Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš malý tygr

  vydáno  •  zvířata

  Chci vás seznámit s našim rok a půl starým Toygrem Levim. Malým tygříkem s velikým srdcem a smůlou na lidi.

  Náš Toyger Levi, © terezka9999

  Jedná se o vzácné plemeno kočky, která v sobě má bengálskou a Tabby kočku. Vzhledem připomíná maličkého plyšového tygříčka a byla vyšlechtěna, aby se lidé zamysleli nad ochranou tygrů ve volné přírodě.

  Nejvíce seženete toto okouzlující plemeno ve Spojených státech. Jsou to hlavně hodně hravé, mazlivé a inteligentní kočičky, které milují pozornost svých majitelů. Nepotřebují nutně venkovní výběh, budou raději doma v teplíčku, avšak zahradu uvítají. >X<-

  Milují přírodu a šplhání po stromech. Určitě se stanou i vašimi úžasnými společníky při toulkách přírodou. Na dotek mají měkký hedvábný kožíšek a velikostně se řadí mezi středně velké kočky. Ceny tohoto malého tygříka se pohybují kolem dvaceti až čtyřiceti tisíc, avšak cena chovného zvířete může vystoupat až dokonce na kolem sto tisíc korun. 8-o

  Jak jsme tedy přišli k našemu kocourkovi? 8-o Našli jsme ho pomocí mé přítelkyně, když procházela facebookové stránky, a narazili jsme tam na inzerát jedné paní, která chtěla darovat tohle úžasné koťátko. $> Na druhý den po domluvě jsme neváhali a jeli jsme si pro něj.

  Náš kocourek měl na rodiny smůlu. V jedné rodině se dlouho neohřál, protože jim vadilo, že je kocourek budil brzy ráno, takže ho dali jejich známým, kteří kocourka znali.

  Tady kocourek měl zvířecí kamarádku potkanici, na které byl závislý (proto nikdy neměl problém i s našimi hlodavci, nebo jinými zvířátky). Rodina pak ze stejného důvodu, jako rodina předchozí, a také díky neposlušnosti, jelikož to s ním neuměli, kocourka i s příslušenstvím předali nám.

  Začátky pro nás i kocourka byly dosti bouřlivé, avšak postupem času se z malého agresivního tygra stal malý rodinný mazel.

  Na závěr chci poděkovat za vaši pozornost a dočtení článku až do konce, a hlavně, milujte své zvířecí kamarády a oni vám vaší lásku vrátí.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 19. listopadu ve 22:44.
  terezka9999 v něm napsal:

  děkuji moc za pochvalu kocourka :)

  Příspěvek z 19. listopadu v 18:44.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Hezký článek, Levi je roztomilý :-)

  Příspěvek z 19. listopadu v 17:53.
  terezka9999 v něm napsal:

  děkuji moc všem za váš názor :)