Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš pejsek Rocky

  vydáno  •  Zvířata

  V tomto článku vám budu psát o našem pejskovi Rocky. V minulém článku jsem vám psala, jak byl štěně, a teď vám budu psát, jak vyrostl. Pokud máte rádi zvířátka a máte v sobě vůbec nějaký cit ke zvířatům, tak si článek určitě přečtěte. :-)

  Rocky :-), © marbo1212

  Rocky už má 1 rok. Narodil se 14. 1. 2018 v Olomouci. Je to kříženec pravé border collie s Labradorem, salašníkem a pasteveckým psem. Máme ho dovezeného z Olomouce od Pana Koupila. Rocky měří na délku od nosu až k ocasu 138 cm a vysoký, když stojí, je 80 cm. Váží asi tak kolem 60-70 kg.
  Je černý jako uhel, na hrudi až k břichu má bílou náprsenku, pod bradou a na packách má bílé skvrny. Má velké kulaté karamelové oči.

  Rockyho necháváme na zahradě, má tam velký kotec, tam ho na noc zavíráme a taky má velkou plochu na běhání. Má se tam jako na hradě :-). Ráno a v 17:00 hodin večer mu dáváme speciální granule, pitnou vodu, a odpoledne mu dáváme nesolený polívkový vývar s kousky kůrek od chleba. Jelikož je Rocky hodně hyperaktivní, protože pochází z pravé border collie, tak si sním pořád musíme hrát.

  Chodíme s ním i na procházku kolem zahrady až dolů ke splavu. $> Máme ho na vodítku, ale je hrozně divoký a táhne jako kůň. Když uvidí někde v řece kačenu nebo ptáky, ihned jde po nich. Jindy je to hodný pejsek a jindy zlobivý. Je to takový náš škůdce zahrady ;-D, vyhrabává všude možně díry, kouše do květin...;-D
  Když přijdem na zahradu, okamžitě vrtí zadkem a ocasem :-D. Rocky po nás neskáče, protože je naučený, aby neskákal. R^

  Kolují tam 4 plemena – babička je pravá čistokrevná border collie, dědeček je pastevecky pes, jeho máma je míchanina, a otcové byli dva – Salašník a Labrador, protože majitel, co nám ho dal, nehlídal svoji fenu a takhle to dopadlo.

  Rocky nesnáší vodu Rv, ale hodně rád má sníh, když v zimě odklízíme na zahradě lopatou sníh, pořád nám skáče na lopatu jako opice a ochutnává sníh :-D.

  Rocky u vody , © marbo1212

  Když si v létě házíme míčem, skáče po něm jako ryba na udici, a nebo, když kopem do míče, chce ho zase kousat :-).

  Rocky umí povely - Ke mně, sedni, dej pac, fuj, nesmíš a lehni R^.
  Rocky je můj nejlepší kámoš života. Sice jsem tak velkého psa nechtěla, protože majitel nás podvedl, ale i tak nám dělá radost $>$>. Vyrostl nám pěkně, pacholek :-). Prožívám s ním hezké chvilky.

  Rockyho kotec, © marbo1212

  Rockýšek, © marbo1212

  Rocky sedí u kotce, © marbo1212

  Rocky a povely


  Rocky štěká

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 13. srpna 2019 v 15:22.
  AdriankaRůže v něm napsala:

  R^

  Příspěvek z 13. srpna 2019 v 15:22.
  AdriankaRůže v něm napsala:

  hezke moc hezke a delej dál tyto články .......a ahoj
  :-):-)

  Příspěvek z 4. srpna 2019 v 7:55.
  marbo1212 v něm napsala:

  Andyell Děkuji
  007mary Děkuji
  Lexiska Děkuji