Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš pejsek Lilly

  vydáno  •  Mazlíčci
  Ahoj, jestli máte rádi pejsky, tak čtěte dál.

  Naše fenka (holčička od pejska)se narodila jako malý pejsek. Asi dva týdny po jejím narození jsme se na ní šli podívat. Vybrali jsme si štěňátko s oranžovou mašličkou. Za dva měsíce pro ni rodiče jeli. Čekání na ně bylo dlouhé, ale moje hodná sestra mě ho zkrátila díváním na Šíleně smutnou princeznu. Když rodiče konečně přijeli, tak jsem se nahrnula ke dveřím, abych jim otevřela.

  Mamka vstoupila do dveří a řekla, že ji už prodali. Byl to ale žert a táta za chvíli přinesl kňučící štěně na růžové podložce. Měla jsem obrovskou radost a hned jsem volala babičce a popisovala jí všechno, co naše fenka právě dělá. Dělala bych to asi do soudného dne, kdyby mě mamka neupozornila, že ten můj hovor bude stát hodně. Položila jsem tedy sluchátko a šla jsem si pohladit naší fenku. Druhý den ráno se naše fenka počůrala a pokakala. Večer jsme jí dali jméno Lilly.

  První návštěva zahrady. Třetí den jsem šla s Lilly ven. Protože byl leden, tak byl venku ještě sníh. Postavila jsem iglú, které ale jaksi nemělo otvor. Lilly si na iglú stoupla, jenže ji podjeli nohy a sjela mé iglú jako skluzavku. Já jsem to nadšeně opakovala po ní.

  Lili se poprvé koupe. Naše Lilly se poprvé koupala. Napřed si namočila packu, ale pak utekla, protože se asi bála. Pak jsem Lilly hodila klacek ale, jakmile mě ho přinesla tak už odmítala jít do vody. Tatínek ji vzal do náruče a hodil ji do vody. Lilly zoufale doplavala ke schůdkům a vylezla ven. Od té doby se nebojí vody.

  Prví návštěva veterináře. Lilly šla na očkování. Sice se napřed trochu bála, ale při píchání injekce se nebála vůbec. Pan veterinář ji dokonce pochválil za statečnost. Lilly od nás dostala odměnu.

  První výstava. Lilly byla velice rozrušená. Tolik psů kolem ní! Byla celkem hodná, vyhrála druhé místo. Dala jsem jí medaili.

  První narozeniny. Lilly měla svoje první narozeniny. Podle psího věku jí bylo 7 let. (Jeden lidský rok=7 psích let). Dostala chrochtající růžové prasátko.

  Lillynčina druhá výstava. Lilly už byla klidnější, vyhrála 6. místo. Koupili jsme jí červenou skládací misku.

  Lillynčiny 2.narozeniny. Lilly měla 14let. (2 lidské roky) Dostala chutný dort a ode mě ručně vyrobený přívěšek na krk a vodítko (pro případ rozkousání).

  Lillynčina třetí výstava. Lilly se sice neumístila, ale dostala slovní hodnocení výborné. To taky není nejhorší. Jestli jste to přečetli, jste fakt dobří.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 2. listopadu 2015 v 18:37.
  natalspapalredkvicku v něm napsala:

  Reakce na Cyril-Myšoň:

  jo, psy sou nejlepší zvířata na světě25252526262616161621

  Příspěvek z 31. října 2015 ve 21:40.
  Cyril-Myšoň v něm napsala:

  Hmmmm

  Pěkný článek! Taky zbožňuji psy.2442525

  Příspěvek z 31. října 2015 ve 14:31.
  natalspapalredkvicku v něm napsala:

  Reakce na SVETLO:

  ahoj díky