Alíkovina

Náš kocourek Snoopy

vydáno  •  Zvířata

Co byste udělali, kdybyste na ulici našli malou kočku, která je hladová, třese se zimou a nutně potřebuje pomoc?

Snoopy, © Millie2007

Celý příběh začal 1. ledna. Šli jsme na velký ostravský ohňostroj. Všude byly mraky lidí, které nás odstrčily na stranu. Šli jsme pěšky proto, že se nedalo zaparkovat. Prošli jsme kolem jakýchsi stromů. Uviděli jsme tam nějaký stín. Když jsme se koukli pořádně, zjistili jsme, že je to kocourek!
Vzali jsme ho do náruče a rozhodovali se, zda si ho máme vzít. Nakonec jsme se rozhodli, že to uděláme. Samozřejmě jsme se všude ptali, zda někoho není. Nebyl.

Když jsme přijeli domů, hned jsme mu dali najíst, protože měl opravdu velký hlad. Udělali jsme mu pelíšek a za chvilku kocourek usnul. Poté jsme mu vymýšleli jméno. Pak nás napadlo jméno Snoopy, protože Snoopy je bílý pes a náš kocourek je černý kocour s oranžovýma očima, takže vlastně opak.
Hned další den jsme se Snoopym šli k veterináři, který ho naočkoval, a zjistili jsme, že si utrhnul drápek. Nevíme, proč byl na ulici, ale myslíme si, že ho někdo opustil. Proto než si pořídíte kočku, tak zjistěte, zda:

  1. Nejste alergičtí
  2. Budete moct kočce věnovat svou péči a čas
  3. Pokud bydlíte v bytě, zjistěte, jestli nevadí majiteli, že si ji pořídíte

Stovky koček jsou na ulici kvůli tomu, že se nad tímto jejich majitelé nezamysleli.
Děkuju za přečtení!

Autorka: (11 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 16. dubna ve 23:35.
RetardovanaOvce v něm napsala:

Chybí tam jedna dost podstatná věc. Mít dostatek peněz. Také máme koťátko z ulice. Jmenuje se Leo a vypadá úplně stejně, jako ten váš. První bylo potřeba zajít k veterináři. Za vyléčení ušního svrabu, zbavení se blech, vyléčení zánětu v očích, 2 očkování a odčervení, jsem platila velkou část svých našetřených peněz-2000. Bylo důležité nakoupit výbavu pro kočku do bytu - škrabadlo, záchůdek, 3 misky, konzervy a granule, kočkolit, a další kosmetika,.. to je spousta peněz!

Příspěvek z 7. dubna ve 20:22.
Millie2007 v něm napsala:

Molly58: Děkuju moc:-)

Příspěvek z 7. dubna v 16:11.
Molly58 v něm napsala:

Kocourek Snoopy je moc krásný u babičky máme podobnou kočičku, opravdu je překrásný.