Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  (Ne)pěkné zážitky nejen z chatovacích místností

  vydáno  •  Volný čas doma · Bezpečnost · Čtenáři píší Alíkoviny
  Jak je vůbec možné, že ten milý člověk z chatu se změnil v takovou zrůdu? Stalo se vám někdy, že jste byli na chatu a psal vám někdo, kdo se vás snažil jen zneužít? Mně k mojí smůle ano… Opravdu nezapomenutelné, jak jsem se doslova „přes noc“ stala potvorou. Jak se to vůbec stalo? Podělím se s vámi o nevšední zážitek.

  Studentka počítač, © Profimedia.cz

  Pokud jste dočetli až sem, varování: chce to někdy opravdu silný žaludek. Navštěvuješ často seznamky nebo chat na netu? Tak si dávej pozor! Je to dost nebezpečné! Tohle je problém hlavně u holek, takže budu psát jako holka. Seznámíš se na netu s klukem? To je ještě v pořádku.

  Podezřívavě by ses měla začít chovat jakmile se s tebou chce co nejdříve sejít. V takovém případě můžeš sice souhlasit, ale raději vezmi někoho s sebou. Neznamená to, že s tebou půjde tvoje nejlepší kamarádka, bude tě držet za ruku a hlídat. Nemusí jít přímo s tebou. Stačí, když budete dělat, že se neznáte, a půjdete kousek jinudy nebo jiným směrem. Ona si sedne na lavičku a bude se koukat, co děláš.

  Pokud se s tím klukem dohodneš na setkání, vyber nejlépe nějaké veřejné místo. Není vhodné, aby to byl hned palouček v lese… Pokud ovšem nechceš zažít násilí nebo tak. Nejlepší jsou kavárny, pizzerie, náměstí, nákupní střediska a podobně. Najít se toho dá spousta. Pokud se takhle dohodnete a ty budeš vědět, že po tom, co jste se takhle poznali, je tenhle člověk „v pořádku“ a můžeš mu věřit, nemusíš se už tak bát. Opatrnosti není ale nikdy dost.

  Tak teď už dobře víš, milý čtenáři, jak je to v případě dobrého konce. Jak bys ale, kamaráde, dopadl, kdyby nebyl konec takový? Je ti doufám jasné, že konec by mohl být hodně ošklivý. Teď ti udělám malou osvětu v tomto tématu.

  Braň se! Víc než 70% přepadení by se nemuselo stát, kdyby se takto postižený člověk bránil. Nahání ti cesta domů strach? Pokud chodíš zkratkou, raději se projdi a vyhni se tak temným uličkám. Zkrátka místům, kde je šero a nikdo tudy běžně nechodí. Hroziví pronásledovatelé, neodbytní kluci, oplzlé telefonáty, sexuální návrhy na chatu… Je hodně věcí, kterých se my holky děsíme. Proto na sebe každá z nás musí dávat pozor. Nestojíme přeci o to, aby nám někdo ublížil. Takže heslo dne? BRAŇ SE! 

  Vizitka autorky článku na Alíkovi YellowAngel

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 19. května 2009 v 15:45.
  anežkas v něm napsal:

  jen tak

  mno...ja jsi nekdy pisu s nejakyma lidma ktery neznam...ale myslim si ze aspon nekoho poznam..ale pisu si taky jen s lidmy ktery jsou tak 2 roky nad 9..protoze je mi 9let

  Příspěvek z 28. února 2009 v 0:19.
  MIRINDA65 v něm napsal:

  To je pravda!!!

  Je to pravda a hlavně se bojí holky.Přeba něaký 17 letý kluci dělaj si srandu a nikdy nevíš co ti můžou udělat!!

  Příspěvek z 15. ledna 2009 v 7:42.
  sněnka1 v něm napsal:

  Reakce na KOCOUR1997:

  no to si musíš pořídit korzet z verlibích kostí a pod něj kudlu46