Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš kocourek Snoopy

  vydáno  •  Zvířata

  Co byste udělali, kdybyste na ulici našli malou kočku, která je hladová, třese se zimou a nutně potřebuje pomoc?

  Snoopy, © Millie2007

  Celý příběh začal 1. ledna. Šli jsme na velký ostravský ohňostroj. Všude byly mraky lidí, které nás odstrčily na stranu. Šli jsme pěšky proto, že se nedalo zaparkovat. Prošli jsme kolem jakýchsi stromů. Uviděli jsme tam nějaký stín. Když jsme se koukli pořádně, zjistili jsme, že je to kocourek!
  Vzali jsme ho do náruče a rozhodovali se, zda si ho máme vzít. Nakonec jsme se rozhodli, že to uděláme. Samozřejmě jsme se všude ptali, zda někoho není. Nebyl.

  Když jsme přijeli domů, hned jsme mu dali najíst, protože měl opravdu velký hlad. Udělali jsme mu pelíšek a za chvilku kocourek usnul. Poté jsme mu vymýšleli jméno. Pak nás napadlo jméno Snoopy, protože Snoopy je bílý pes a náš kocourek je černý kocour s oranžovýma očima, takže vlastně opak.
  Hned další den jsme se Snoopym šli k veterináři, který ho naočkoval, a zjistili jsme, že si utrhnul drápek. Nevíme, proč byl na ulici, ale myslíme si, že ho někdo opustil. Proto než si pořídíte kočku, tak zjistěte, zda:

  1. Nejste alergičtí
  2. Budete moct kočce věnovat svou péči a čas
  3. Pokud bydlíte v bytě, zjistěte, jestli nevadí majiteli, že si ji pořídíte

  Stovky koček jsou na ulici kvůli tomu, že se nad tímto jejich majitelé nezamysleli.
  Děkuju za přečtení!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 16. května 2020 v 16:39.
  Surik v něm napsala:

  Nádherný příběhR^R^R^R^R^

  Příspěvek z 17. května 2019 ve 21:17.
  Millie2007 v něm napsala:

  RetardovanaOvce: Pokud sis nevsimla, v clanku o mleku neni ani zminka;-) Jen jsem napsala, ze jsme kocce dali najist, s tim snad problem neni, ne? My kockam ani mleko nedavame. Davame jim normalne vodu :-)

  Příspěvek z 17. května 2019 ve 20:51.
  RetardovanaOvce v něm napsala:

  Neber si to špatně, ale kočka mléko ani nesmí. Obsahuje jednu látku (laktózu) kterou její tělo nevstřebá. Není pro ni dobré, i když jí chutná. Koneckonců nám taky chutnají nezdravé pochutiny, jako je čokoláda. Po dlouhém krmení mlékem se můžou u koček projevit nemoce. Ve volné přírodě totiž přeci kočka nemá přístup ke kravskému mléko, nebo snad ano? Její tělo na to není uzpůsobené. Vaše rodina se sice drží tradice z farem, ale zkuste to přestat. Koupit můžete mléko speciálně vyrobené pro kočky, ale je dost drahé.