Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Náš učitel je namyšlený arogantní egoista

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Tento rok jsme na dějepis a občanskou a rodinou výchovu dostali nového učitele. Přišel k nám z vedlejšího města, odkud ho vyhodili. Moc nadšení jsme nebyli, protože nám vyhovovaly paní učitelky z 6. třídy, které učily bezvadně, ale co se dalo dělat? Nakonec jsme si řekli, že to zas tak hrozné nebude. Ale to jsme se spletli.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Hned první den si neudělal zrovna dobrou vizitku - dělal hrozně chytrého, kluky tahal za uši a byl příšerně arogantní. Ostatní ze třídy ho odsoudili, ale já se rozhodla dát mu ještě šanci. Ovšem náš milý pan učitel mi moc nepomohl. První den s ním byl jen slabý odvar, ten půlrok potom byla noční můra. To, že nás tahá za uši, zkouší nás z látky, kterou jsme nedělali, protože je místo například "1. ledna" napsáno na tabuli "1. 1." a podobně, by se dalo vydržet. Ovšem, to co nás doopravdy "žralo", byl jeho způsob výuky.

  Hodina probíhala takto: přijde, 3 minuty stojíme, než jsou všichni rovně a nikdo se neopírá o lavici. On někoho jen tak vyzkouší (především jednu spolužačku, kterou zkouší každou hodinu a to bezdůvodně) a jdeme si přečíst dvojstránku v učebnici. On nám řekne svá pochybná moudra a za domácí úkol si máme přepsat shrnující rámeček a pak se to vše opakuje. Nikdy nedodrží to, co řekne. Test máme psát v pondělí a píšeme ho příští týden ve středu, nebo nám řekne, ať se naučíme obrázky přikázání v učebnici, že je budeme kreslit na tabuli, a pak to neděláme.

  Nejhorší ze všeho na něm je to, že je vyučený truhlář, který pak šel na učitele a myslí si, že všechno ví a všechno zná, kdežto my jsme jen malé děti, které nic neví. Takže i když máme pravdu, on to neuzná. Dám příklad: on řekne: "Ježíš byl Alláhův prorok." Já ho upozorním, že Alláhův prorok byl Muhammad, a on řekne, že ne. On přeci z tohohle maturoval a já jsem jen malá hloupá dvanáctiletá holka. Nebo nám vykládá o tom, jak je diskuze důležitá a jak je důležité obhájit si svůj názor. Potom, když mu chceme říct i svůj názor, který se neztotožňuje s jeho, tak nás nenechá a řekne, ať s ním nediskutujeme, že on svůj názor obhájí.

  Ale co když je jeho názor špatný? Možná, že je správný, ale to máme jako roboti chodit do školy, udělat vše, co nám kdo řekne, a nemít svůj vlastní postoj k danému tématu? Jak to pak asi bude vypadat v dospělosti? Když se nenaučíme nad tématy přemýšlet a udělat si k nim vlastní postoj, jak asi budeme až budem velcí například volit?

  Tohoto učitele nemám ráda. Myslí si, že ví všechno nejlíp, nikdo jiný kromě něj nemá pravdu a je to namyšlený arogantní egoista. Řekli jsme to naší paní učitelce třídní a ta s ním doufejme brzy promluví. Tímto pana učitele nechci nijak urážet, ale je to MŮJ NÁZOR, který mi on vzít nemůže. Pevně doufám, že příští rok dostaneme někoho jiného - někoho, kdo si nebude myslet, že do školy se chodí proto, aby nám vymyli mozky a natloukli do hlavy svoje názory a postoje, ale proto, abychom se něco naučili, aby z nás vyrostli slušní lidé a abychom nebyli jen loutky dnešní vyspělé společnosti.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (89)

  Příspěvek z 30. října 2011 v 9:50.
  KAJUSH6 v něm napsal:

  KAROLINA JANOŠTÍKOVÁ

  44PODLE MĚ NENÍ SLUŠNÉ TAKHLE OTOM PSAT  DO ALÍKOVIN. JESTLI JE TO FAKT   TAKOVÉ PROMLUV SI OTOM Z ŘEDITELEM10141311107643211

  Příspěvek z 1. září 2011 v 16:03.
  00civi v něm napsal:

  Když něco pomáhá...

  Pokud vás nějaký učitel takhle otravuje a ztrapňuje, v mysli si ho představte taky ztrapněného, jako třeba že klouže na mýdle a pok uklouzne po banánu. To jde pak všechno líp! Samozřejmě to nepřehánějte.4

  Příspěvek z 1. září 2011 v 15:45.
  00civi v něm napsal:

  angličtina

  Při hodině AJ jsme se učili výraz Bohemia ( nebo jak to bylo ). Já řekl ( slušně a hezky ), že jsme se to už učili, ale že to nevadí a ona na mě začala řvát, jako co si to dovoluju a jak to mluvím s učitelem. Všem to připadalo nespravedlivé, i těm, kteří mě obvykle nemají rádi. A to je jenom jeden příklad asi z pěti.