Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nastupte do nového školního roku připraveni!

  vydáno

  Už je to tu zase! Ty dva měsíce tak hrozně rychle utekly. Nemůžu uvěřit, že čtvrtého září už jdu do osmé třídy.

  Gymnázium Jana Opletala v Litovli nese jméno právě po svém absolventovi zastřeleném nacisty., © www.litovel.eu

  Do tak zlomového ročníku, který mi pomůže nebo uškodí v přestupu na střední. Stačí mi, abych si tohle řekla, a jsem na dně. Abych vás obeznámila s mou osobností, jsem hrozný stresař. Pokud nemám vše pod kontrolou, nemohu existovat. A to platí i o učení. Ať už jste taky takoví nebo ne, jistě vás zajímá, jak uspět. A pokud chcete mít vše pod kontrolou a být připraveni, dejte se do dalšího čtení. A je jedno, jestli jste na základní, střední nebo vysoké, protože tyhle rady se vám budou hodit vždy.

  Učte se pravidelně!
  Jaký způsob učení je nejefektivnější? No přece ten pravidelný! Každý den si sedněte a projeďte nové učivo. Tak budete mít větší jistotu a klid, že test zvládnete, jelikož budete prakticky jen opakovat. Zároveň se vám vědomosti lépe uloží v mozku, protože je lepší, když se naučíte každý den trochu, než kdybyste se za víkend měli naučit celá nepravidelná slovesa, padesát nových slovíček a vedlejší věty.

  Nezapomínejte na vaše potřeby!
  Je sice obdivuhodné, když někdo vydrží sedět pět hodin u stolu a zírat do učebnic. Bohužel to moc nepomáhá. Učení daleko lépe vstřebáte, když si odpočinete. Relaxujte, dělejte to, co vás baví. Když budete odpočatí, bude se vám do učení chtít víc.

  Dejte si reálné cíle, které splníte!
  Je jedno, jestli za reálný cíl považujete to, že dostanete dvojku z dalšího testu z chemie nebo jedničku na vysvědčení. Každý má hranice toho, co dokáže, někde jinde, takže začněte s malými krůčky. Je lepší slavit vítězství z jednoho malého splněného cíle, než jich mít dvacet nesplnitelných. Na začátku roku si do deníčku zapište, co přesně chcete dokázat a v čem je tento rok zlomový. Děláte maturitu? Čekají vás přijímačky na gympl, střední? Je jedno, co to je, pro každého z vás je tenhle rok v něčem důležitý. Tak do toho!

  Nastavte si priority!
  Co je pro vás důležitější? Hra na kytaru nebo prospěch ve škole? Sepište všechny své zájmy a aktivity a očíslujte je čísly podle důležitosti a oblíbenosti. Tak budete vědět, co je pro vás opravdu důležité, a při nedostatku času zjistíte, které aktivity máte vynechat.

  Organizujte! Barvěte, lepte, zdobte, pište!
  Nevím, jak vám, ale mně se nejlépe učí v hezkých sešitech, kde je učivo barevně podtrhané a psané krasopisně. Nejenže si má fotografická paměť lépe vzpomene na něco, co je zeleně podtrženo, ale hlavně se v tom lépe orientuje. Navíc si budete svou dobře odvedenou práci rádi prohlížet a tím se i naučíte!

  Hlavně v klidu!
  Tento bod píšu částečně i pro sebe. Prostě nestresujte. Test napíšete tak, jak nejlépe umíte. Udělali jste, co jste mohli. Víc už ani nejde. Dřeli jste. Takže tu zatracenou jedničku dostanete! Tohle si řekněte před každým testem. Vím, že je snadné něco říkat, ale něco jiného udělat. Představte si tohle - všichni jsou nervózní, protože si dřív nebo později musí uvědomit, že dobré známky a pravidelné učení jim zajistí nejlepší pozici pro dobrou budoucnost.

  Přeji vám hodně úspěchů v novém školním roce! Krásné dny, které prožijete s učiteli, spolužáky a učebnicemi.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 20. října 2017 v 17:49.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Děkuji! :)

  Sissi2009 v něm napsala:

  Fakt dobrý rady.O=

  Příspěvek z 4. září 2017 v 19:21.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Všem vám moc děkuji, jsem ráda, že jsou mé rady k užitku. :)