Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na zahradě na naší chatě jsme měli netopýra

  vydáno  •  Zvířata

  Na naší chatě jsme večer měli netopýra, kterého vidíte zde na této fotce.
  Zřejmě podle internetu by to mohl být netopýr večerní.

  Netopýr, © marbo1212

  Kolem 19. hodiny jsme se chystali domů ze zahrady a pomalu se už stmívalo. Když jsem pohlédla na chatu, uviděla jsem něco malého chlupatého. Vypadalo to na malou myš, ale když jsem šla blíž, uviděla jsem malého krásného chlupatého netopýra. Zapnula jsem si baterku na mobilu a koukala jsem se na něj a v tom domnění mě napadlo, že si ho můžu vyfotit, tak jsem si ho i vyfotila. Prstíkem jsem si na něj sáhla, ale byl chudáček vyděšený, tak se strachy počůral. Měl krásnou jemnou chlupatou srst. Podle internetu by to mohl být druh netopýr večerní, ale nejsem si jistá.

  Netopýrům se také říká letouni a jsou to savci. Významným znakem jsou křídla vyvinutá z předních končetin. Jejich let je o rychlosti 20-50 km/h. Vyvinuli se před 60 miliony let z hmyzožravců. Vidí černobíle. Většina netopýrů neumí chodit. Živí se: Hmyzem, krví, drobnými savci, žábami a rybami. Většinou jsou aktivní v noci a nebo za soumraku. Mají malé a špatně vyvinuté oči. Mají utajenou březost. Orientují se pomocí radaru nebo echolokace. Takzvaně ultrazvukových vln. Druh: Netopýr večerní - říká se také netopýr pozdní. Je to druh velkého netopýra s velkýma ušima, který žije i v České republice. Křídla mají rozpětí kolem 37 cm. Netopýr večerní pak dorůstá mezi 62-80 mm při hmotnosti 13-30 kg.

  Netopýra jsem viděla zblízka poprvé. Nemohla jsem tomu uvěřit:-). Vyfotila jsem si ho a zde máte i fotku, nejde sice moc vidět , ale i tak tam trošku něco uvidíte R^.

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 21. října 2018 v 10:59.
  číča800 v něm napsala:

  aha

  Příspěvek z 21. října 2018 v 8:06.
  marbo1212 v něm napsala:

  Že když je nějaké hnusné počasí třeba zima , tak utají březost a porodí mládata až třeba v létě.

  Příspěvek z 21. října 2018 v 7:31.
  číča800 v něm napsala:

  Jak jako, utajenou březostto jsem nepochopila