Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Naše nádherná Ostrava

  vydáno  •  Cestování · Česká republika
  Víítám vás v našem krásném městě Ostrava, kde můžete najít spoustu památek. Například tady máme hasičské muzeum nebo zoologickou zahradu, kde vždycky uvidíte něco neobvyklého i obvyklého, například pandu, hrochy, papoušky, žirafy, lední medvědy nebo hady.

  Historickou budovou Svinovského nádraží po modernizaci uvidíte skrze moderní přístavbu odbavovací haly. Vodotrysky před budovou slouží k ochlazování útrob přístavby z oceli a skla v horkých dnech, © Alík

  Dále tu můžete najít i hornické muzeum a Důl Michal ve kterém museli pracovat horníci aby si něco vydělali a pracovali tam celý den. Měli to prostě těžké. V hornickém muzeu se můžete svézt takovým výtahem jedno patro dolů a u dolu Michal zas jdete s přilbama na hlavě, protože je nebezpečí, že by na vás něco mohlo spadnout.

  To není ale zdaleka vše. Máme tady plno obchodních domů ostatně jako všude. Třeba: Librex, Penny market, Obi, Interspar, Albert nebo Hornbach.

  Ostatně i sběratelé si tu přijdou na své. Je tu plno turistických známek. Například Zoo, Důl Michal, nebo Slezskoostravský hrad a máme tu i plno pohlednic například centra Ostravy nebo Poruby. A samozřejmě plno suvenýrů, třeba píšťalky nebo tašky Ostrava.

  No a jinak tu ještě jsou zverimexy, školy, normální domy, prostě vše co by mělo takové správné město mít. A na závěr bych řekl: neváhejte a běžte se na tu nádhernou Ostravu, která je 3.největším městem v České republice, podívat.

  A abych nezapomněl, máme tu i krásné nádraží Ostrava-Svinov, které je asi nejhezčí v Moravskoslezském kraji!

  Zakončím to asi tak. Ostrava je fakt krásné město a jestli přijedete třeba i z Mostu nebo z Prahy myslím si, ze nebudete určitě litovat i když samozřejmě chápu - dááááálka. Tak to byla taková malá pozvánka do Ostravy.

  Autor článku neuvedl svou přezdívku na Alíkovi


  Skvělou příležitost, kdy navštívit Ostravu,máte 27. září, kdy právě tady proběhne sraz uživatelů Alíka: pozvánka na sraz v Ostravě


  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Radeček-6-6-7 v něm napsal:

  Reakce na pelíšek15:

  A nelžeš náhodou? To se nedá dokázat.

  Příspěvek z 18. září 2008 ve 14:37.
  skejtacek10 v něm napsal:

  blba prezdivka

  ja MAM skejtacek10 ne nemam ale mam akorat ne oddelene

  Příspěvek z 18. září 2008 v 10:19.
  skejtacek10 v něm napsal:

  spatna prezdivka

  muj kamos to nepsal blbe .
  Ma prezdivka je skejtacek10 bez mezery.
  autor jsem ja skejtacek10 2526