Alíkovina

Náš papoušek Filípek

vydáno  •  Zvířata

Dnes si povíme o mém papouškovi Filípkovi. Máte se na co těšit.

Filip, © mamka

Filípka jsem dostal 6. 7. 2017. Ten den jsem slavil svoje osmé narozeniny. Filípek pochází z Austrálie a je to andulka vlnkovaná. Když jsme ho přivezli, byl ticho jako myška, ale dnes píská jak o život. Peří má bílé se šedou a černou barvou, že kdyby byl větší, někdo by si ho mohl splést s holubem :-D Je to sameček, protože ozobí se mu zbarvilo do modra.

Ze začátku jsem se ho bál, že mě klovne. Maminka ho učila pomalu zvykat si na ruku v kleci, až asi za tři týdny jí konečně stoupl na prst. To bylo znamení, že se už nebojí a přišel čas na první průzkum okolí. Opatrně vylezl ze vrátek klece, vylezl na její střechu a pak začal lítat po pokoji jak splašený, až se maminka bála, že nabourá třeba do dveří. Postupně si zvykal, našel si oblíbená místa, kde si sedne a odpočívá (například maminčin nos, nebo moje hlava :-D). Dokonce se naučil i mluvit, tedy opakovat některá slova. Říká Filípek, fešák, opakuje po mamince Filčul. Někdy se mu povedou legrační slova , jako Filíku ,nebo Filíkuč, Jizikuč :-D, to se s maminkou vždycky smějeme:-D. Umí být pěkně vyčůraný, píská tak dlouho, dokud k němu nepřijdu a nepodrbu ho po fouskách. Taky se naučil plivat proso do pití, maminka vždycky naoko hubuje. Když se chce koupat, začne strkat nohy do maličkýho pítka, tak mu dáme do vrátek koupelnu a za chvilku je jak zmoklá slepice :-D.

Za pár dní už mu budou dva roky a mě deset, oslavíme narozeniny spolu:-D:-D Mám Filípka moc rád

AHOJ!!! hezký zbytek dne :-)

Autor: (10 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 17. července 2019 v 18:21.
Katuskaberuska1 v něm napsala:

Ahoj máš krásný článek já mám taky andulky ale, nějak nic nenaučila pouze jakože se nechají pohladit atd.. jinak opravdu hodně povedené a ať se andulce daří! Jenom nechcete ji pořídit spolubydlícího jakože kamaráda podle mě je to lepší! Ahoj

Příspěvek z 10. července 2019 v 17:28.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Supr článek R^

Příspěvek z 7. července 2019 v 18:27.
číča800 v něm napsala:

Super, vtipné :) 5 tlapek