Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš malý zvěřinec

  vydáno  •  mazlíčci
  Pes, morče, papoušek, králík. Tak to je náš zvěřinec.

  PES: Máme psa. Je to bišonek frisé plemeno o kterém lidé tvrdí, že vypadá jako plyšák. Ovšem naše Babeta je jiná, je výjimečná. Určitě si říkáte, že to říkám jen tak, protože je naše, tak je pro nás výjimečná, ale to není pravda a proto vám povím její příběh:

  Dne 24. 4. 2008 ji dostala máma k narozeninám a já jí tehdy v očích viděla lásku a tak se o ní nejvíc stará i starala (ok, víc se s ní mazlím, než se o ni starám, ale to je jedno).Okamžitě jsem se do ní zamilovala a věřte nebo ne, mě ani mamku ani mé tři sourozence nikdy nepokousala. Jednou, když ji mamka střihala, tak jí omylem ustříhla kousíček masa a ona jenom zakňučela. Teď s námi žije 8 let. Narodila se 8. 2. 2008.

  MORČE: Morče jsme dostali v létě před dvěma roky. Koupil mi ho můj otec na Bílo karpatských slavnostech v městě kde žijeme v Uherském Brodě. A ani mě nezajímalo, jestli to je kluk a nebo holka (i když jsem vždycky chtěla holku). Bylo to stejné jak s Babetkou. Prostě jsem si vzala do ruky celkem tři morčata a v ruce mi zůstalo jedno. Jmenuje se Skvrnka a má dva roky a šest měsíců a věřte, že bych ji nevyměnila ani za celý vesmír.

  PAPOUŠEK: Papoušky jsme měli celkem dva. První byl Jack. S Jackem jsme nikdy nebyli moc kámoši, vlastně mám pocit, že mě nenáviděl. Jednou mi ségra dala na hlavu šátek a posadila mi na něj Jacka a já byla tak pitomá, že jsem zaklonila hlavu a Jack mi tím pádem stoupl až na čelo. Naklonil se a vyklovl mi kousíček masa z čela. Doteď mi ho ta jizva připomíná.

  Druhý byl Greg: O Gregovi není moc co vyprávět. Byl to obyčejný papoušek který nám, ale brzo umřel.

  KRÁLÍK: Náš králík se jmenoval Širýn. To jméno jí vybrala ségra. Bylo normální školní ráno a máma nás tahá ven z postele větou „Vendu na zahradě je králík, pojďte se podívat.“ Okamžitě jsme vyběhli z domu chytili ji a dali do bedny. O víkendu jsem jí postavila klec ze staré skříně. O týden později jsme se ráno probudili a našli jsme tam prázdnou klec. Poté jsem si klec prohlížela a byla v pořádku, to znamená, že ji někdo musel vypustit. Jak jsem se to dozvěděla, ptala jsem se všech co jsem viděla, ale jakoby se po ní zem slehla. Obešla jsem celou ulici, nejspíš utekla do lesa nebo ji srazilo auto, ale já stále doufám, že tam někde je a že se ke mně jednou vrátí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 20:32.
  Rodé v něm napsala:

  :-)@)->-:-D;-D

  Příspěvek z 19. května 2017 v 18:52.
  AnezkaB v něm napsala:

  Morčátko jsme měli taky. A dokonce i křečka. Toho jsme našli, asi někomu utekl nebo ho vyhodili, chudáka.
  A máme želvu.

  aba346 v něm napsala:

  Dík

  Ano dá seto tak říct morče mám jenom jedno a o tom králíkovy nevím ale byl dost podviživený16