Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Navštivte bílé tygry v liberecké zoo

  vydáno  •  Příroda · Zvířata · ZOO
  Když se řekne bílí tygři, tak si mnoho lidí vybaví město Liberec. To proto, že zdejší zoo už 15 let chová bílou formu tygra. Zároveň se bílí tygři dostali i do názvu zdejšího hokejového klubu.

  © ZOO Liberec

  Liberecká ZOO připravila na sobotu 6. června Den bílého tygra jako oslavu 15. výročí chovu tygra – bílé formy (Panthera tigris). Pokud dorazíte v maskách tygrů či Tygrů, můžete v závěru programu soutěžit o hodnotnou cenu - celoroční bezplatný vstup do ZOO Liberec.

  Přichystáno je šest stanovišť s tajuplnými názvy – Ulov si svou kořist, Převlékni se do tygřího, Není tygr jako tygr, Zařvi jako tygr, Tvař se jako tygr a Střílej jako Tygr. Program doplní ve 12.00 autogramiáda hokejistů Martina Čakajíka, Lukáše Dernera, Martina Rýgla a Jiřího Stejskala před pavilónem šelem. Ve 13.00 hodin začíná komentované krmení bílých tygrů.  

  První bílé tygry – sourozence Isabellu a Columba přivezla ZOO Liberec ze švédské Eskilstuny v roce 1994. Po výměně samců se ZOO Madrid v roce 1999 se o tři roky později Isabelle a Sitarovi narodila trojčata Achilles, Artemis a Afrodita.

  Dalším libereckým samcem byl v letech 2005 až 2007 Tibet (z maďarského Sóstó). Nyní v liberecké zoo vkládají největší naděje do Parise. V Liberci žije od roku 2006 a přicestoval z francouzského Beauvalu. Kromě něj v ZOO Liberec žije ještě Artemis a její stále vitální matka Isabella, která v úterý oslavila neuvěřitelné 17. narozeniny.

  Rozroste se letos skupina libereckých bílých tygrů? Uvidíte...

  zoo liberec

  Nejstarší česká zoo slaví 90. narozeniny

  Liberecká ZOO je nejstarší zahrada na území bývalého Československa. V roce 2009 slaví 90. let své existence. Počátky zookoutku v libereckých Lidových sadech lze zaznamenat už v roce 1904, kdy zde ornitologický spolek vystavěl velkou veřejnou voliéru. Ta se později rozrostla o další ptačinec a výběhy se srnčí zvěří. Více informací na www.zooliberec.cz


  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Lucienka-EN v něm napsal:

  BÍLÍ TYGŘI

  Jsou tak nádherní jednoho bych chtěla dom ,ale obávám se ,že by mi to mamka nedovolila a ještě mám psa,ale stejně ho mám ráda aji mího pejska4

  Příspěvek z 21. června 2009 ve 20:41.
  martinv6 v něm napsal:

  běláskové

  4 jsou hezký a roztomilí162182225.

  Příspěvek z 7. června 2009 v 15:56.
  VH1 v něm napsala:

  tygri

  bílí tygři jsou moc hezcí ale vic se mi libi tygr ussurijský ale jinak jsou krásní4