Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na tuhle školu zatím nestačím, ale zpátky se vracet nechci!

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  V září jsem přestoupila na gymnázium. Nikdy mě nenapadlo, že to bude jednoduché, ale stejně mne řada věcí zaskočila. Třeba sešity jsme si museli sehnat sami zatímco na základce nám je pořídili a my je jenom zaplatili.

  Učení, úkol, psaní, dítě, škola, homeschooling, © Profimedia.cz

  Taky mi celkem vadilo to, že jsme měli mít skříňky na věci po dvou. Na základní škole jsme sice měli šatnu dohromady, ale přece jenom... I s tím bych se smířila, ale hudební výchova se mi taky moc nelíbila, protože musíme jít za půl roku na dva koncerty a napsat si o nich do sešitu a taky si opsat za půl roku deset písniček.

  Tyhle všechny věci jsem bych přežila, ale horší to bylo s učením. Jeden den nám učitel řekl, že budeme psát z látky z celého sešitu, a další den jsme z toho psali. Taky jsem nebyla zvyklá na nečekané písemky. To se opravdu na základce nestávalo. Jednoho dne mi napsala kámoška ze základky, že jestli můžu, ať se k nim teda vrátím, když na to opravdu nestačím. Napsala jsem jí totiž o první čtyřce. Pak jsem se nad tím ale zamyslela.

  máš problémy s učením?

  V poradně Alík radí dětem najdeš množství odpovědí na otázky věnované učení a také přímo škole.

  Pořád jsem si říkala, že na to nestačím a nemám šanci mít na vysvědčení vyznamenání. Ale můžu! Můžu mít i samé jedničky. Odepsala jsem jí, že to byla jediná čtyřka a trojky mám jenom tři a že vrátit se stejně nemůžu. A nakonec jsem napsala: "Na tuhle školu zatím nestačím, ale zpátky k vám nejdu." Neurazila se, ale odepsala: "Jak myslíš, je to tvůj život."

  Zanedlouho jsem se jí chlubila s jedničkou z těžkého testu z angličtiny, kterou jsem měla jediná ze třídy. A ona mi odepsala, že tam asi patřím. Na začátku roku jsem jen lajdala a já se tím, že můžu mít klidně jedničky, doteď řídím.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (63)

  Příspěvek z 6. ledna 2010 v 18:26.
  Elvička1998 v něm napsala:

  Reakce na RobinH:

  No,tak to ti moc neporadím,záleží na tom,jaký máš známky...Pokud prospíváš s vyznamenáním,tak v tom nevidím problém...Pak to záleží na tobě,jestli je někdo od vás ze třídy,kdo tam jde s tebou,nebo tak...No,učení mít víc rozhodně budeš,to,co jsem tady napsala...To nic není,většina Gymnázií je na větší úrovni,než todle,mě se na gymplu líbí,protože jsou tady bezva lidi a učitelé nám nevykají a nemusíme jím říkat profesoři,jak všichni slibovali

  Příspěvek z 5. ledna 2010 ve 14:45.
  RobinH v něm napsal:

  Rozhodnutí

  Já se teď rozhoduji jestli mám, nebo nemám jit na gimnázium, jsem v 5.třídě. Na jednu stranu chci, ale na jednu zase nechci. Talže pořád nevím, a už neni moc času

  Příspěvek z 30. prosince 2009 v 16:27.
  Elvička1998 v něm napsala:

  Reakce na kočiča:

  Jo,ale to není celej problém,že jo?Přece by ses nevzdala kariéry kvůli nej kamíííí.A navíc,Monika J. tam mohla jít s tebou