidi neprojdou :)
  a zase..přestaň mě urážet :D to že máme rozdílnej názor neni důvod :)

  Uvidíme no :) zatim mam dvojku z němčiny a trojku z češtiny (s asi 20 minutama učení denně) x) snad mě na mat fyz vezmou :) tobě taky přeju hodně štěstí !

  - promiň že je to tak zmateně napsaný..pořád musim odepisovat kámošce (otravuje na icq :D ) ale něco by jsi z toho vyluštit měla ;)

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 22:22.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na GdNoNiNka:

  Jestli na to máš alespoň trochu vlohy tak ne.

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 22:21.
  PrincessTana v něm napsal:

  Reakce na Britney10:

  To jo, ale ne všechny od 11 let. My jsme s druhým jazykem začínali až později.

  Příspěvek z 10. srpna 2011 ve 22:13.
  Britney10 v něm napsala:

  Reakce na Adri10:

  Skoro všechna gymnázia mají povinné se učit dva cizí jazyky16