Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Návštěva Zooparku Na Hrádečku

  vydáno  •  ZOO

  Minulý rok jsem byla s rodiči a přáteli v zooparku, ve kterém se nám moc líbilo. Řekli jsme si, že sem pojedeme i příští rok, a tak jsme se vydali na výlet.

  Surikata :), © Verča-22

  V sobotu ráno jsme se sešli já, kamarádka Vanda s bráchou Maxem a naši rodiče. Měli jsme v plánu podívat se opět po roce do zooparku Na Hrádečku. Zatímco my jsme před odjezdem hráli házenou se sousedy, naši rodiče řešili detaily výletu. Přibližně v deset hodin jsme vyrazili na kolech směr Jindřichův Hradec, kde jsme chtěli zmrzlinu. Bohužel bylo docela chladno, a tak jsme si řekli, že zastávka na příjemné studené ochlazení bude až v zooparku.

  Do Horní Pěny, na parkoviště před zoopark, jsme dorazili chvilku před dvanáctou hodinou. Kola jsme vyskládali do „kolostavu“ a zamkli jsme je. Po chvilce domlouvání se, jaký vstup pro nás, jakožto dvě rodiny, bude nejlepší, jsme hlavní bránou vstoupili do zooparku.

  Přímo u vstupu jsou dva velké výběhy, kde je hned několik zvířat. Mě zaujala lama, kterou zoo zachránila od majitele, který ji týral. Bylo na ní vidět, že jí majitel hodně ubližoval, protože kromě toho, že jí lékaři museli amputovat jednu zadní nohu, byla i trochu stydlivá. Vanda hned běžela na druhou stranu hlavní cesty za malými kozičkami. Kozičky byly moc roztomilé a velmi hezké bylo, jak zvířata dokážou žít mezi sebou v jednom výběhu.

  Hyena, © Verča-22

  Dále jsme pokračovali kolem pávů, pumy americké a soviček k výběhům pro lvy a další divoké šelmy. Měli jsme štěstí, jelikož právě probíhalo krmení lvů. Byl to velmi zajímavý zážitek! Paní, která lvům měla přinést potravu, se s nimi pozdravila, vyhnala lvy z budovy, ve které přečkávali, důkladně zavřela vchod a trochu oškubaná mrtvá kuřata nasypala na čtyři hromady. Jakmile kuřata ležela na hromadách, lvi začali bušit a mlátit do vrat, která byla zavřená, zřejmě cítili potravu. Paní, která lvům nesla potravu, vyšla z místnosti se žrádlem za železné mříže, skrz které odemkla vchod pro lvy. Zvířata vběhla do místnosti a začala žrát potravu. Během chvilky kuřata zmizela a lvi spokojeně leželi najedeni ve stínu.

  Lvi v Zoo, © Verča-22

  Od lvů, kde jsme strávili hodně času, jsme se vydali si projít i další části zooparku. Dívali jsme se na pštrosy, oslíky, prasátka, ... až jsme došli k surikatám. U surikat se mně a Vandě líbilo nejvíce, protože to jsou naše oblíbená zvířata.

  Poslední část naší procházky patřila papouškům a opičkám, které nám pobíhaly nad hlavami mezi svými obydlími.

  Papoušek v Zooparku, © Verča-22

  Nakonec jsme se podívali ještě do pavilonu s terárii, kam s námi nešla moje maminka a teta Lena, protože se bály. V teráriích se nejvíce líbilo Maxovi, který si tam všechna ta malá stvořeníčka fotil.

  Had v teráriu, © Verča-22

  Nakonec jsme odešli ze zooparku plní pěkných zážitků a jeli jsme domů.
  Doma jsme si ještě povídali, jaká zvířata se nám nejvíc líbila, dokud nebyl večer a my všichni jsme nešli spát.

  V zooparku se mi velmi líbilo a ráda se sem zase vrátím.$>

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 4. srpna 2019 v 11:18.
  Verča-22 v něm napsala:

  Děkuju:-)
  Tamaríni jsou ty opičky, co nám běhali nad hlavama@)->-

  Příspěvek z 3. srpna 2019 v 11:39.
  zuzrych v něm napsala:

  Hezký článek, já jsem tam byla před rokem a nejvíc se mi líbily malý opičky, myslím že se jmenujou tamaríni.

  Příspěvek z 3. srpna 2019 v 10:42.
  marbo1212 v něm napsala:

  Pěknýýýý $>>X<->X<-