Alíkovina

Názor postupuje do mezinárodního kola KWN 2013

vydáno  •  Alík · Kultura · Volba povolání · Věda a technika · Soutěže pro děti
Národní kolo Kid Witness News (KWN) 2013 zná svého vítěze. Nejlepším videotýmem z výběru základních škol a gymnázií se stal tým ze ZŠ Angelovova z Prahy 4 s videem Názor.

KWN, účastnící ročníku 2012, © KWN

Alíkova cena sympatie

 

Alíkovu cenu sympatie udělenou  na základě hlasování uživatelů Alík.cz získalo video Beznaděj na téma dětské kyber šikany. Podmínkou hlasování bylo shlédnutí soutěžních příspěvků a správné odpovědi na kontrolní otázky.
Náročného hlasování se zúčastnilo 1.095 uživatelů dětského webu Alík.cz:

Výsledné pořadí hlasování:

1. Beznaděj 
2. - 3. Názor a Vidím Tě

4. Papíráčkova cesta
5. Může za to zajíc!
6. Kytkáč
7. Isabel

Video Názor vybrala odborná porota pod vedením kameramana Vladimíra Smutného. Porota hodnotila scénář, produkci i týmovou spolupráci na projektu. Vítězný tým postupuje do dalšího, mezinárodního/ evropského kola soutěže KWN.

KWN je vzdělávací program společnosti Panasonic pro žáky 2. stupně základních škol (studenty osmiletých gymnázií od primy do kvarty). Hlavním cílem tohoto programu je povzbudit soutěžící v rozvíjení týmových, tvůrčích a komunikačních dovedností prostřednictvím moderních video technologií.

První ročník KWN se konal v roce 1989 pouze v USA. V roce 2004 byly do soutěže poprvé pozvány školy i z jiných zemí. Dnes se jí účastní děti ze všech koutů světa. Za dobu trvání se tohoto projektu zúčastnilo už více než 130.000 soutěžících. V roce 2010 odstartovala soutěž poprvé i v České republice.

Žáci pod vedením svých učitelů vytvářejí video o délce 5 minut na předem daná témata. Tým soutěžících tvoří 5 žáků a učitel jako jeho konzultant. Technické vybavení, které tým k vytvoření videa používá, zapůjčuje společnost Panasonic.  

Soutěžní videa si můžete prohlédnou zde:

FZŠ Mezi školami, Praha 5, video KWN 2013 - Beznaděj

26. ZŠ Plzeň, video KWN 2013 - Může za to zajíc!

Základní škola Josefa Bublíka, Bánov, video KWN 2013 - Isabel

Masarykova ZŠ, Návsí, video KWN 2013 - Papíráčkova cesta

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, video KWN 2013 - Vidím Tě

ZŠ Angelovova, Praha 4, video KWN 2013 - Názor

Gymnázium Litoměřická, video KWN 2013 - Kytkáč

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 23. dubna 2013 v 8:53.
SajmonKaja v něm napsal:

Situace v ČR

Takže abych začal,
Pokud vím oficiální vyhlášení soutěže KWN nebylo. Proto si myslím, že je toto neseriozní jednání vůči soutěžícím. Jak řekl už někdo přede mnou, já to jen trochu jinak zformuluji: Jsme zkrátka a dobře v ČR. Ještě jedna věc: Opravdu bych si posvítil na autorská práva hudby, která byla použita ve filmu Názor. Některé souěží totiž znám, četl jsem pravidla a dobře vím, že tato podmínka je zde uvedena.

Příspěvek z 21. dubna 2013 v 19:18.
Madrak v něm napsal:

Názor

Nechci do toho nějak moc kecat, ale myslím si, že Vidím Tě nebo třeba Beznaděj či Papíráčkova cesta byla lepší. Proč? Třeba proto, že bylo vidět že to celé nedělal učitel. Nebo například proto, že Názor jasně porušil pravidla soutěže, které NAKAZUJÍ že ke skladbám ve videu musí mít svolení od autora. Všichni se podle toho řídili a dalo jim to spoustu práce, někteří dokonce nahráli vlastní skladbu. A tihle stáhnou nejprofláklejší píseň ze hry a vyhrají to? Mrzí mě, když pozoruji to, jakou úroveň má KWN v jiných zemích a jak malou tady v ČR, kde neustále posouvají termíny a pak provedou vyhlášení absolutně neoficiální cestou. 3

Příspěvek z 21. dubna 2013 v 9:10.
Papagena v něm napsala:

názor

Dopadlo to jak mělo. Názor byl nejlepší.4