Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nebojte se mluvit cizím jazykem!

  vydáno  •  Prázdniny · Cizí jazyky
  Přiznávám na rovinu, že nejprve se mi na tábor vůbec nechtělo. Mamka mne totiž letos přihlásila na tábor, kam přijeli Američané, kteří hrají baseball - někteří i profesionálně. Ale nakonec jsem si řekla, že když se budu pořád bát, tak se angličtinu vlastně ani nemusím učit, protože ji nevyužiju.

  cizinec, © Profimedia.cz

  Opravdu se nebojte promluvit s Američany, Angličany nebo jinými cizinci. Dřív jsem se také hodně bála, i když angličtina mi docela jde.

  Tábor byl opravdu moc pěkný tábor. Hráli jsme hlavně baseball, softball a jiné americké hry. Dost času bylo i na konverzaci. Mluvili jsme například o svém oblíbeném sportu, budoucím povolání, přírodě, prázdninách.

  Bylo to velmi zábavné a hlavně jsme si hodně procvičili angličtinu. Také jsme se naučili hrát zajímavé hry pocházející z Ameriky, které děti hrají v amerických školách, jelikož přijela i americká učitelka tělocviku. Myslím, že i v baseballu jsem se hodně zdokonalila, protože jsme ho hráli každý den minimálně 5 hodin a s perfektními trenéry.

  Předposlední den se konal turnaj proti jinému sportovnímu klubu a Italům, to bylo také dost dobré! Baseballový tábor mne hodně bavil: zdokonalila jsem si angličtinu, baseball a také tam byla spousta legrace. Všem, které baví nějaký cizí jazyk, bych podobný tábor rozhodně doporučila!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (34)

  Příspěvek z 16. srpna 2009 v 0:33.
  Wooker v něm napsal:

  Reakce na Kuyinka:

  +1..taky se učím japonštinu..ale mě ty jazyky dou do hlavy prostě samy...třeba já umím česky slovensky rusky španělsky portugalsky (plete se mi to trochu se španělinou :D) ráninu taky docela znám anglinu to je samozřejmost no a pak něminu a teďka se šprtám japonštinu..je to docela sranda ty jazyky nezapomenout..ale vzhledem k tomu že hraju online hry na servrech z různejch zemí tak to zase takovej problém není....21

  Příspěvek z 5. srpna 2009 v 15:34.
  Sam0013 v něm napsala:

  Reakce na Kristýýýýýna:

  Tento článek mě zaujal a jsem ráda že ho uznali1 Musí to být zajímavá zkušenost4 . V budoucnu bych chtěla něco podobného zažít . Každý si vybírá tábor podle toho co má rád a co ho baví . Dobře ,je to tvůj názor ,máš nejspíše ráda tábory ,kde se každý den něco nového dozvíš anebo se hrají jiné hry7 . Já osobně tábory moc ráda nemám5 ,ale na tento tábor bych i docela ráda jela  .

  Příspěvek z 3. srpna 2009 v 9:35.
  Billíček v něm napsal:

  Reakce na monika:

  Jo nejlíp ti jde čínština to bych teda chtěla vidět.....chjo..některý lidi toho nakecaj...