Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Neboj se jít se špatnou známkou domů!

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení · Rodina · Vysvědčení
  Vždycky, když jsem dostala špatnou známku, třeba 4 nebo 5, tak jsem si říkala, že přijdu domů a až to mamce řeknu, tak se bude zlobit! Jenže jsem se spletla...

  Vendulka., © Radek Miča, MAFA

  Jednoho dne jsem přišla domů a když se mamka vrátila z práce, šla jsem za ní se žákovskou knížkou, ve které jsem měla napsáno "Test z AJ - 5". Mamka mi na to řekla: "No jo, nedá se nic dělat... tak si to opravíš. Běž se to naučit." Byla jsem ráda, že se na mě nezlobila.

  Je to asi půl roku, co máme ve škole žolíky - to jsou takové kartičky, na kterých jsou namalovaní kašpárci. Každý žák má tři žolíky na pololetí a používá je, když dostane špatnou známku. Můžou se používat skoro na všechno, jen ne na velké písemky.

  Od té doby, co u nás ve škole máme žolíky, jde všechno líp. To prostě dostanu 4 z matematiky, dám na to žolíka a je to jako kdybych tu známku vůbec nedostala. Nepočítá se ani do vysvědčení.

  Doporučuju to všem školám - je to super, když si tu špatnou známku můžete jen tak prostě vymazat. Žolíci ti pomůžou od problému a už se nemusíš bát chodit se špatnou známkou domů!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi nunulka

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (59)

  Příspěvek z 25. června 2009 ve 12:35.
  -S-a-R-a- v něm napsal:

  achjoo

  Moje mamka to bere vážně..moje ségra má od 1 do 9 samí..pak v prváku jednu 2 a ve druháku tři dvojky..já sem v 6 třídě a mám dvě 3..mamka říkala že můžu mít jen dvojky...o jedné 3 už sem ji řekla..docela v poho..jenže sem myslela že ta druhá 3 nebude...a je!nwm co mám dělat..mamka mě asi zabije27..ale jinak říkají všichni u mě ve škole:co máš?dvě 3..joo to e v poho....ale co já?bojím se co mi na to mamka řekne2713

  Příspěvek z 5. května 2009 v 19:59.
  Katlin97 v něm napsal:

  blbá škola

  my nemáme žolíky a ani si nemůžeme nic opravovat13 a to sem v 5. tř.17

  Příspěvek z 3. května 2009 v 10:29.
  Terezinka-Hrozinka v něm napsal:

  špyatná známka?To se stane!

  Mi píšeme písemky každou hodinu a když vím že jsem to asi napsala blbě..řeknu to mamace dopředu..21