Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Naše stravovací zařízení

  vydáno

  Fejeton o školní jídelně na mém gymnáziu. I přes barvitý popis, který následuje, byly obědové přestávky jedny z nejlepších chvílí ve škole a těšívala jsem se na ně celé dopoledne.

  Policejní cvičení s názvem Aktivní střelec na pardubickém gymnáziu Mozartova., © Michal Klíma, MAFRA

  Je přesně 12.35. Nástěnné hodiny v naší školní jídelně ale tvrdí úplně něco jiného, a tak se kuchařky řídí především hlasitým dusotem studentů, kteří se řítí ze svých tříd na oběd.

  Chodba k jídelně se mírně svažuje, a proto mají někteří příliš rozběhnutí hladovci problém na konci včas zahnout. Popravdě nevím, za čím se tak ženou. Frontě se stejně nevyhnou, a pokud se jim podaří dostat se více dopředu, je vysoká pravděpodobnost, že je někdo předběhne. Přihlížející profesoři s tím stejně nic nenadělají. Sami jsou hladoví, a tím pádem je jejich pozornost značně otupělá.

  Kdo si počká, ten se dočká. Když už držíte v ruce tácek a příbor, tak máte vyhráno, pokud teda zrovna nedošly talíře. Už stačí jen přiložit čip a za odměnu, že jste vystáli tu šíleně dlouhou frontu, vám bude vydán oběd. Potom můžete v klidu zamířit ke stolu a zjistit, co si pro vás dnes kuchařky připravily.
  Polévky v naší školní jídelně klasifikujeme do dvou skupin - jedlé a nejedlé. Jedlou polévku poznáte podle toho, že v ní plave opečený chleba nebo něco podobně křupavého. Z takovéto polévky vylovíme ony křupavé dobrůtky, přičemž se snažíme, abychom omylem nenabrali i samotnou polévku. Ostatní polévky jsou nejedlé, do těch pouze odložíme lžičku, aby nám nezavazela na tácku.

  Hlavní chod konzumujeme podle vlastního uvážení. Musíme si pouze dávat pozor na: toaletní papír na bramborách, útržky svítivě modré fólie na rybě, zubylámající kamínky v čočce, chapadla a další zpestření, která nám kuchařky přidávají do jídla.

  Přešla vás chuť? Udělejte to, co dělá většina našich studentů. Odneste tác s jídlem, kterého jste se téměř nedotkli, nenápadně se odeberte do školní kantýny a kupte si bagetu.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 5. srpna 2017 v 9:19.
  _Anar_ v něm napsala:

  Článek mě hodně pobavil :) na obědy jsem chodila jen rok, pak jsem si nosila větší svačiny - za tu krátkou procházku s táckem od výdejového okénka k tomu druhému, kdy jsem jen vložila příbory do talířů, mi to nestálo :)

  trglinek v něm napsala:

  Nooooo fuuuuuj

  Příspěvek z 22. července 2017 v 0:13.
  Hadlabák v něm napsala:

  Ještě, že už nechodím na obědy :)