Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš králíček Kája

  vydáno  •  Mazlíčci
  Jak jsme k němu přišli a jaké to může být, starat se o králíčka.

  Jednoho dne jsme se šli podívat na náměstí v Brně, bylo to zrovna v období velikonoc. Byly tam různé soutěže. Jedna z nich spočívala v přenesení vajíčka na ping-pongové pálce. Velice nás zaujala hlavní cena, králíček. Cenu jsme bohužel nevyhráli, vajíčko mi spadlo.

  Co se stalo potom? Vítěz k nám přišel, že si cenu nemůže nechat, protože bydlí daleko. Přemluvili jsme mámu a ta vzala králíčka sebou. Králíček byl roztomilý, ale trochu se bál. Nakoupili jsme pro něj seno, granule a podestýlku. Přemýšleli jsme nad jménem, napadlo nás jméno Karlík. Potom jsme ale zjistili, že náš Karlík je holčička, takže jsme měli malou Káju.

  Hodně ráda se s námi mazlila. Když měla svátek, udělali jsme jí „dort“ z ovoce a zeleniny na talíř. Kája s námi ale moc dlouho nebyla. Před vánocemi nám odešla. (do králičího nebe). Denně jsme na ni vzpomínali jako na nejhodnějšího králíčka. Nemohli jsme to ale vydržet a tak jsme brzy sehnali Káju II.

  Byla ještě malinká, vešla se nám do hrsti. Již první den se s námi kamarádila, nebála se. Pořád se chtěla mazlit. Jednou nám Kája zle onemocněla. Měla poměrně velkou bouli na tváři. U veterináře jsme zjistili, že Kája má absces u zubu, to je takový zánět dásně, který se musí operovat. Byli jsme moc smutní, když máma vezla Káju na operaci, ale nic jiného se nedalo dělat.

  Kája byla pět dní na operaci. Když se vrátila domů, my jsme byli u babičky. Králíček po takové operaci se musí léčit asi měsíc. Když jsme se vrátili, Kája už byla skoro zdravá, tak si s námi mohla hrát. Kája každý den ráno běhala za tátou do obýváku. Ale asi za rok jsme Káje našli další absces, na tom samém místě. Byli jsme smutní z toho, jakou má Kája smůlu. Operace ale proběhla nekomplikovaně, snadno, a Kája je zase s námi, ještě dnes, v červnu, se léčí.

  Káju máme už skoro pět let, a já si myslím, že přes všechnu její smůlu, je to nejšťastnější králíček na světě.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 11. srpna 2019 v 0:00.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Můj bývalý teď už zesnulý králík se jmenoval Kajlí

  Příspěvek z 14. srpna 2018 v 17:51.
  číča800 v něm napsala:

  Moc hezké

  Příspěvek z 8. července 2016 v 16:03.
  ogvd v něm napsala:

  Moc hezký článek

  hezký článek