Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Našla jsem injekční stříkačku. Co teď?

  vydáno  •  Zdraví · Bezpečnost
  Přesně tuhle otázku jsem si kladla, když jsem šla jednou se dvěma kamarádkami a jedním kamarádem ze školy. Bylo po odpoledním vyučování, po kterém nám cestou ze školy Adam řekl: "Holky, když vám něco ukážu, neřeknete to nikomu?" Odpověděly jsme, že určitě ne. Pak nám ale pod listem ukázal injekční stříkačku a to jsme hned začaly protestovat...

  Drogy, © Profimedia.cz

  "Adame, neblázni, musíme to sebrat," říkaly jsme nejdřív, ale pak Denča namítla, že to nejde - jsme na to moc malí. Rozhodli jsme se, že zavoláme na Linku bezbečí - mám číslo uložené v mobilu. Ale hned přišel další problém: kdo bude volat? Nikomu se nechtělo...

  Už to vypadalo, že to vzdáme, když jsem se rozhodla, že zavolám. A volala jsem. Zvedla to nějaká paní: "Prosím, tady Linka bezpečí." Řekla jsem jí, že jsme našli injekční stříkačku a nechceme, aby se o to někdo poranil. Na otázku, co s tím, paní poradila, ať se obrátíme na policii.

  Tak jsem zase volali - tentokrát Adam. Opět povídání o tom, jak jsme našli injekční stříkačku, a opět odkázání: "Obraťte se na městskou policii," slyšeli jsme tentokrát. Tak jsme se potřetí dohadovali, kdo bude volat? Tentokrát to moc dlouho netrvalo - popadla jsem telefon a vytočila číslo. Když jsem jim popsala místo, tak už jsme jen vyhlíželi.

  Dokonale jsme si to rozdělili - dvě kamarádky koukaly z jedné strany, jeden byl u stříkačky a druhý koukal z druhé strany. Bylo to za panelákem u křoví. Chvíli to trvalo, když jsem najednou zahlédla policejní auto. začala jsem na celé kolo volat: "Už jedou! Už jsou tady! Honem! Pojďte!"

  Přijela policistka i s kolegou, vzali stříkačku a ptali se nás, jestli jsme na to nesahali. Odpověděli jsme, že ne. Pak už šel Adam i kamarádka domů a ta druhá šla na kroužek stejným směrem, jako já. Když jsme tak cestou šly, říkaly jsme si, že jsme dobří a měly jsme opravdu bezva pocit. Jako když uděláte světový rekord, nebo tak něco. Takže se nebojte zavolat!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi kájulísek 

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (42)

  mamar v něm napsala:

  mobil

  kdybych měla mobil udělala bych to samé nebo bych zavolala rodiče

  mamar v něm napsala:

  mobil

  Příspěvek z 25. května 2009 v 19:15.
  zuzmule v něm napsala:

  Reakce na Bajíček:

  může, ale nemusí!