Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na tábor? Už nikdy!

  vydáno  •  cestování · prázdniny
  Všechny děti hrozně rády jezdí v létě na tábor. Mě osobně to nikdy nezajímalo, ale všichni si to vychvalovali natolik, že jsem to minulý rok zkusila, ale vůbec mě to nenadchlo. Naopak. Nechápu, co se na tom všem tak líbí... Asi jsem jiná, ale já nemám ráda, když mi někdo nařizuje, co mám dělat.

  Tábor Zálesáků v Čeložnici u Kyjova. (27.7. 2010), © iDNES.cz

  Vstávat v sedm? To se asi pomátli - já vstávám v jednu. Nutit mě do jídla, když nechci? Já jím kdy chci a co chci. Jít na procházku, když nechci? Já chodím kdy chci a kam chci! Možná vám přijdu rozmazlená, ale já si ráda řídím svůj život sama. Prostě se mi nelíbí, když mi úplně cizí lidi rozkazujou.

  Na tábor jsem se letos vyprdla a zkusila jsem něco úplně jiného. Naše škola jezdí každý rok k moři, tak jsme s kámoškou jely taky. Letěli jsme do Itálie, přesněji do Kalábrie, a nemůžu si to vynachválit. Naše skvělá ředitelka nám dala úplnou volnost.

  Snídaně byly od 7 do 9 - když jsme se probudili, tak jsme si šli sami na snídani, no a po snídani jsme si mohli dělat, co jsme chtěli. Kdo chtěl jít na pláž, šel na pláž, a pro ostatní tam byl báječný animační program, kterého jsme se mohli kdykoliv zúčasnit a kdykoliv zase odejít. Taky jsme jezdili na výlety - též dobrovolně.

  Večerka byla taky dobrovolná, takže kdo chtěl být vzhůru do jedné, klidně mohl. Taky jsme jezdili každý večer do obchoďáku na nákupy a zase dobrovolně. No prostě já se na tábor už nikdy nevrátím!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 200)

  Příspěvek z 22. května 2018 v 19:00.
  číča800 v něm napsala:

  Kalábrie asi byla drahá, ne?
  V 7 já vstávám normálně

  Příspěvek z 8. května 2018 v 18:02.
  wyvern v něm napsala:

  No, musím se přiznat, že podle názvu jsem si představovala úplně jinej článek a víc než článek samotný mě zaujala diskuze.
  Vyloženě na táboře jsem nikdy nebyla (ovšem teď mě čeká něco na ten způsob - povinně) a vůbec toho nelituji. Byla jsem 2x na škole v přírodě a adaptačním kurzu v táborovým stylu - bohatě stačilo.
  Nikdy mě to nelákalo a mí rodiče jsou skvělí v tom (nejenom!), že by mě nikdy nenutili do něčeho kvůli tomu, že bych se tak odlišovala od ostatních, že oni v mým věku tohle a tamto. Tady hraje roli pouze mé rozhodnutí.
  Nepřipadám si jako namyšlená fajnovka, kvůli tomu, že mám ráda své pohodlí. Nesnáším programy, nemám důvod dělat ze sebe cvičenou opici. Jsem dost náročná, co se týče hygieny. Ta se podle mě na spoustě táborů nedodržuje. Nevím proč, ale když se řekne ,, tábor", tak se mi vybaví okamžitě vlhkost, zima a nečistota - bohužel.
  Nejím z jednoho se všema. A kdybyste se mi napili z flašky s pitím, no, v nejlepším případě přijdete o zuby. ;)
  Holt ne každej je na tohle stavěný a spíš dá přednost něčemu ,, luxusnějšímu" - všimněte si uvozovek!
  Dost mě tady pobavily některý příspěvky. Unést tě můžou odkudkoliv - teď to dost přehráním, ale vždycky se může stát cokoliv - i z vlastní postele. :D
  Na vojnu se taky nechystám, takže nevím, co by mi zrovna tábor měl přinést do života.
  A myslím si, že existují i jiné způsoby, jak se naučit žít bez rodiny (na to má ale spousta táborníků dost času, ne?). Rodinu opouštět v mým věku rozhodně nehodlám, spíš se k ní po mém blížícím se dobrodružství přísaju jako klíště - viz Bart a Líza Simpsonovi, epizoda Homer sám doma. :D
  A ohánět se kamarády? Můžu je mít ráda jak chci, ale stejně dávám přednost krvi. To je ale každého věc. :)
  Takže pokud jsem rozmazlená městská káča, budu jí i nadále. :D Protože já na táborech nic extra nevidím.

  Příspěvek z 8. května 2018 v 16:41.
  Gattina v něm napsala:

  Echo: Ne každý kdo nemá srdce táborníka je špatný nebo – jak ty říkáš – městskej rozmazlenec. Já taky tábory nemusím, pokud tábor znamená to, co jsem zakusila v posledních letech, totiž to, že tě tam nutí jíst nějakej tučnej pudink z kelímku, jogurty a pít mlíko hnusný slazený čaje, a pokud náhodou ráno požádáš o skleničku vody místo čaje, který je něco jako sirup uvařený s vodou, (pro představu, nikdy jsem se toho ani nedotkla, a jestli si myslíte, že hned jak tohle dopíšu, naliju do sebe asi litr koly, tak to jste na omylu, protože mi to připadá dost nechutný všechno stejně= piju jenom vodu) tak se ti obézní kuchařka vysměje, jak je to hrozně zdravé (ironie) a nakonec ti podá skleničku vody která je ledová jak kdyby byla v lednici
  ( nic lepšího mě nenapadlo), i když je cca 0 stupňů a ty chceš zapít prášek na bolení v krku.
  Končím výpověď.*O@)->-