Alíkovina

Napište Ježíškovi - 2006

vydáno
Jednoho z vás opět vyberu a jeho přání mu splním! Tak už víte co byste rádi objevili pod vánočním stromečkem? Je nevyšší čas se nad tím zamyslet a napsat Ježíškovi. Nabízím vám adresu tradiční Ježíškovy Vánoční pošty v Božím Daru.

Keramická poštovní schránka, která je umístěná v informačním centru v Božím Daru., © Radkaa

JEŽÍŠKOVA POŠTA

Chcete zaručit, že si Ježíšek přečte Vaše přání?
Česká pošta letos již potřinácté otevřela Ježíškovu Vánoční poštu. Na Božím Daru v Krušných horách bude Ježíšek úřadovat od 4. do 22. prosince 2006.

Na poštu v Božím Daru můžete napsat, co by se letos mělo objevit pod stromečkem, ale třeba i jestli by tatínek nemohl přestat kouřit a jestli by maminka mohla být míň ustaraná. Ježíškova adresa i letos zůstává

Vánoční pošta
362 62 Boží Dar

Česká pošta připravila pro Ježíška i v letošním roce nové příležitostné poštovní razítko s vánočním motivem. Zákazníci, kteří chtějí, aby jejich vánoční přání adresovaná dětem, příbuzným či přátelům byla opatřena razítkem Vánoční pošty, musí toto přání opatřit známkou a zpáteční adresou, vložit do obálky a poslat na výše uvedenou adresu.

Zájem o tuto službu je rok od roku větší. V roce 2002 přišlo na poštu v Božím Daru 285 kilogramů vánočních přání. V loňském roce to bylo již 415 kilogramů. Spolupráce pošty na Božím Daru s Nebeskou poštou není žádná náhoda. Boží Dar je totiž nejvýš položené město ve střední Evropě, a je tedy nebi neblíže. Dle údajů Českého statistického úřadu leží ve výšce 1020 metrů nad mořem.

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!