Alíkovina

Nádherné město Hradec Králové

vydáno  •  Města a místa

Když jsem poprvé navštívil město Hradec Králové, moc se mi zalíbilo a jezdím tam pravidelně již tři roky.

Hradec Králové, © JirkaBobik

Hradec Králové je krajským a zároveň okresním městem Královéhradeckého kraje. Leží na severu Čech a sousedí s Pardubickým, Středočeským a Libereckým krajem.

Nejvíce se mi tu líbí jeho krásná příroda, je tu několik parků a zahrad, ve kterých naleznete volně pobíhat zajíce či plavat kachny. Nejčastěji navštěvuji Šimkovy sady, kam chodím běhat. V téměř každém parku Hradce Králové jsou ukryté geokešky.

Mou druhou oblíbenou lokalitou v Hradci Králové je rekreační areál Stříbrný rybník, v jeho blízkosti se nachází okruh cyklostezky, kde jezdím na bruslích. U cyklostezky je mnoho občerstvovacích stánků, ale i lesní hřbitov.

Pokud je moc velké teplo, jezdím na koupaliště Flošna, kde si můžete půjčit kruhy a na nich sjet parádní skluzavku. Je to opravdu nádherně vybudované koupaliště.

Moc krásné to je také v zahradě léčivých rostlin, kde mají třeba zajímavé druhy růží, slunečnic, heřmánku a spoustu dalších květin.

Nachází se zde tři větší nákupní centra, jednak nákupní centrum Futurum, obchodní centrum Atrium nebo třeba Orlice park shopping.

Rád doporučím zmrzlinu u Budvarky, kde mají delikatesní zmrzlinu. Zmrzlinárna se nachází na Slezském předměstí. Na Slezském předměstí se nachází ještě minigolf, který se mi moc líbí.

Doufám, že se vám článek líbil a zase někdy, ahoj!:->

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!