Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nebezpečí na internetu

  vydáno

  Na internetu existuje hodně nebezpečí, která vás mohou nadosmrti psychicky poškodit. V tomto článku bych vám chtěl nějak stručně vypsat ty nejčastější.

  28. ZŠ Plzeň získala 1. místo v kampani Miší děti 2011, © 28. ZŠ Plzeň

  Fotografie, video, či pořízené audio
  Už kolikrát se v České, ale i Slovenské republice stalo, že si lidi posílali fotografie, videa přes internet například na sociální síti Facebook. Konverzace možná začíná slibně, ale člověk, který sedí za obrazovkou, se může začít vyptávat na citlivé informace o vás (např. „Kde bydlíš?“ „Kolik Ti je?“ „Napíšeš mi tel. číslo?“). Tomuhle se vyhněte, pokud si nejste jistí, kdo za obrazovkou je.

  Neznámí přátelé na Facebooku
  V dnešní době je Facebook samozřejmost. Využívat ho smějí ale pouze osoby, kterým již bylo 13 let. Protože tito lidé si občas neuvědomují, že dávat si do přátel někoho, koho osobně neznají, může být velmi nebezpečné. Mně, když přijde žádost o přátelství od někoho, koho neznám, okamžitě zamítnu (doporučuji i vám).

  Schůzka, která byla domluvena po internetu od neznámého člověka
  Pokud vám někdo navrhne schůzku přes internet a vy danou osobu neznáte, schůzce se vyhněte, nikdy nevíte, co s vámi chce daná osoba udělat. Nikdy si takovéto schůzky nedomlouvejte. Pokud vám někdo schůzku nabídne a vy z toho máte negativní pocit, nebojte se svěřit dospělé osobě (rodičům, učiteli, ...).

  Kyberšikana
  Kyberšikana je vlastně šikana, akorát v kyber (internetovém) prostoru. Zahrnuje například vyhrožování. Kdo si tímto nebezpečím projde, jistě ví, že to není příjemná věc (pochopitelně). Je důležité, abyste kyberšikanu nahlásili dospělé osobě (rodiče, policie, učitel, ...). Nebojte se takovou věc sdělit např. policii, protože pokud to neuděláte, daný člověk vás může využívat i nadále, a to, že to nesdělíte, ho bude vést dál a dál...

  Takové nejčastější problémy a nebezpečí na internetu.
  Díky všem, kdo si článek přečetl ;-)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 21. října 2017 v 19:15.
  Radumaru v něm napsala:

  Velmi užetyčný článek R^:-)

  Příspěvek z 13. října 2017 v 15:04.
  Agent0033 v něm napsala:

  poučné

  Příspěvek z 9. října 2017 ve 20:47.
  Gerdička123 v něm napsala:

  Pravda:->