Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Na Znojemsku kdosi zasáhl brokovnicí vzácného orla mořského

  vydáno  •  Příroda · Zvířata · Ptáci
  Brokovnicí postřeleného orla mořského našli na Znojemsku přírodovědci. Kriticky ohrožené zvíře má po pádu zlomenou kost v křídle. "Má zlomené křídlo, tak jsme jeli na veterinu. Má v sobě také dva broky. Jeden ve stehně levé nohy, další v křídle," uvedl provozovatel znojemské Stanice pro handicapované dravce Rostislav Jordán.

  Orel mořský - Orel mořský je letecky poněkud nemotorný, proto jako potravu upřednostňuje handicapované živočichy. Většinu jeho jídelníčku tvoří ryby, ale v době honů i postřelené kachny a husy. Orla mořského v zimě často spatříme sedět na ledě uprostřed zamrzlého rybníka, kde hledá uhynulé ryby. Jeho záliba v mršinách všeho druhu se mu stává osudnou ve chvíli, kdy narazí na otrávenou návnadu., © Jan Ševčík

  O případu informovala Česká televize. Zvířeti musí nyní podle Jordána kvůli zánětu v křídle podávat antibiotika, teprve poté se může podrobit operaci.
   
  Ornitologové již podali na neznámého pachatele trestní oznámení. "Očekávám, že bude policie pátrat a snažit se najít nějaké stopy nebo svědky, které by mohli vést aspoň k nějakému podezření," uvedla v televizi členka ornitologické společnosti Vlasta Škorpíková.

  Na území České republiky hnízdí nanejvýš třicet párů těchto majestátních dravců. Orel mořský se na jihu Moravy stal terčem útoků neznámých pachatelů již v minulosti.

  poraněný orel mořský je ve stanici dravců na znojemském hradě. orla lidé našli a zde čeká na operaci.Na Znojemsku byl tento nejmohutnější orel v Evropě postřelen naposledy před třemi lety. Dalších několik se pak otrávilo nejspíš po pozření nelegálních návnad proti liškám a kunám. Viníky dosud policie nedopadla.

  Převzato z MF DNES

  Další zajímavé informace o orlovi mořském (Haliaeetus albicilla) najdete na stránkách ČSO - České společnosti ornitologické - čtěte zde a také v článku Chráněné orly v Česku zabíjí zakázanýb jed

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 8. ledna 2009 v 19:51.
  Ivankamyska v něm napsal:

  Orel mořský

  Tak ten kdo to udělal měl by dostat trest.Jsou to krásná stvoření a jestli by se to tak dělalo porád tak ako new!14

  Příspěvek z 5. ledna 2009 ve 21:14.
  AhOjKi-xxx v něm napsal:

  Reakce na Bramčeska0002:

  A co sou pak vrahové??? Ti sou MEGApomatenci, když vraždí lidi a jim to přijde třeba normální ... 15

  Příspěvek z 4. ledna 2009 v 18:59.
  Bramčeska0002 v něm napsal:

  Reakce na Bramčeska0002:

  Ten člověk co to udělal byl určitě nějaký pomatenec.Jak by mu bylo kdyby on si jen tak běhal nebo poskakoval a najednou by po něm někdo vystřelil a on by měl v sobě dva broky.17