Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nebaví tě učení? Usnadni si ho!

  vydáno  •  Škola a poznání · Internet · Učení
  "Okamžitě vypni ten počítač a jdi se učit!" Tuto větu zná asi každý velmi dobře, ale nikdo ji neslyší rád. Vždyť koho by bavilo sedět za stolem, listovat sešitem a opakovat si Ohmův zákon, když je venku tak hezky, nebo jde v televizi dobrý film?

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  No jo, jenže co se dá dělat? Nezbývá vám, než ukončit program, vzít si sešity a dělat úkoly. Ale počkat... řešení přece existuje! Co takhle navrhnout mamince, ať si jde ke kamarádce na čaj a až se vrátí, že vás může klidně vyzkoušet. Moc jednoduché, co? Ale teď už se opravdu budete učit - sice neobvykle, ale určitě to bude účinější než ze sešitu.

  Stačí si vzít pouze sešit nebo papír a najet si na internet, do prohlížeče zadat učivo a najít si ho (myslím, že nejjednodušší bude, když ho budete vyhledávat na Wikipedii - ale někdy tam mohou být chyby). Pokud nic nenajdete, nezbývá vám, než si vzít sešit nebo učebnici. Dále si připravte papír a začněte si vypisovat jednotlivé body a zajímavosti z článku nebo zápisu. Lepší ovšem je, když si vedete nějaký sešit.

  Zdá se vám, že tato metoda je úplně zbytečná? Mýlíte se! Z vlastní zkušenosti mohu potrvdit, že když jsem si učivo vypisovala po svém (jiný systém, jinak upravené věty...), tak mi to jednoduše zůstalo v hlavě a já jsem zjistila, že když potom mamka otevřela sešit a řekla mi téma, okamžitě jsem věděla "o co jde". A při dalším zkoušení jsem se mohla doma pochlubit jedničkou.

  Záleží samozřejmě na inteligenci každého jedince, s tím se nic neudělá, ale stejně je to super, když jste na počítači, třeba i posloucháte oblíbený hit a přitom se učíte! Ale přece jen se pro jistotu před vyučováním podívejte do sešitu nebo učebnice. Co kdyby tam byla ještě nějaká důležitá informace?

  Vizitka autorky článku na Alíkovi klisnička77

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  Příspěvek z 17. února 2009 v 18:33.
  -------Marc3lQa v něm napsal:

  Reakce na vojtanedva:

  ahojky-...ty budeš asi velmi bystrý/velmi bystrá...akorát že se tu bavíme o učení a ty sem vběhneš a ahoj svátek má běla....co to s tím souvisí?????Nic proti tobě paf Tvoe MaR8888888

  Příspěvek z 2. února 2009 v 19:28.
  Terry_Strawberry v něm napsal:

  Neřeším to...neučím se...nemusim

  Příspěvek z 26. ledna 2009 v 19:43.
  Victoriass v něm napsal:

  Reakce na ivinka98:

  ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????No teda.........


            To si možná jediná na týhle planetě???......!!!!!42516