Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na internet rodiče nemůžou

  vydáno  •  Internet · Rodičům · Informatika
  Většinou, když chci udělat něco špatného, vzpomenu si, jak mě máma za to potrestá a radši to neudělám. Tak je to podle mě správné. Mám dva mobily, tablet a notebook. To je vlastně velké lákadlo, abych něco provedla na internetu. Tam totiž máma nemůže.

  Avast! Internet Security 2014 , © Technet.cz

  Některým mým kamarádům jejich profily jejich rodiče kontrolují. Většina rodičů mých kamarádů ale nemá ani šajna o různých sociálních sítích, hekrech atd.

  Sestře mojí kamarádky je osm a mám facebook. Vůbec jí nepřijde, že by ho mít neměla a říká, že její rodiče jsou stejně hloupí a nepříjdou na to. Ona z toho ještě moc nemá rozum a to je ten problém. Hodně dětí si to neuvědomuje, ani já ne, ale jak nad námi není dohled, děláme blbiny.

  Můj kamarád, kterému je 16, se naboural do elektronické ŽK a přepsal si známky na lepší. Tomu, koho nemá rád, je zhoršil. Jeho rodiče si mysleli, že má hezké známky, ale neměl a nechápali, proč má takové vysvědčení.

  Já jsem zase zakládala falešné účty jiných lidí. Ve škole mi nesedne jedna učitelka, tak jsem jí založila profil, dala jsem tam její fotky a přes něj jsem ostatním nadávala. Uvědomuji si, že je to špatné, ale já jsem na ní měla takový vztek a nadávat ostatním přes "její" účet mě bavilo. Když to teď čtete, tak Vám musím přijít hodně zlá, ale každý je něčeho takového schopný, když ho rodiče nehlídají.

  Teď se dostáváme k tomu, o čem má tento článek být. Hodně lidí, co znám, svádí své chyby na někoho jiného. Nejčastěji na rodiče. Ano, někdy svou mámu taky vůbec nechápu. Ale kdyby věděla, co jsem psala ostatním na cizím profilu, ani si nedokážu představit, jak by mi vynadala. Nemůžu ale na ní být tak závislá. Nemůžu být přece hodná jen kvůli mámě. Musím mít kontrolu sama nad sebou. ¨

  Je mi 14 a často si říkám, že jsem úplně samostatná a že kdybych mohla, šla bych klidně do práce a žila bych jako dospělá. Pak si ale řeknu, že bych byla úplně hrozná: od mnohého špatného, co jsem chtěla udělat, mě zachránil jen strach z výprasku. A také vím, co jsem udělala, když jsem věděla, že to nikdo nezjistí...

  No, opravdu nejsem samostatná.

  Proto své rodiče nepodceňujte, i když už je nepotřebujete a váš svět je spíš na internetu. Jen proto, že tam nemohou, nevyhýbejte se jim. Díky jejich zákazům a dohledu snad neuděláte žádnou velkou hloupost. Chápete mě aspoň trochu?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 11. ledna 2014 v 18:03.
  elfanaj v něm napsala:

  Já jsem normálně hodná holka, ale z blbosti udělám nějakou blbovinu... jejíž následky si vždy uvědomím až potom, co ji udělám... potom se za ní hodně stydím....

  Příspěvek z 9. ledna 2014 ve 20:46.
  Neživý v něm napsal:

  Reakce na GAMELukynCZ:

  Vymažeš historii a rodiče stejně houby ví. Ono je to takové blbé, no.

  Příspěvek z 9. ledna 2014 ve 20:44.
  Neživý v něm napsal:

  Reakce na tomilka08:

  Facebook je správně od třinácti let :D