Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Neboj se ignorovat zlé lidi!

  vydáno  •  Škola a poznání · Šikana
  Chodím do 4.C, která se skládá z hodných lidí, ale i ze spolužáků, kteří jsou zlí. Vždycky, když přijdu do třídy, se na mě všichni koukají jako na vraha. Já si jdu sednout na své místo a má nejlepší kamarádka Klárka ke mně přijde a povídá si se mnou.

  šikana, násilí, ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Když se kouknu na holky, které jsou na mě zlé, tak na mě vypláznou jazyk a dělají ksichty. Jedna z holek, která mě nemá ráda, sedí za mnou a vždycky mi udělá nějaký naschvál. Když zazvoní na přestávku, drobí mi třeba svačinou na lavici nebo na židli. A to zdaleka není všechno.

  Byla polední přestávka, tak jsme se s kamarádkami rozhodly, že se jim pomstíme, aby nás už neotravovaly. Hned jsme se vrhly dělat koule ze sněhu, pak jsme běžely k holkám a začaly je koulovat. Potom jsme jim roztočily kolotoč tak, že jedna z nich spadla do bahna. Druhou holku jsme zkoulovaly a třetí běžela pryč.

  Alík radí dětem

  V Alíkově poradně se můžeš ptát, pokud máš nějaký problém. Zároveň tu najdeš množství již zodpovězených dotazů. Otázky a odpovědi na téma šikana

  Když jsme po polední přestávce přišly do třídy, holky k nám hned přiběhly a začaly na nás řvát. My jsme dělaly, že neslyšíme, a šly jsme na svoje místo. Holky na nás pořád ječely, že už se to nedalo vydržet, tak jsme na ně začaly taky řvát. Ani jsme si nevšimly, že zvoní, a tak jsme na sebe pořád křičely, až přišla paní učitelka. Ta nám vynadala a pak začala hodina.

  Po hodině byla pětiminutová přestávka a holky na nás začaly zase ječet. Tak jsme to ignorovaly. Další den úplně ztichly, neztrapňovaly nás a my jsme si řekly, že mnohem lepší je zlé lidi ignorovat, než je zkoušet ztrapňovat.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 27. února 2010 ve 13:00.
  anicka7777 v něm napsal:

  Reakce na 4M3BlueDragon:

  Ahoj, ignorace nemusí vždycky pomáhat ale třeba mně to pomohlo nemusí každýmu

  Příspěvek z 16. února 2010 v 15:19.
  4M3BlueDragon v něm napsal:

  jj

  máš úplnou pravdu jak je můžeme ignorovat když to nepomáhá14

  Příspěvek z 11. února 2010 v 18:47.
  Brčko9 v něm napsal:

  Nadpis příspěvku

  Ona ta ignorace nepomůže, když se ti spolužáci jen baví na můj účet (protože neumím cokoliv přednášet před třídou) a je jim buřt, jestli jsem smutná nebo si z nich nic nedělám.