Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Narození morčátek

  vydáno  •  Zvířata

  Morčátka, malá chlupatá stvoření, která jsou velmi oblíbenými domácími mazlíčky. Ale co když se z chovaného párečku rázem stane nemalá rodinka? Narození morčátek může být krásný zážitek, zvlášť když se jich narodí hrozně moc.

  Morče, © livianovakova10

  Dneska vám povím o krásném dnu. Bylo úterý 9. 2. 2021 a já se právě připravovala na online výuku, když tu jsem slyšela zvláštní kvíkání své morčecí samičky – narodila se jí malinká miminka!

  Byla celkem 4 a vůbec jsme nevěděli, jestli to jsou holky nebo kluci. První bylo celé černé s hnědými pruhy na boku, po týdnu jsme zjistili, že to je holčička. Druhé bylo takové načechrané a černo-zrzavo-bílé, krásný klučina. Třetí bylo hnědo-černé, trochu zlobilo a postupem času se ukázalo, že to je kluk jako buk. A poslední čtvrté, pruhované na zadečku. První pruh mělo hnědý, druhý černý a třetí zase hnědý, jinak celé bílé – druhá holčička.

  Tátu šokovalo, že byla mláďátka hned po narození chlupatá, koukala a lezla. Stále běhala za maminkou a cucala od ní mlíčko. Někdy ale papala i okurku, mrkvičku atd. Bylo na nich vidět, že potřebují hlavně maminku, protože pokud jsme nějaké z nich vyndali z klece, hned volalo mámu a kvíkalo jak šílené, lezlo nám pod vlasy a utíkalo.

  Morčátka jsme nakonec rozdali kamarádům ze školky a školy a tak různě tomu, kdo chtěl.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 14. listopadu ve 22:19.
  YashaSnow v něm napsala:

  Evuš: Existuje i domácí gaučové množení. Ne vždy musí být ze špatných podmýnek, ale také je to špatné. Může jít o příbuzné morčátka. Tedy bratr a sestra a mládata si potom odnesou nehezké životy nebo i stižení do života. Také samice nemusí porod zvládnou. Mohou nastat komplikace a ne každý má třeba 3tisíce na to je na veterinu a udělat císařký řez. Hlavně u morčat kvůli velikosti tohle končí často hodně špatně.
  Tohle je prostě všechno spatně. Pokud nemáš chovatelskou stanici. Znalosti genetiky kdy se nějaké morčata k sobě nehodí ani připouštět tak bys tohle dělat neměl. A založení chovatelské stanice není drahé. Ani se doluvit s nějakou CHS a mít odchov pod nimi. Samozřejmě pokud máš morčátko od nich. Pomohou i vybrat klidně pro tvoje morčátko vhodného partnera.
  Ale postě jak množírny tak i gaučové množení je prostě špatné a to jakéhokoliv zvířátka. Je sice hezké, že se rozdají, ale to není bohužel všechno :(

  Příspěvek z 10. listopadu ve 22:10, upravený po 9 minutách.
  Evuš v něm napsala:

  amandamesa: ahoj, ale nevidím vůbec důvod proč by nemohl mít někdo chov morčátek jen pro radost, vždyť vždycky se nějaké to mládě udá a udělá radost dalšímu člověku. Co se veta týče, myslím si, že morče zvládne ufinancovat každý. Já si sama financuji veterinární péči o mého psa a pes je určitě dražší než morčátko.
  + množírna je místo kde ta zvířata týrají, mají špatné podmínky a těm lidem na těch zvířatech nezáleží a množí je úmyslně mezi sebou a je jim úplně ukradený zdravotní stav zvířat. Zde je vidět slečně na morčatech záleží že je má ráda , tudíž to množírna asi nebudeO:-)

  Příspěvek z 8. listopadu v 17:03.
  Lassie v něm napsala:

  To je roztomilé. Krásný článek:-3