Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Naruto Uzumaki

  vydáno  •  Anime

  Kreslené seriály má rád snad každý. Ale co japonská anime? Znáte je? Každý fanoušek anime uričtě zná seriál Naruto. Pro čtenáře, kteří toto anime neznají, příběh přiblížím.

  Naruto, © Eleatell

  Všichni někdy slyšeli o anime. Ano, například Pokémon, Bakugan, Demon slayer... a mnoho dalších. Jedno Anime ale udělalo opravdovou díru do světa. Je to právě tento Naruto, o kterém píšu tento článek.

  Příběh se zaměřuje hlavně na vývoj chlapce, jehož snem je stát se nejsilnějším ninjou vesnice. No však si přečtěte toto shrnutí:

  Osamělý chlapec jménem Naruto se snaží ukázat lidem, že je opravdu silný, a jednou se stane takzvaným Hokagem, něco jako starosta vesnice, nejsilnější ninja ve své vesnici. Naruto obdivuje čtvrtého Hokageho, jenž, jak se pak zjistí, je jeho otec, to se ale dozví až kolem 16 let, protože mu to nikdo z jeho rodičů říct nemohl. Proč? Jeho rodiče totiž zemřeli hned po jeho narození. Jak se to stalo? Vysvětím!

  Narutova matka Kushina byla hostitel devítiocasého démona, měla ho v sobě zapečetěného, takže byla takzvaná „jinchuuriki“. Jeho otec, jak jsem již zmínil, byl Hokage skryté listové vesnice. Pečeť na Kushinině břiše držela démona v ní, ale při porodu je pečeť vždy nejslabší, a její manžel, čtvrtý Hokage, jmenoval se Minato, musel pečet stále hlídat.

  Démona se z jejího těla ale podařilo dostat Madarovi, zákeřnému odpadlíkovi, a démona osvobodil. Démon začal ničit celé město, a Minatovi nezbývalo nic jiného, než démona zpět zapečetit, ale ne zpět do Kushiny, ale do jejich dítěte, do Naruta. Pro zapečetění se Minato i Kushina obětovali a zemřeli. Minato ale použil takovou pečeť, aby se s ním mohla Kushina jednou znovu na chvíli setkat.

  Rasengan, © YoriWakaba aka Vicky

  Když se po vesnici rozkřiklo, že je Naruto nový jinchuuriki, začali ho brát jako stvůru a nenáviděli ho. Vyrůstal proto sám, bez přátel i bez rodiny. Jeden člověk ho ale rád měl. Jeho učitel na ninjovské akademii, mistr Iruka, a často ho zval na jeho oblíbený rámen. Naruto se velkou shodou okolností naučil techniku kage bushin no jutsu, tedy techniku stínových klonů, tu také po celý příběh hodně využíval. Jak se ji naučil, to se dozvíte v anime. Z ninjovské akademie se dostal na titul genina, tedy nejnišší pozie ninji. Jeho mistr Kakashi se ze začátku zdál apatický a bez zájmu, ale postupem času se sblížili. Byl v týmu 7 se svým rivalem Sasukem a děvčetem Sakurou. Přeskočím dál do doby, kdy Naruta převzal jeho kmotr Jiraiya, který ho naučil rasengan. Později zachránil vesnici před tajemným Painem a vesnice ho začala uznávat. Stal se také Hokagem, a měl i rodinu. Jak to bylo dál, se dozvíte v anime!

  Přikládám video s nějakými informacemi. Pro ty, kteří by se chtěli podívat na víc, doporučuji se podívat na toto video, je to sice naprosto smyšlené, ale opravdu pěkné:

  Přeji pěknou zábavu!

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 20. prosince 2021 v 9:03.
  Mateas v něm napsal:

  Naruto je proste fenomen, dattebayo!

  Příspěvek z 10. prosince 2021 v 15:23.
  laurinka654 v něm napsala:

  No mě se článek líbí ale máš tam více obrázků než psaní ale jinak dobrý takže 4 tlapky.

  AkiKagami v něm napsala:

  Anime znám a sleduji přes 19 let. U Naruta jsem viděla jen pár dílů. Moc nezaujalo, nebo ne natolik, abych ho sledovala. Ale v obraze ohledně tohoto anime jsem. :-) Jinak skvělý článek a ráda jsem si ho přečetla. ok