Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Napiš to do vyhledávače, řekla mi kamarádka

  vydáno  •  informatika
  Jednou mi kamarádka dala papírek a řekla mi: "Na internetu to napiš do vyhledávače a to, co ti vyjde, mi pošli na e-mail." Koukla jsem se na ten papírek a bylo tam napsáno BMI.

  Často jsem na to zapomínala, ale ona mi to vždy připomněla. A když už jsem si to zapamatovala, neměla jsem čas na počítač jít. Ale jednou se to změnilo.

  Do školy k nám přišla nějaká paní a povídala nám o zdravé výživě a tak podobně. Ukazovala nám třeba fotky opravdu hubené paní, která pak nesměla něco jíst a nesměla jíst hodně, protože by jí mohlo být špatně. Pak nám řekla, že když si vypočítáme výšku, váhu a věk, tak nám vyjde, jestli vážíme tolik, kolik bychom měli. „Ale je to na dlouho, takže to nebudeme dělat.“

  Ale já jsem si to tentokrát zapamatovala a doma jsem si okamžitě zapnula počítač. Do vyhledávače jsem to napsala a pak vyplnila výšku, váhu a ten věk. Hlavou mi prolétlo jediné: „Co mi vyjde?“ Když se to načetlo, přečetla jsem si výsledek. Jaké mám BMI. Koukla jsem do tabulek a ukázalo mi to 14, 7. Takže jsem neměla „obezita“, ani „nadváha“, dokonce ani „optimum“. Ano, „podváha“. 

  Napsala jsem to kamarádce a ona se mě snažila uklidnit, napsala mi, že mi přinese oříšky (to tam napsali jako doporučení). Ale já jsem se neuklidnila. Do dneška mi někdy „překáží“ kosti, je mi nepříjemné, že je mám opravdu vidět. „Kost a kůže“, jak někdo kdysi řekl. Na nějakých stránkách jsem si jednou něco hledala a ukázalo mi to, že za to může i stres. Doma to nemám lehké, táta na nás pořád řve a pak z toho ani nemůžu spát. 

  Tím chci říct, zkuste si to taky, ale na více stránkách, pokud zkusíte jednu, může být nepravdivá. Cvičte, ať nemáte nadváhu, nebo dokonce obezitu. A jezte ty oříšky, ať nemáte podváhu jako já.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 30. března 2015 ve 14:31.
  zanulka11 v něm napsala:

  Reakce na Merryyy:

  nápodobně, taky mě to dost štve.27

  Příspěvek z 30. března 2015 ve 14:29.
  zanulka11 v něm napsala:

  bmi

  jo je mi 11 měřím 146cm a vážím 32 kg a taky mam PRÝ podváhu .
  Radči cvičím kdyby to byla pravda , ale nevěřím tomu 15

  Příspěvek z 28. března 2015 v 16:59.
  Nianaa v něm napsala:

  Reakce na Kozesinka:

  Ale já už chodím asi dva roky na atletiku a nepomáhá to, co mám dělat? 27