Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náramky z gumiček pletené na tužkách

  vydáno  •  Tvoření
  Není to drahé ani náročné na čas, máš to hotové za pár minut a navíc to vypadá vkusně, stylově. Je to strašně IN a tobě i tvým přátelům se to jistě bude líbit.

  Celníci na pražském letišti zabavili 24 tun padělků gumičkových náramků Rainbow Loom., © Celní správa České republiky

  Co jsou vlastně ty „náramky z gumiček“? 

  Dnes gumičkuje skoro každý druhý a je to nejen zábava, ale i výsledek je úžasný. Jak na to? Nejprve zajdi do hračkářství, kde si můžeš koupit jeden balíček gumiček i s esíčky. A vem na to jed, v každém správném hračkářství či obchodě je budou mít. Jeden balíček gumiček stojí přibližně 15-40 Kč, podle toho, kterou značku si kupuješ.

  A jak si takové náramky uplést? Je to jednoduché: Na dvě tužky navlékni jednu gumičku (ta první musí být jako osmička ) a potom ještě jednu ( a ostatní už můžeš jen na tužky dát, tam osmičku dělat nemusíš ) a nakonec ještě jednu. Máš tři gumičky, ta první je do osmičky. Ta, která je úplně vespod, tu z jedné tužky přetáhni až doprostřed, mezi obě tužky. A na druhé tužce také. Potom zase navlékni gumičku (už všechny navlékej bez osmičky) a když budou tři, zase ji přetáhni přes tužku doprostřed. A takhle pořád dokola, dokud nebude náramek dostatečně dlouhý na tvou ruku nebo na ruku toho, komu náramek dáš.

  Pokud si myslíš, že máš hotovo, vezmi esíčko (háček, zapínání, každý tomu říká jinak), vyvlékni horní gumičku z tužek a z obou stran je do esíčka zapni. Pokud ti to nepůjde, jednu gumičku vytáhni, nic se nestane, to je úplně normální. Pokud jsi s náramkem spokojený/á, neváhej a obdaruj své blízké.

  Můžeš náramky použít jako náramky přátelství, skupinové náramky a prostě jakkoliv, podle toho, co tě napadne. Výroba jednoho náramku dlouho netrvá, zkušený gumičkář ho udělá přibližně za 3-6 minut.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 19. března 2015 v 19:20.
  dopravka v něm napsala:

  gumičky

  já teda gumičkuju furt a mě to nikdy neomrzí

  Příspěvek z 15. března 2015 ve 13:27.
  irisinka8 v něm napsala:

  jgb

  náramky z gumiček jsou super mě to ještě furt baví.

  Příspěvek z 14. března 2015 v 16:32.
  juli2002 v něm napsala:

  gumičkování...

  Jo já jsem taky gumičkovala ale už mě to taky omrzelo.
  nic proti článku nemám ale přijde mi to trochu opožděné151