Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nadání jako prohřešek

  vydáno  •  škola
  Máte pocit, že nejste v ničem výjimeční? Závidíte těm, co jsou velmi výrazně nadaní v nějaké oblasti? Být nadaný rozhodně není snadné a může vás to přivést na dno.

  Lahvičky jsou plné chemikálií - často jedů a žíravin., © iDNES.cz

  Jsem sice holka, ale zcela jiná, než všechny ostatní, které znám i neznám. Zatímco většina holek si vždy hrála s panenkami či zkoušela moderní oblečení, já si pod stromeček přála Hubbleův vesmírný teleskop a chemikálie. Odmalička totiž miluji přírodní vědy - astronomii, biologii, chemii, astrofyziku a zálesáctví. 

  Ve školce mě děti měly rády, to se ale bohužel nástupem do školy změnilo. Ve škole, ačkoliv jsem neměla vždy samé jedničky, jsem se stala velmi rychle populární mezi učiteli, kteří jen nevěřícně poslouchali tu malou, copatou druhačku, jak detailně popisuje fotosyntézu rostlin a zodpovídá otázky typu proč stromy přes zimu netranspirují a shazují listí.

  Naneštěstí jsem měla kamarádku, která byla též talentovaná, avšak ne tak učiteli oblíbená jako já a tak pomalu, ale jistě začínala závidět. Postupem času se k ní přidala ještě jedna holka, říkejme jí třeba Jana, velmi rozmazlená a namyšlená. Jedináček stále se producírující v těch nejdražších šatech. Společně se mi začaly posmívat, ztrapňovat, pomlouvat, dělat různé naschvály, podrážet mi nohy, krást mi svačinu a navádět ostatní, aby se mi také smáli. 

  Začaly totiž šířit, že můj zájem o vědu a přírodu je obyčejná prasárna a že já jsem jen blbá šprtka a cvok, což zapříčinilo, že se se mnou ostatní holky nechtěly kamarádit. Jednou dokonce Jana řekla učiteli před celou třídou, že vedle mě nebude sedět, protože prý smrdím a jsem čuně.

  Bylo mi velmi smutno a občas jsem i po nocích brečela. Naštěstí jsem se dostala na gympl, kde jsem si našla nové kamarády a nikdo se mi již nesměje, naopak svým spolužákům pomáhám s přípravou na testy. Nikdo sice nechápe, proč ve svém volném čase dobrovolně vyčísluji chemické rovnice či lezu po stromech a přespávám ve stanu, ale já cítím, že to je můj osud a stejně jako někoho baví třeba tenis či plavání, já se snažím pochopit fungování světa kolem nás. 

  I člověk nadaný to v životě často nemá vůbec jednoduché, musí stále bojovat s nekončící závistí. Avšak pokud vytrváte a nevzdáte se svých zájmů i přes odpor ze strany vrstevníků, zajisté si svůj sen splníte.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 26. června 2015 ve 20:33.
  Chihiro12 v něm napsala:

  Reakce na kikionka1:

  Jo to jo, ale jenom ze mezi tim neni rozdil jestli ma sourozence nebo ne ale o rodicich ale ze znam i lidi co maji souruzence a jsou rozmazleny

  Příspěvek z 26. června 2015 ve 20:30.
  Chihiro12 v něm napsala:

  Reakce na kikionka1:

  Jo to jo ale stejne tak znam i hodne lidi co maji sourozence a jsou rozmazleny ;)

  Příspěvek z 26. června 2015 ve 20:25.
  Chihiro12 v něm napsala:

  Reakce na kaka29:

  Nejsem ja mam 3 sourozence ale znam hodne jedinacku a navic muzou byt stejnecrozmazleny jako ze 2 nebo 3 deti