Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na skok do Liberce

  vydáno  •  Doma a ve světě · Česká republika
  Na Alíkovinách už se vystřídalo pěkných pár zemí z celého světa, do českých luhů a hájů ale ještě vaše články příliš nezabloudily. Napravit by to mohl následující příspěvek s informacemi o statutárním městě Liberci.

  Ještěd, © Dan Materna

  Co to vůbec znamená statutární město ?
  Znamená to, že město má právo si svoji správu organizovat podle základní městské vyhlášky, která se označuje jako statut města.

  Kolik má Liberec obyvatel ?
  Liberec měl, podle údajů z února 2008, 104 064 obyvatel. 

  Co je v Liberci zajímavého ?
  V Liberci je určitě moc hezká radnice. Taky se mi líbí Liberecká ZOO, kde mají krásné bílé tygry. Taky máme Tipsport arenu a Naivní divadlo F. X. Šaldy je překrásné. V nové Krajské vědecké knihovně je plno hezkých knížek na čtení. Typický znak pro Liberec je Ještěd, který je položen velmi vysoko a může se tam jet lanovkou, což je super.

  A ještě trochu informací navrch...
  Liberec leží v Liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami. Někdy je nazýván také "městem pod Ještědem" - jeho vrchol, vypínající se do výše 1012 metrů, zdobí moderní věž, která se stala dominantou celého kraje. Architektem této stavby je Karel Hubáček, který byl oceněn prestižní Perretovou cenou.

  Od pátku 11. do neděle 13. července 2008 se můžete těšit na řadu zajímavých akcí vrámci oslav 35. výročí stavby století - věže na Ještědu. Tradičně je připraveno zajímavé nasvícení stavby, ale o své zážitky nepřijdou ani milovníci koncertů či vysokohoského promítání pod širým nebem.


  Více informací:

  V internetové encyklopedii Wikipedie najdete pod heslem statutární město nejen přehled statutárních měst, ale i historii využívání tohoto označení. 

  Oficiální stránky statutárního města Liberec - www.liberec.cz

  O Ještědu se více dozvíte na stránkách www.jested.cz


  Vizitka autorky článku na Alíkovi kikiki11

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  nikysek14011 v něm napsal:

  NAWIMM

  JA JSEM   LIBERCI JEDINE BILA V ZOO ASPON 20041KRAT..11A PAK ESTE JSEM BILA .....PROSTE DOCELA SUPR.A CAW

  Sisitka v něm napsal:

  Liberec

  liberec mi pride skvelej(to bude asi tim ze tu bydlim16) mame tady jested,zoo,babylon,plaveckej bazen,botanickou,divadla,radnici spoustu krasne¨jch veci a pamatek,je to jako krasna praha ale mensi,lepsi a utulnejsi212621

  mates210 v něm napsal:

  ´mates210

  je4krásní471021