Alíkovina

Náš pejsek Rocky

vydáno  •  Zvířata

V tomto článku vám budu psát o našem pejskovi Rocky. V minulém článku jsem vám psala, jak byl štěně, a teď vám budu psát, jak vyrostl. Pokud máte rádi zvířátka a máte v sobě vůbec nějaký cit ke zvířatům, tak si článek určitě přečtěte. :-)

Rocky :-), © marbo1212

Rocky už má 1 rok. Narodil se 14. 1. 2018 v Olomouci. Je to kříženec pravé border collie s Labradorem, salašníkem a pasteveckým psem. Máme ho dovezeného z Olomouce od Pana Koupila. Rocky měří na délku od nosu až k ocasu 138 cm a vysoký, když stojí, je 80 cm. Váží asi tak kolem 60-70 kg.
Je černý jako uhel, na hrudi až k břichu má bílou náprsenku, pod bradou a na packách má bílé skvrny. Má velké kulaté karamelové oči.

Rockyho necháváme na zahradě, má tam velký kotec, tam ho na noc zavíráme a taky má velkou plochu na běhání. Má se tam jako na hradě :-). Ráno a v 17:00 hodin večer mu dáváme speciální granule, pitnou vodu, a odpoledne mu dáváme nesolený polívkový vývar s kousky kůrek od chleba. Jelikož je Rocky hodně hyperaktivní, protože pochází z pravé border collie, tak si sním pořád musíme hrát.

Chodíme s ním i na procházku kolem zahrady až dolů ke splavu. $> Máme ho na vodítku, ale je hrozně divoký a táhne jako kůň. Když uvidí někde v řece kačenu nebo ptáky, ihned jde po nich. Jindy je to hodný pejsek a jindy zlobivý. Je to takový náš škůdce zahrady ;-D, vyhrabává všude možně díry, kouše do květin...;-D
Když přijdem na zahradu, okamžitě vrtí zadkem a ocasem :-D. Rocky po nás neskáče, protože je naučený, aby neskákal. R^

Kolují tam 4 plemena – babička je pravá čistokrevná border collie, dědeček je pastevecky pes, jeho máma je míchanina, a otcové byli dva – Salašník a Labrador, protože majitel, co nám ho dal, nehlídal svoji fenu a takhle to dopadlo.

Rocky nesnáší vodu Rv, ale hodně rád má sníh, když v zimě odklízíme na zahradě lopatou sníh, pořád nám skáče na lopatu jako opice a ochutnává sníh :-D.

Rocky u vody , © marbo1212

Když si v létě házíme míčem, skáče po něm jako ryba na udici, a nebo, když kopem do míče, chce ho zase kousat :-).

Rocky umí povely - Ke mně, sedni, dej pac, fuj, nesmíš a lehni R^.
Rocky je můj nejlepší kámoš života. Sice jsem tak velkého psa nechtěla, protože majitel nás podvedl, ale i tak nám dělá radost $>$>. Vyrostl nám pěkně, pacholek :-). Prožívám s ním hezké chvilky.

Rockyho kotec, © marbo1212

Rockýšek, © marbo1212

Rocky sedí u kotce, © marbo1212

Rocky a povely


Rocky štěká

Související Alíkovina:

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 13. srpna 2019 v 15:22.
AdriankaRůže v něm napsala:

R^

Příspěvek z 13. srpna 2019 v 15:22.
AdriankaRůže v něm napsala:

hezke moc hezke a delej dál tyto články .......a ahoj
:-):-)

Příspěvek z 4. srpna 2019 v 7:55.
marbo1212 v něm napsala:

Andyell Děkuji
007mary Děkuji
Lexiska Děkuji