Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš lyžák 2020

  vydáno  •  Škola a poznání · Zima

  V tomto článku vám řeknu něco o našem lyžáku, moc jsme si ho užili a rádi na něj vzpomínáme.

  LVK, © Vejunkaaa

  Začalo to jednu lednovou neděli. Ve 13:00 už před gymnáziem čekal autobus a žáci třídy sekundy. Sbalili jsme lyže, snowboardy a krosny do kufru a naposledy se rozloučili s rodiči, potom honem do autobusu a směr Ski areál Petříkov. Cesta trvala přes 2 hodiny, ale v autobuse se nikdo nenudil. Autobus musel zastavit dál od penzionu, protože silnice byla samý led. Když jsme došli k penzionu, vybalili jsme si věci a šli na procházku. Zastavili jsme u zledovatělého kopce, kde nás nenapadlo nic jiného, než se vyškrábat nahoru a sjet to po zádech.

  Další den už jsme se rozdělili na 3 skupiny a šli lyžovat. Já jsem ještě nikdy nelyžovala, takže jsem šla se začátečníky trénovat pod ten ledový kopec. Po polední pauze jsme se už vydali na sjezdovku, protože na kopci trénovala jiná škola. Byly tam v provozu 2 sjezdovky. Každý večer jsme se společně sešli, řekli si něco k dalšímu dni a hráli hry.

  Ve středu odpoledne jsme šli na procházku, po cestě jsme se rozhodně nenudili. Spolužáci mě táhli po sněhu, shazovali jsme se do sněhových závějí a povzbuzovali běžkaře. Jelikož jsem dostala žízeň a pití jsme s sebou neměli, rozhodla sem se olizovat zasněžené klacíky. Došli jsme až k takové skalce a učitel si tam ulovil obrovský rampouch, který měl na výšku přes 50 cm a byl široký kolem 20 cm. Já sem si s kamarádkou taky našla, sice o něco menší, ale nevadilo to. Olizovaly jsme ho, a když už nám dostatečně promrzly jazyky, tak nám spadl na zem a rozbil se.

  Ve čtvrtek jsme šli znovu na svah. V pátek byl poslední den našeho lyžáku, proto jsme si po snídani zabalili a potom vyrazili na svah, jenže nebyl v provozu, protože se rozbila rolba. Rozhodli jsme se, že se půjdeme koulovat.

  A všichni proti učiteli!!! Dobře, občas jsem to taky dostala, do obličeje... Odpoledne jsme museli odjet zpět domů. Všichni na tento společný zážitek rádi vzpomínáme a těšíme se do kvinty na další LVK.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 13. března 2020 v 18:03.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  Penzion Skiland Petříkov. Kousek pod tím sme chodili na snídani a byla tam taková ,,zkratka’' po které nám zakázali chodit, ale stejně sme tam chodili8-P
  Nebyli ste tam ve stejným termíně jak my??? Protože tam byly ještě další školy...

  Příspěvek z 13. března 2020 v 15:55, upravený vzápětí.
  JirkaBobik v něm napsal:

  Já jsem byl letos taky na lyžáku v Petříkově!!! Mohu se zeptat, kde jste byli ubytovaní, my jsme taky museli jít k penzionu pěšky.

  Příspěvek z 12. března 2020 ve 20:52.
  Vejunkaaa v něm napsala:

  tomato: děkujuuu