Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nebezpečí po setmění

  vydáno  •  bezpečnost
  Hlásí se zima, brzy se stmívá a začína to nejhorší období co se týče bezpečnosti. Když se trochu setmí, už začínají chodit bezdomovci a jiní lidé, ze kterých můžeme mít strach. Ale nejen to! Povím vám příběh své kamarádky Lenky...

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Bylo to loni v listopadu, v pět odpoledne už byla tma. Lenka měla být venku do pěti. Ale už bylo sedm (tedy 19) hodin a ona stále nebyla doma.

  Rodiče o ni začali mít strach. Přišla v osm, měla rozmazené oči, rozcuchané vlasy a potrhané tričko. Celou noc brečela a druhý den ráno, když se trochu uklidnila, mi řekla, co se stalo.

  Šla domů parkem, protože jediná cesta k ní domů byla uzavřená. Z křoví vyskočili tři lidé a okradli ji. Když se bránila tak ji trochu zbili. Ukradli jí mobil, peněženku, průkazku do knihovny a na autobus, hodinky a řetízek. Přemluvila jsem jí, ať to řekne mamce. Šly na policii a případ ohlásily.

  Ale to se může stát i vám! Nechoďte po setmění, nebo když se stmívá, parkem, kolem popelnic nebo tam, kde nejsou žádní lidé.

  Může se vám stát to, co Lence, nebo ještě něco horšího. A nechoďte nikdy nikam, kde nejsou lidé, i přes den sami! Nikdy nevíte, co se skrývá za rohem...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Běta v něm napsal:

  Ahojky

  Moc hezkej článek(víte jak to myslím) a bylo fakt dobře,žes ji překecala,aby to řekla mamce a máš pravdu,že je lepší,aby se venku nechodilo po setmění parkem!Ale docela tu tvoji kamarádku chápu,protože měla tu uzavřenou cestu k domovu,takže vlastně neměla na vybranou!No,prostě fakt dobrej článek...!

  Příspěvek z 1. listopadu 2009 v 16:57.
  obránce14 v něm napsal:

  Nebezpečí po setmění

  4AHOJ.TO JE DOBŘE,ŽE TO LENKA NAKONEC ŘEKLA MAMCE.

  Příspěvek z 25. října 2009 v 10:43.
  Rosie-m v něm napsal:

  Reakce na animalia:

  Děkujii :) Psát mě strašně baví a vidím že vám to líbí