Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nečekané počasí

  vydáno  •  Cestování · Počasí

  To, že je hezky, neznamená, že bude vše klapat, jak má.
  „Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.“ Citát od Niccolo Machiavelli, což byl italský politik a spisovatel, který žil mezi lety 1469 a 1527.

  Odměna za 12 kilometrový výšlap na kole, © Alpina

  Brzo v parném ránu jsem se vydal s kamarádem na celodenní výlet na poměrně blízkou vyhlídku. Počasí nám až na pár mráčků na obzoru přálo, a tak jsme ujeli deset kilometrů bez nějakých příhod. Ze zpevněné cesty jsme sjížděli na cestu pro pěší, a jelikož se nedalo jet přes kořeny, výmoly a kamení rychle, tak než jsme ujeli dva kilometry, zastihl nás déšť.

  Dojeli jsme k turistickému značení a naše zjištění nebylo moc příjemné. Lilo jako z konve a zbývalo nám ještě 12 kilometrů. Brzy už i nepromokavé bundy propouštěly déšť. A rozhledna s restaurací nikde. Pomalu nám docházelo, že už bychom měli být dávno v cíli, a vyhlídka nikde. Ale podle značení jsme jeli dobře.

  Liják zesílil a také padla mlha, při které jsme měli problém pozorovat turistické značení. Po nějaké chvíli jsme uviděli jakýsi obrys budovy. Kamarád zařval „Hurá!“ a zabral pořádně do pedálů. Což asi nebylo úplně na místě, jelikož mu na mokrém kameni podklouzlo kolo a spadl do mokrého bláta. Strachoval jsem se, jestli se mu něco nestalo, ale naštěstí byl v pořádku. Avšak můj oddych netrval dlouho, zjistili jsme totiž, že jak spadl s kolem, přehazovačka se zasekla o kořen a celá se urvala.

  Přestávalo pršet, konečně jsme se mohli posadit do teplé místnosti v restauraci a také jsme spatřili nádhernou duhu. Kofola a hranolky nám zvedly náladu a začali jsme přemýšlet, co s rozbitou přehazovačkou. Naštěstí měli v restauraci nějaké nářadí, takže jsme přehazovačku provizorně opravili. Rodičům jsme pro jistotu napsali zprávu, že jsme v pořádku dorazili. Dolů z vyhlídky jsme rozhodně šlapat nemuseli, naopak dát ruku z brzdy by znamenalo zrychlit a sklouznout na nějakém kameni. Déšť přestal úplně a než jsme dorazili domů, tak se vyjasnilo. Ale jaké překvapení mě čekalo doma.

  Nešla elektrika, takže žádné pohodlí mě nečekalo! Baterie od notebooku byla naštěstí plně nabitá a některé programy nebo hry fungují i bez internetu. A přece jsem se nemohl dočkat, až elektriku zapnou, jelikož Alík funguje jen s internetem!:->

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 27. ledna 2020 v 15:07.
  007mary v něm napsal:

  pěkný článek;-)R^

  Příspěvek z 4. ledna 2020 v 16:17.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek, 5 tlapek.:->