Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na vaše otázky odpovídá Ivana Gottová

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  Ivana Gottová, rozená Macháčková, se narodila 20. ledna 1976 v Opavě. Je manželka českého slavíka Karla Gotta, maminka dvou dcer a moderátorka. Od července roku 2010 moderuje pořad VIP zprávy na televizní stanici Prima. Se svými dcerami namluvila audioknihu: Andělské pohádky na dobrou noc.

  Ivana Gottová a dcery Charlotte Elle a Nelly Sofie, © Supraphon

  Co si myslíte, že budou vaše dcery dělat za třicet let?

  Za třicet let? Jaké povolání si jednou vyberou, to si netroufám odhadnout. Ale přeji si, aby v životě dělaly věci, které je budou bavit a práce se jim stala koníčkem. Také bych samozřejmě byla moc ráda za 30 let babička a užívala si svých vnoučátek. Takže věřím, že z mých holčiček také jednou budou maminky a obě si najdou hodné muže.

  Kniha Andělské pohádky už vyšla i na CD, koupíte si ji?

  Určitě. Už jsem to udělala. Koupila jsem si spoustu našich cédéček Andělské pohádky jako předvánoční pozornost pro kamarády Charlottky a Nellinky, i děti našich přátel.

  Jste hrdá na úspěch svých dcer např. ve škole?

  Musím říct, že mi holčičky dělají velkou radost a jsem na ně moc pyšná. Charlottka už je školačka, chodí do druhé třídy a moc jí škola baví. Navíc si s nadšením užívá svoji první roli v muzikálu Mata Hari a moc ji baví zpěv a herectví. Skvěle se umí vžít do své role a lehce zvládá i trému. Nellinka je zase talentovaná na sport. Miluje gymnastiku, plavání, lyžování a jízdu na kole.

  Když vaše dcerky načítaly knížku dělaly drobné chybičky?

  Pohádky jsem dětem četla hlavně já, ony se mě za každou pohádkou zeptaly na poselství každého příběhu. Otázky měly napsané, Charlottka přečetla ty delší a Nellinka si zvolila ty kratší. Každou otázku pro jistotu přečetly víckrát a pan režisér si potom vybral tu nejlepší verzi.

  Byla děvčata při načítání nervózní?

  Nervózní ani nebyly, protože jsme ve studiu byly jen my tři samy. Pan režisér, pan zvukař a paní producentka byli ve vedlejší místnosti a my jsme je viděly pouze přes sklo a dorozumívaly jsme se s nimi jen přes mikrofon. Ve studiu panovala moc příjemná atmosféra. Jen pro holčičky bylo těžké zprvu pochopit, že mikrofon ve studiu vezme každičký zvuk a šum. Každé mlasknutí, dotknutí se papíru, cvaknutí tužky i poposednutí na židli je slyšet. Člověk musí sedět naprosto nehybně a to bylo těžké obzvlášť pro Nellinku. Ale myslím, že jsme to zvládly dobře.

  Fotogalerie

  Trvalo to dlouho než jste načetly jeden příběh?

  Na CD je sedm příběhů. Jeden den jsem ve studiu načetla čtyři pohádky a druhý den tři. Čtení mi nedělá problém.

  Holčičkám čtu pohádky a různé příběhy každý den, vlastně už od jejich narození. Nejčastěji v postýlce večer před spaním, teď už si ale čtou hodně i ony samy. Na čtení dětí opravdu dbám, je nesmírně důležité nejen pro jejich fantazii a představivost, ale i pro rozšíření slovní zásoby.

  Proč jste si vybrala zrovna knihu Andělské pohádky?

  Pohádky jsme vybraly společně s Charlottkou a Nellinkou. Máme rády anděly a pohádky o nich. A zrovna kniha Andělské pohádky nás velmi oslovila. Z 22 pohádek jsme vybraly 7 nejlepších. Nenajdete v nich ale princezny a prince. Je tam vlastně jen jedna princezna Johanka a ostatní postavy jsou úplně normální kluci a holky, kteří se potýkají s nejrůznějšími problémy a při tom jim napomáhají právě andělé. Andělé jsou totiž všude kolem nás. 

  Děkuji za krásné otázky a věřím, že i Tobě se budou Andělské pohádky na dobrou noc líbit. 

  A Alík děkuje paní Ivaně Gottové a autorce rozhovoru, jejíž přezdívka na serveru Alík.cz je hvězda25

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!