Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš školní výlet na Sněžku

  vydáno  •  Cestování

  Tenhle školní výlet jsem zažila ve 3. třídě na škole v přírodě a bylo to dost náročné, ale i zábavné.

  Krkonoše , © Barambora

  Paní učitelku asi dva dny před výletem bolela záda tak, že se nemohla ani hnout, ale v den výletu už jí naštěstí bylo dobře.

  Brzy ráno jsme se všechny tři třídy shromáždily v jídelně, dali jsme si snídani a pak jsme si vzali do batůžku svačinu a pořádně se oblékli a obuli, protože venku byla zima a naplánované bylo, že ujdeme 7 kilometrů.

  Vyrazili jsme a hned asi po půl kilometru směrem k autobusu spolužačka začala naříkat, že ji bolí nohy, a jak jsme později zjistili, šla ve střevíčkách. K autobusu to bylo asi kilometr. Nastoupili jsme a popojeli do Pece pod Sněžkou.

  Tam jsme mysleli, že pojedeme lanovkou až nahoru, ale lanovka jela jen do půlky – na Růžovou horu. Museli jsme čekat, a tak jsme hráli karty. Asi po půl hodině jsme vyjeli nahoru, ale čekal nás ještě velký kus cesty, kterou nám hodně ztěžoval silný, studený vítr a kroupy, takže jsme byli jako ve sněhové vánici. Byla nám pořádná zima a jelikož vítr fučel proti nám, tak bylo těžké nahoru vystoupat. Nahoře jsme to pořádně prozkoumali, dali jsme si oběd, vyfotili se a pak jsme šli zase dolů. Jenže tady jsme ztratili ostatní dvě třídy, protože jsme šli napřed. Sešli jsme do Malé Úpy a dali jsme si tam palačinky, a kdo nechtěl, tak si mohl dát polévku, myslím, že to byla bramboračka.

  Teď nám zbývaly asi 4 kilometry do chaty. Už byly asi 4 hodiny, a tak jsme spěchali, abychom stihli večeři. Šli jsme asi tak půl hodiny a uviděli jsme polské rozcestníky, takže jsme zabloudili do Polska. Kluci se tam málem porvali, tekla i krev a spolužák spadl po pas do potoka. Učitelům nefungovaly mapy a začínalo se stmívá, tak jsme se museli vrátit do Úpy, kam pro nás přijel autobus.

  Do chaty jsme přišli asi v půl deváté. K večeři byly zaslouženě buchtičky s krémem, jelikož ze slíbených 7 kilometrů bylo 28. Bylo to opravdu náročné a obdivuji naše učitele, že to s námi zvládli, protože jsme byli unavení a tím pádem kluci dělali blbosti. I tak na tento výlet ráda vzpomínám.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. prosince 2019 v 19:55.
  Myšoňka v něm napsal:

  Pět tlapek, vtipné a moc fajn článek!

  Kralinda35 v něm napsala:

  Vtipné a dokonalé
  Už vidím ty naše páka ze třídy
  To polsko si mohla rozvinout trošičku více:->

  Příspěvek z 13. prosince 2019 v 9:12, upravený vzápětí.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek, 5 tlapek.:->
  Tak to je dobře, že to dobře dopadlo.